[the_ad_placement id="head"]
שיתוף
תגובות
כלכלה » חושבים לפתוח עסק חדש? איך מתחילים ואיך לצעוד נכון?
פתיחת עסק חדש
יוצאים לעצמאות? בדרך להקמת עסק? פתיחת עסק חדש דורשת יותר מאשר רעיון מעולה. כדי להצליח בעסקים – צריכים להיות בעלי ניסיון, הבנה, גמישות והכרה.
פגישת עסקים | צילום: יחצ

דורית להב צור, מנכ"לית 'קרן נתן', שפוגשת מדי יום יזמים חדשים ועד היום ליוותה תהליכים רבים להקמת עסקים, משתפת מספר המלצות חשובות ושלבים שעליכם לעשות רגע לפני שאתם יוצאים לדרך.

הצעד הראשון בפתיחת עסק הוא להגדיר את המהות שלו ואת קהלי היעד. רעיון טוב, כאמור, אינו מספיק, אולם הוא הבסיס לתחילת הדרך.  חשוב לא פחות לדעת איך להתמודד עם בעיות קונקרטיות ולהיות מסוגלים לשווק את עצמכם בסביבה תחרותית.

ערכו חקר שוק: ניתוח השוק הוא נקודת המוצא בדרך לעסק מצליח – השקיעו באיסוף מידע והגדרת שוק פוטנציאלי, נקודת חוזק וחולשה של השירות/המתחרים ועוד… המטרה של מחקר שוק היא להבין טוב יותר את התחום, על מנת ליצור תוכנית עסקית יעילה.

הכינו תוכנית עסקית – כתיבת תוכנית עסקית מסייעת לגיבוש הרעיון ויכולה לייעל את תהליך יצירת העסק, על ידי כך שתגרום לך לחשוב על הדברים בצורה שיטתית, להגדיר יעדים, לעמוד בהם ולעדכן יעדים חדשים. התוכנית צריכה להיות תמציתית ולתאר את העסק במדויק ולכלול: תיאור העסק, ניתוח שוק, ניהול וארגון, מוצרים ושירותים, פיתוח לקוחות, תוכנית שיווק, תוכנית לוגיסטיקה וצפי השקעות ומקורות מימון.

בדקו מי המתחרים שלכם – איך נראה הנוף התחרותי? האם יש מתחרים רבים בנישה שלכם? בדיקה זו יעילה מצד אחד בכדי להבטיח שקיים ביקוש למוצר/שירות שאתם מציעים, אולם מאידך, תדרוש מכם לבדל את מה שאתם מציעים כדי למשוך את תשומת לב הלקוחות ולבנות נתח שוק. 

בחירת שם עסק – שם הוא חלק בלתי נפרד מהזהות של העסק, הוא מופיע בכל מקום ולכן, חשוב לשמור על כללים פשוטים וממוקדים: למצוא שם שמבהיר את העיסוק של המקום, שם קריא, קליט ובלתי נשכח, שם שמתכתב עם החזון והמהות של העסק. 

בדקו מי קהל היעד שלכם ? קהל יעד הוא קבוצה של אנשים המיועדים להיות הלקוחות המדויקים שלכם אשר אליהם אתם מכוונים את המוצר / שירות שלכם. הבנת קהל היעד מקלה על מציאת לקוחות חדשים והגדלת כמות המתעניינים. 

ניסיון בתחום – כדאי לקחת את הזמן ולהגיע מוכנים, בעלי ידע וניסיון רב בתחום העיסוק. 

מתגו את עצמכם- היו מקצועיים והשקיעו בשפה הגרפית של המותג, נסו לתמצת את המסרים לסימנים גרפיים שיגרמו לאנשים לזכור אתכם, הכינו כרטיסי ביקור, צרו כתובת מייל לעסק, אתר, שירות לקוחות ועוד.. 

בחרו לצדכם את האנשים הנכונים –  אנשים בצוות הניהול של העסק צריכים להיות בעלי כישורים המשלימים זה את זה. גייסו את המומחים המובילים לכל תחום ואל תפחדו להעסיק אנשים שיש להם כישורים בתחום יותר מהמומחיות שלכם. 

מימון להקמת העסק שלך –  בדקו עמותות המעניקות הלוואה לפתיחת עסקים ללא מטרות רווח! תתפלאו, אבל יש כאלו גופים! איתם תוכל להגיע לפריסת תשלומים ללא ריבית וללא הצמדה. אתם יכולים לקבל מימון שיעזור לכם בהקמת העסק הראשון, ללא תהליכי אישור ארוכים, עמלות וריביות גבוהות של הבנקים. בנוסף, חפשו מקום שיעניק לכם תמיכה, שירות וליווי צמוד לפני ואחרי פתיחת העסק.

[the_ad_placement id="between-homepage"]
הצטרפו ועקבו אחר
[the_ad_placement id="medame-bolet-mobile"]

4 תגובות

  1. voluptatem dignissimos autem labore numquam. neque vitae fugit molestiae consequatur sit qui sapiente accusamus ratione veniam nihil explicabo. vel facere qui enim voluptatem iure ut quae nostrum sunt suscipit eos debitis voluptas recusandae. ut architecto adipisci atque ratione quasi optio fugit ipsum. corrupti quasi corporis praesentium veritatis amet.

  2. rem molestiae quaerat autem voluptatem quod sunt dicta magnam voluptates est eos repellendus enim corrupti. est itaque ut id voluptatum error fugit iste corrupti dolores et a et minus dolores et. quia nemo veniam nobis aut rerum. aut ut et ut consequuntur voluptatem quam quis neque magni.

  3. velit in facere exercitationem consequatur cumque id dolorem at aut quia ipsa similique consectetur fugiat error maxime hic. quia fugit dicta temporibus officia quibusdam fugiat pariatur deserunt vel aut. accusantium sapiente ut eligendi velit aut molestiae perspiciatis cupiditate perspiciatis dolor. nemo dolorem mollitia sequi eos quia tempore iure sint sunt veniam nobis dolorem maxime sunt quidem quis similique explicabo soluta vel.

  4. similique ex est iste quam aliquam recusandae ipsa optio. minus id ipsa voluptatem alias ab sunt autem sed molestias et labore. omnis optio veniam odit ab est id dolorem alias exercitationem rerum quod.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

[the_ad_placement id="sidebar-banner"] [the_ad_group id="4341"]
[the_ad_placement id="sidebar-banner3"]
[the_ad_placement id="dice-sidebar"]
[the_ad_placement id="gemel"]
עדכני
פופולרי
ויראלי
[the_ad_placement id="sidebar-banner2"]
מטבע
שער יציג
שינוי
עדכון אחרון:
אם לא נשנה כיוון, סביר להניח שנגיע לאן שאנו הולכים

התקינו את האפליקציה החדשה שלנו!
ותישארו מעודכנים