שיתוף
תגובות
חדשות » בשורה טובה: תעסוקה לנשות אברכים בהיקף של מיליונים
סגן השר אורי מקלב והשר ניר ברקת סיכמו על שיתוף פעולה עם הרשות החרדית במשרד הכלכלה בהיקף של עשרות מיליוני שקלים
אברכים בכולל | צילום: אהרן ברוך ליבוביץ

סגן השר לפיתוח חרדי אורי מקלב נועד אתמול עם שר הכלכלה ניר ברקת לקראת כינון הסכם שיתוף פעולה עם הרשות החרדית במשרד הכלכלה בהיקף של כמה עשרות מיליוני שקלים.

במפגש השתתפו אנשי צוות הרשות החרדית והעומד בראשה רועי אסף, מנכ"ל משרד הכלכלה אמנון מרחב, ראשי רשות ההשקעות, אגף אסטרטגיה, מערך הדיגיטל והסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים, וצוותיהם. הנוכחים סיכמו על שיתוף פעולה רחב בתחומים שבאחריות משרד הכלכלה.

עוד מבחזית החדשות

עם תחילת המפגש, הצביע סגן השר מקלב על האתגרים העומדים בפני בתי עסק בבעלות חרדית, שבעבר יכלו לקבל תמיכה ומימון ממשלתי ברשות להשקעות, אך לאחרונה האפשרות הזו הפכה לבלתי מעשית. כמו כן, הוא עמד על הצורך להפנות חוזים ממשלתיים לבתי תוכנה המעסיקים נשים חרדיות.

"יכולותיהן המקצועיות של נשים חרדיות הוכחו בשנים האחרונות מעבר לכל ספק, ונכון לאפשר למעסיקים אותן להגדיל את היקפי ההעסקה ומספרי הנשים המועסקות, על מנת לאפשר להן לפרנס את ביתן בכבוד", הסביר מקלב.

מול מערך הדיגיטל הכפוף למשרד הכלכלה הציף מקלב את הקשיים העומדים בפני הציבור החרדי, אשר בוחר להימנע משימוש ב"פגעי הטכנולוגיה", כלשונו, "אך זכאי לשירותים ממשלתיים ככל אזרח אחר, מהרישום למעונות ועד ערר על תוצאותיו של מבחן נהיגה, דרך רישום להגרלות משרד השיכון, או הטענת מכונית חשמלית, קיימים שירותים ממשלתיים שאינם נגישים לציבור החרדי.

השר ברקת הציג את תכניותיו המקוריות והחדשניות במשרד הכלכלה למען קידום ופיתוח המשק הישראלי, הן בתחום הייבוא והייצוא והן במנהלת המעסיקים, והורה לראשי האגפים לחתור לתת מענה מותאם לציבור החרדי בכל הנושאים שהציג מקלב.

בנושא התעסוקה לנשים חרדיות, סוכם על המשך עבודה מול רשות ההשקעות, על מנת לבנות מסלול הון אנושי מותאם לצרכים של המגזר החרדי, שימומן בחלקו מהתקציבים של הרשות לפיתוח כלכלי חברתי של המגזר החרדי. בנוסף תתבצע עבודת התאמה של מסלולים שונים כגון הכשרה תוך כדי עבודה לבוגרות הסמינרים המסיימות את לימודיהן ומבקשות להשתלב בתעסוקה איכותית.

מערך הדיגיטל שוקד על מתן פתרונות מתאימים, באמצעות מענים קוליים וכלים נוספים, לצרכי הציבור החרדי, ותבצע עבודה של מיפוי צרכים ודיוקם מול הרשות לפיתוח כלכלי חברתי של המגזר החרדי, בהנחייתו של סגן השר מקלב. גם עם הסוכנות לעסקים קטנים ובינונים סוכם על עבודה משותפת לטובת צמיחתם הכלכלית של עסקים במגזר החרדי.

עוד מבחזית החדשות

בימים אלו ממשיכים אנשי המקצוע של הרשות לפיתוח כלכלי חברתי של המגזר החרדי בעבודה המשותפת מול הצוותים של משרד הכלכלה, על מנת לספק מענה לכל הצרכים שעלו בפגישה.

מקלב אמר כי אחת המטרות שלשמן הוקמה הרשות, היא התאמת התכניות הממשלתיות והנגשתן לציבור החרדי, ובתקופה הקרובה תמשיך להיעשות עבודת הכנה מול כמה וכמה משרדים ממשלתיים נוספים, בתחומים כמו בריאות חינוך ורווחה. מקלב הודה ליו"ר וועדת הכספים, ח"כ משה גפני, על עזרתו הרבה במשך כל השנה לקידום הרשות החרדית והשגת תקציבים חשובים אלו.

הצטרפו ועקבו אחר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

עדכני
פופולרי
ויראלי
מטבע
שער יציג
שינוי
עדכון אחרון:
הישג ענק הוא להגיב באותה צורה גם כאשר מנצחים וגם כאשר מפסידים

התקינו את האפליקציה החדשה שלנו!
ותישארו מעודכנים