[the_ad_placement id="head"]
שיתוף
תגובות
לאישה » טיפים » לקראת חג הסוכות: כך תימנעו מפציעה בזמן בניית הסוכה
ונִשְׁמַרְתֶּם
נפילה מסולם, פגיעה מפטיש, התחשמלות ודלקה בזמן השהייה בסוכה | המוס"ל מציג טיפים למניעת פגיעה ושמירה על הבטיחות שכל משפחה ומקום עבודה המקימים סוכה צריכים לדעת
תגיות: ,
תליית קישוטים בסוכה | צילום: ChameleonsEye, שאטרסטוק

חג הסוכות קרב והוא מזכיר לנו את הסוכות שבהן ישבו בני ישראל בצאתם ממצרים. הוא גם מזכיר לנו שהסוכה בנויה על פי כללים הלכתיים מוגדרים. מנהג בניית הסוכה, שמתחיל מיד עם צאת יום הכיפורים, מהווה חוויה משפחתית וחגיגית שמלווה כמובן גם במצוות הישיבה בסוכה. בכדי לעבור את החג בשלום וללא פציעות מיותרות בזמן בניית הסוכה, המוס"ל מציג את דגשי הבטיחות שכל משפחה ומקומות העבודה הבונים סוכה צריכים להכיר. 

עבודה עם כלים המוחזקים ביד פטיש

• בחרו בפטיש בגודל ובמשקל המתאים. חשוב לשים לב לקוטר משטח ההכאה, יש לוודא שהגודל של המשטח מתאים למידות המוטות. 

• בדקו את ידית הפטיש שאינה פגועה, סדוקה, שבורה, יש לוודא שראש הפטיש מהודק היטב יחד עם הידית.

• הכו בפטיש כשמשטח ההכאה מקביל למשטח שעליו מכים והימנעו ממכות אלכסוניות של הפטיש. בנוסף, החזיקו את הפטיש בקצה התחתון של ידית האחיזה והביטו בחפץ שעליו אתם מכים. החזיקו את הפטיש כך ששורש כף היד שלכם יימצא בתנוחה טבעית (ישר), וכף היד לופתת בחוזקה את קת הפטיש. 

• החזיקו את הפטיש כך ששורש כף היד שלכם יימצא בתנוחה טבעית (ישר), וכף היד לופתת בחוזקה את קת הפטיש.

עוד מבחזית החדשות

מברגים

• לטיפול בברגים במקומות לא נוחים וקשים לגישה – השתמשו במברגים עם התקנים להחזקת הברגים.

• הפעילו את המברג רק לאחר שנעצתם היטב את קצה המברג בחריץ/חריצים בראש הבורג.

• אל תדחפו את המברג אל הבורג בכוח גדול מזה הנדרש לשמירת מגע יציב עם ראש הבורג. בורג המוכנס לחומר בצורה נכונה יינעץ היטב במהלך ההברגה. החזיקו את קנה המברג בזווית ישרה לראש הבורג.

• אל תאחזו את ידית המברג בפלייר כדי להפעיל כוח סיבוב נוסף. ניתן להשתמש במפתח כאשר צורתו של קנה המברג מיועדת למטרה זו.

• אל תישאו מברגים בתוך כיסי הבגדים.

מסורי עץ

• המסורים הקיימים מעוצבים במגוון צורות ומידות ומיועדים לשימושים שונים. השתמשו במסור הנכון לעבודה שאתם מבצעים (מסור מתכת אינו מיועד לחיתוך של עץ ולהיפך) בחרו בידית מסור המאפשרת לשורש כף היד להיות בתנוחה טבעית (אופקית). 

• בדקו את החומר המיועד לניסור כדי לאתר מסמרים, בליטות ועצמים קשים אחרים, אשר עלולים לגרום לנזק או לגרום לעיוות להב המסור. 

• הניחו את היד החופשית ליד סימן הניסור, כשהאגודל זקור ולחוץ אל הלהב. התחילו לנסר בזהירות ובאיטיות. משכו את הלהב למעלה עד שהוא מתחיל לנגוס בחומר. התחילו בניסור חלקי, ורק לאחר מכן מקמו את המסור בזווית הנכונה. 

חשמל ותאורה 

• עבודת התקנה של מערכות חשמל וקווי חשמל לתאורה ולכל מטרה אחרת תיעשה רק ע"י חשמלאי בעל תעודה מתאימה. זיכרו! התקנה לקויה או שימוש ברכיבי המערכת לא תיקניים עלולים לסכן את יושבי הסוכה ולגרום להתחשמלות.

• חשוב לדעת שנורות ומכשירי חשמל יוצרים תוך כדי פעילותם חום ברמות שונות – אשר עלול להיות מסוכן במיוחד בסוכה עם קירות וסכך שאינם עמידים בחום גבוהה ועלולים להידלק, לכן הקפידו להרחיק את מקורות החום הללו מכל חומר דליק כגון יריעות הסוכה, סכך קישוטים וכד'. מומלץ להשתמש בתאורת לד בסוכה. נורות אלו גם חסכוניות יותר וגם מתחממות הרבה פחות מנורות אחרות.

• במקרה של התחלת טפטוף וגשם יש לנתק את מערכת החשמל ממקור המתח.

• במקרה של התחשמלות חל איסור לגעת באדם המחושמל אלא קודם כל לנתק מיד את זרם החשמל או להשתמש בפריט מחומר מבודד (עץ) להפרדה בין המחושמל למקור החשמל.

מניעת נפילה מגובה 

• במהלך ההקמה והפירוק או לתליית קישוטים יש להשתמש בסולם תקין ויציב או משטח דריכה מתאים. 

• אין לעלות על כסאות ואמצעים מאולתרים אחרים מחשש לנפילה. 

• מומלץ שעבודת בניית הסוכה תתבצע על ידי 2 אנשים, כאשר האחד מסייע ועוזר לשני ואף משגיח עליו בביצוע העבודה בבטיחות.

• אם הסוכה מוקמת במרפסת הבית חשוב להקפיד שחלון הסוכה במידה וקיים בקיר הסוכה יהיה קשור והדוק ובמהלך השהייה בסוכה הילדים לא מציבים כיסא ומטפסים עליו ליד חלון הסוכה.

עוד מבחזית החדשות

סכנת שריפה

• אין להכניס כיריים או גזיות או תנורים לחימום לתוך הסוכה כיוון שהיא עשויה בדרך כלל מחומרים דליקים שעלולים להתלקח בקלות. 

מנכ"ל המוס"ל, ד"ר מיקי וינקלר סיכם ואמר: "בניית הסוכה היא לא רק משימה פיזית, אלא גם הזדמנות ייחודית לחיבור משפחתי ויצירת רגעים משותפים של ילדים והורים שעובדים יחד למען מטרה אחת משותפת. בכדי שהחוויה המשפחתית תעבור בשלום וללא שום פציעות, חובה לשמור על הוראות העבודה ודגשי הבטיחות. אני מאחל ולאזרחי ישראל חג שמח, מאושר, ומלא בשמחה. שתזכו לעבודה משותפת, ללא פגיעות בזמן בניית הסוכה שתהיה עבורכם מקום של חמימות, חברות, וזמן איכות משפחתי.

[the_ad_placement id="between-homepage"]
הצטרפו ועקבו אחר
[the_ad_placement id="medame-bolet-mobile"]

תגובה אחת

  1. היי, אני כל כך מתרגשת לקבל בחזרה את הנישואים השבורים שלי ואת בעלי בחזרה אחרי שהוא עזב אותי ואת שני הילדים שלנו בשביל אישה אחרת. אחרי 8 שנות נישואים, בעלי ואני ניהלנו ויכוח אחד עם השני עד שהוא עזב אותי לבסוף ועבר לקליפורניה כדי להיות עם אישה אחרת. הרגשתי שהחיים שלי נגמרו והילדים שלי חשבו שלעולם לא יראו את אביהם יותר. ניסיתי להיות חזקה רק בשביל הילדים, אבל לא יכולתי לשלוט בכאבים שעינו אותי, הלב שלי התמלא עצב וכאב, כי באמת הייתי מאוהבת בבעלי. אני חושבת עליו כל יום ולילה ואני תמיד רוצה שהוא יחזור אליי, הייתי ממש מוטרדת והייתי צריכה עזרה, אז חיפשתי עזרה באינטרנט ונתקלתי באתר שהציע שד"ר אפטה יכול לעזור לי לחזור מהר , אז הרגשתי שאני צריך לנסות את זה. יצרתי איתו קשר והוא אמר לי מה לעשות ועשיתי את זה, ואז הוא עשה לי (Love Spell). 48 שעות לאחר מכן, בעלי באמת התקשר אלי ואמר לי שהוא כל כך מתגעגע אליי ולילדים, כל כך מדהים!! אז הוא חזר באותו יום, עם הרבה אהבה ושמחה, והתנצל על טעותו ועל הכאב שהוא גרם לי ולילדים. אז, מאותו יום ואילך, נישואינו היו חזקים יותר מבעבר, הכל הודות לד"ר APATA. הוא כל כך חזק והחלטתי לשתף את הסיפור שלי באינטרנט. ד"ר אפטה הוא גלגל כישוף אמיתי ועוצמתי שתמיד אתפלל לחיות זמן רב כדי לעזור לילדים שלי בעת צרה אם אתה כאן וצריך את האקס שלך בחזרה או את בעלך עבר לאישה אחרת, אל תבכה יותר, צור קשר עם הקוסם החזק הזה עכשיו. הנה איש הקשר שלו: שלח לו דוא"ל בכתובת:[email protected], אתה יכול גם ליצור איתו קשר דרך Whatsapp או Viber עם המספר הזה (+447307347648), תודה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

[the_ad_placement id="sidebar-banner"] [the_ad_group id="4341"]
[the_ad_placement id="sidebar-banner3"]
[the_ad_placement id="dice-sidebar"]
[the_ad_placement id="gemel"]
עדכני
פופולרי
ויראלי
[the_ad_placement id="sidebar-banner2"]
מטבע
שער יציג
שינוי
עדכון אחרון:
לא משנה כמה המצב טוב או רע, תמיד הוא בסוף משתנה

התקינו את האפליקציה החדשה שלנו!
ותישארו מעודכנים