שיתוף
תגובות
כלכלה » הממשלה אישרה את מתווה המחירים החדש בתחבורה הציבורית
החלטת הממשלה כללה את ההוספה שהוביל סגה"ש מקלב במימון הרשות החרדית להוזלת מחירי הנסיעה באזורי מדד החברתי כלכלי של הלמ"ס בדירוג 1-5 בהם גם כלל הערים החרדיות
האוטובוסים החשמליים החדשים | צילום: אגד

שרי הממשלה אישרו הבוקר (ראשון) את השינויים הנדרשים לקריטריונים בהנחה לתחבורה הציבורית, על פי הקריטריונים החדשים אותם הוביל סגן השר לפיתוח חרדי אורי מקלב ומימנה הרשות החרדית בעזרת יו"ר ועדת הכספים ח"כ משה גפני כלל האזורים המדורגים בדירוג 1-5 למדד הסוציו אקונומי ייהנו מהנחה של חמישים אחוזים, בהם גם כלל היישובים החרדים ומרבית השכונות החרדיות ברחבי הארץ אשר לא היו אמורים להיות כלולים באף רפורמה.

כמו כן החלטת הממשלה מבקשת לשנות עוד קריטריון כך שעל פי הקריטריונים החדשים אותם הובילה שרת התחבורה רגב והנמצאים בהחלטת הממשלה יישובים ושכונות המדורגות בדירוג 1-5 למדד הפריפריאלי של הלמ"ס ייהנו מהנחה של חמישים אחוזים ממחיר הנסיעה. רפורמה זו שהיטיבה מאוד עם תושבי הפריפריה לא כללה את תושבי ירושלים בני ברק אלעד מודיעין עילית חיפה פתח תקווה ועוד ועם התוספת לשינוי שהוביל סגה"ש מקלב יכללו כלל הערים הללו ברפורמה. 

עוד מבחזית החדשות

מהלך שינוי הקריטריונים שהוביל סגה"ש מקלב הינו במהלך חסר תקדים שקיבל תהודה רבה בציבור במימון הרשות החרדית בעזרתו של יו"ר ועדת הכספים ח"כ משה גפני להוזלת מחירי התחבורה הציבורית בכלל הערים למדד החברתי הכללי וכולל גם את הציבור הכללי. לראשונה ירושלים, בני ברק מודיעין עילית ואלעד וערים נוספות שכאמור לא היו אמורים להיות באף רפורמה ישלמו כעת כ 110 ש"ח לחופשי חודשי בכל הארץ. מהלך זה מתווספת על הרפורמה הכללית בהובלת שרת התחבורה ושר האוצר, לפיה ייהנו יושבי הפריפריה מהנחה של חמישים אחוזים.

הצטרפו ועקבו אחר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

עדכני
פופולרי
ויראלי
מטבע
שער יציג
שינוי
עדכון אחרון:
אם אתה נראה היום כפי שהיית נראה אתמול, בשביל מה לך המחר?

התקינו את האפליקציה החדשה שלנו!
ותישארו מעודכנים