שיתוף
תגובות
לאישה » אופנה וסטייל » תולדות מותג העל 'לואי ויטון' מאז ועד היום
יום הולדת 200
יצאנו לחקור מי עומד מאחורי אימפריית הענק שנקראת לואי ויטון ומחזיקה עשרות חנויות ברחבי העולם, מהיכן הכל התחיל ואיך נהפכה לאימפריה?
תגיות:
חנות לואי ויטון | צילום: Ken Wolter, שאטרסטוק

אם יש משהו שנחשב להוט קוטור (אופנה גבוהה) ביוקרה, במחיר ובערך של הפריטים שלו, זה לואי ויטון, וכעת יש 200 להולדתו של לואי ויטון, מי שעומד מאחורי אימפריית הענק הזו, אז החלטנו לתת הצצה קטנה מהיכן הכל התחיל.

ויטון הקים את המותג לואי ויטון בפריז בשנת 1854. בשנת 1885 נפתחה החנות הראשונה של המותג בלונדון. ב-1892 נפטר ויטון, וניהול החברה הועבר לבנו, ז'ורז' ויטון. הבן היה נחוש להפוך את החברה למותג עולמי, והחל בכך שהציג את עיצובי החברה בתערוכה העולמית של שיקגו בשנת 1893.

בשנת 1896 יצרה החברה את עיצוב האותיות המשולבות שמהוות את סמלה עד היום. באותה שנה טייל ויטון בארצות הברית ומכר את מוצריו בערים ניו יורק, פילדלפיה ושיקגו. בשנת 1913 נפתח הבניין של המותג לואי ויטון בשאנז אליזה שבפריז שהייתה באותה תקופה החנות הגדולה ביותר של מוצרי נסיעות.

במקביל לפרוץ מלחמת העולם הראשונה נפתחו חנויות של המותג בערים מרכזיות ברחבי העולם כדוגמת ניו יורק, וושינגטון, בואנוס איירס, אלכסנדריה ומומבאי.

בשנות השלושים המשיך בית האופנה ליצור סוגים ודוגמאות חדשות של תיקים. בשנת 1936 נפטר ז'ורז' ויטון, וניהול החברה עבר לבנו, גסטון לואיס ויטון. במהלך מלחמת העולם השנייה, צבר בית האופנה זעם רב ברחבי העולם שנוכח לגלות כי החברה שיתפה פעולה עם הנאצים במהלך הכיבוש של צרפת.

שנות הארבעים עד סוף המאה העשרים

לאחר המלחמה החל בית האופנה לשלב עור בעיצוביו. הפופולריות של המותג גברה, והכנסתו השנתית בשנת 1977 הייתה 70 מיליון פרנק צרפתי, מה שנחשב אז לסכום עתק. שנה לאחר מכן פתח המותג את החנויות הראשונות ביפן – בטוקיו ובאוסקה. בשנות השמונים הרחיב ויטון את נוכחותו ביבשת אסיה עם פתיחתן של חנויות בטאיפיי, בטאיוואן ובסיאול. בשנת 1987 הוקם התאגיד LVMH ששנה לאחר הקמתו דווח שרווחיו של המותג לואי ויטון עלו ב-49 אחוז לעומת השנה שעברה. בשנת 1989 היו למותג מעל 130 חנויות מסביב לעולם.

בתחילת שנות התשעים מונה אייבס קרסל למנכ"ל החברה. בשנת 1996 נערכו חגיגות לרגל ציון מאה שנה לסמל של המותג בשבע ערים שונות. ב-1997 מונה מארק ג'ייקובס למנהל האומנותי של המותג. ג'ייקובס הוביל את המותג למקומות חדשים עם עיצובים פורצי דרך. בשנת 2000 נפתחה חנות של המותג במרקש שבמרוקו.

במאה ה-21

בשנת 2001 עיצב ג'ייקובס קולקציית תיקים אשר כללו עיצובי גראפיטי מעל הלוגו. באותה שנה יצר ג'ייקוב גם צמיד שהיה התכשיט הראשון שיוצר תחת המותג לואי ויטון. בשנת 2002 הוצגה קולקציית השעונים הראשונה של ויטון. לאחר מכן נפתחה החנות של המותג בגינזה. ב-2003 חבר ג'ייקובס לאומן טאקאשי מוראקאמי כדי ליצור תבניות חדשות לסמל של לואי ויטון. באותה שנה נפתחו חנויות במוסקבה ובניו דלהי. בשנת 2004 חגג המותג 150 שנות פעילות. בשנת 2013 נפתחה החנות הראשונה בישראל ברמת אביב שבתל אביב בעזרת איש העסקים ג'ייקוב דנקנר.

הצטרפו ועקבו אחר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

עדכני
פופולרי
ויראלי
מטבע
שער יציג
שינוי
עדכון אחרון:
האדם העשיר ביותר הוא לא זה שיש לו הכי הרבה, אלא זה שצריך הכי פחות

התקינו את האפליקציה החדשה שלנו!
ותישארו מעודכנים