שיתוף
תגובות
לאישה » 5 טביעות למוות והשבוע עוד בעיצומו
שיח ציבורי
המספרים מטורפים, המקרים טראגיים והמוות הזה חייב להיפסק • בואו נדבר על זה יותר, בואו לא נגיד 'לי זה לא יקרה', בואו ננסה למנוע מקרים של טביעות למוות
תגיות:
טביעה, אילוסטרציה | צילום: Dudarev Mikhail, שאטרסטוק

יש כל כך הרבה דברים להעלות בשיח ציבורי. אחת הדילמות הבולטות היא האם להעלות שוב את הקורונה? האם להתייחס לדברים שנאמרו בנוגע לחזרה ללימודים? האם לדסקס על נאום בנט ומתנגדי החיסונים? אך כאשר שוב עלתה מולי כותרת על טביעת פעוט למוות, הבנתי שאין ברירה. חייבים לדבר על זה. נותרו לנו עוד מספר שבועות עד לסיום חופשת הקיץ, אנשים ממשיכים ללכת לים ולבריכה וחייבים להציף עוד ועוד, אך כמובן בזהירות – כי סכנת טביעה.

בהתייחס לעובדה שעונת הרחצה נפתחה רשמית בתאריך 19 במרץ, למניינם, חלפו ארבעה חודשים. בזמן הזה הסתיימו חייהם של 22 בני אדם בטביעה. זה המון! על פי מידע של משרד הפנים, 12 מהם טבעו למוות ממש בשבועות האחרונים בחופים שאינם מוכרזים, בים התיכון, בים סוף ובים כינרת.

קראתי די הרבה חומר על נושא המים הרדודים. משום שיש איזו שהיא הנחה, שאם הילד נמצא במים הרדודים, הוא יכול להישמר יותר. אז כולם פוחדים מהמים העמוקים, אך לא כל כך מודעים לעובדה שיש סכנות גדולות יותר דווקא באזור המים הרדודים. מומחים שונים בנושא הסבירו, כי באזור המים הרדודים בים, ישנם בורות, מערבולות וסחף. הבעיה הגדולה היא שכאשר נכנסים לחוף שאינו תחת השגחת מציל, אי אפשר לדעת מה מתרחש מתחת לפני המים. אז נראה לנו שהמים הרדודים ידידותיים, אך אין מישהו מקצועי שיכוון אותנו למקומות הטובים. גם אם המים נראים שקטים כלפי חוץ, יכולה להיות מערבולת בקרבת מקום, או בורות שונים ואם אדם נקלע לתוכם, לא תמיד יוכל לצאת. 

למעשה, הנתונים מבהילים ביותר. רק מתחילת שבוע זה, טבעו למוות לפחות חמשה אנשים. ביום ראשון טבעו בעכו ילד כבן 10 ואביו בן 46, ובהמשך פעוט כבן שנתיים. יממה לפניהם טבעו שני בני אדם נוספים. המספרים הללו מפחידים ומאיימים והם גם מאוד מיותרים.

מנתונים של פורטל הורים המופעל על ידי משרד החינוך, עולה כי רוב הטביעות של הילדים מתרחשות בהיעדר השגחה או בנתק אפילו קצר ביותר בהשגחה עליהם. הדבר יכול להתרחש כתוצאה מהסחת דעת קצרה ואסור לשכוח שטביעות מתרחשות גם במים הרדודים ובתוך שניות ספורות. כאשר הילד במים או בקרבת מים, הדבר מחייב השגחה ממש צמודה. ילד עד גיל 5, או ילד שאינו יודע לשחות, חייב השגחה ללא הסחת דעת. כן, גם בבריכה ביתית, אל תגידו לעצמכם, לי זה לא יקרה. אלו החיים שלנו, החיים של הילדים שלנו.

בכלל, אחד הדברים המומלצים הם ללמד ילדים שחייה מגיל 4. אני אישית שלחתי הבת הקטנה שלי, בת 8 וחצי, ללמוד הקיץ שחייה ואני חשה הרבה יותר רגועה, אם כי עדיין חרדה לה בכל פעם שהיא נכנסת למים.

כמובן שכל צעד מניעתי, או מסייע, אינו מהווה תחליף לרחצה במקום עם השגחה בלבד. מציל מקצועי וכמובן העיניים שלנו על הילדים. בואו נשמור עליהם חיים!

הצטרפו ועקבו אחר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

עדכני
פופולרי
ויראלי
מטבע
שער יציג
שינוי
עדכון אחרון:
הדרך לחלומות רצופה בהשגת מטרות

התקינו את האפליקציה החדשה שלנו!
ותישארו מעודכנים