שיתוף
תגובות
חדשות » ימות המשיח: פרה אדומה כשרה הובאה לישראל
פרה אדומה כשרה הוצגה באתר "שילה הקדומה" של מועצת בנימין | בהמשך יובאו עוד שתי פרות למרכז המבקרים והמחקר במקום
הפרה האדומה | צילום: מועצת בנימין

שתי פרות אדומות כשרות לחלוטין יגיעו לאתר המורשת "שילה הקדומה" של המועצה האזורית בנימין, בחודש הקרוב. במקום יחנך מרכז מורשת שיעסוק בחקר הפרה האדומה וקידום המורשת.

הפרה האדומה | צילום: מועצת בנימין

הפרה בת השנה ושמונה חודשים, אדומה לחלוטין ולא עלה עליה עול, כפי שמחייבת ההלכה. במסגרת "כנס המקדש" של המחלקה לתרבות תורנית במועצה, הגיעה הפרה לראשונה לאתר בו תשהה עם שתי פרות נוספות. מאות משתתפים התרגשו לראותה. היא נשמרה בתוך מתחם מגודר כדי שלא יהיה ניתן להגיע אליה.

עוד מבחזית החדשות

הפרה נשמרה בגידול מיוחד תוך הקפדה על שמירת הטהרה שלה והובאה לאחרונה לישראל באופן מיוחד על ידי אנשי אתר שילה הקדומה ושותפים נוספים. מרכז הפרות האדומות צפוי למשוך אליו מבקרים ותיירים רבים לא רק מישראל אלה מהעולם כולו. במועצה מדברים על צפי של כמיליון מבקרים בשנה, ורואים בכך בשורה גם לכלכלה המקומית.

לדברי ראש המועצה האזורית בנימין ישראל גנץ: "אתר שילה הקדומה הולך ומתפתח ומיזם הפרות האדומות יגביר את קצב המבקרים השנתי למיליון בני אדם מהארץ ומהעולם. זו בשורה יהודית, מדעית ומחקרית לכל באי עולם ואנחנו זוכים להיות שותפים בזכות ההיסטורית הזו".

מנכ"ל "שילה הקדומה" קובי מאמו מסר: "זה אירוע מרגש ויוצא דופן עבור כל העם היהודי. המרכז החדש שנחנוך כאן ובו ישהו הפרות יספק למבקרים חוויה סוחפת לתוך העולם היהודי הקדום. אנו כבר עומדים בקשר עם חוקרים ועם אנשי קשר בעולם שמחכים להגיע עם קבוצות גדולות. חזרנו לאתר משכן שילה ואנחנו מחזירים את העבר היהודי אל העתיד של העם".

הצטרפו ועקבו אחר

14 Responses

  1. אתה לא צודק בגלל שמה שהתורה אמרה פרה אדומה זה חום של היום כי אם אתה לא יודע חום של פעם זה אדום של היום ואדום של היום זה חום של פעם.

  2. לא הבנתי , הבאתם משהו שיהודים חלמו עליו 2000 שנה רק בשביל לעשות ממנה ביזניס ? עד שיש כזה דבר לא כדאי לטהר את העם מטומאת מת ולבנות בית לה' ?

  3. אלוהים ישמור, הטמטום הלאומי מגביה עוף. אני מאחרת לפרות האדומות התמימות למות, בבוא היום בשיבה טובה, בלי שנגיע לשפל הנמוך מכל של הקרבת קרבנות. אם יש משהו יותר מטומטם מדת, תודיעו בבקשה.. שנדע דאין גבול לנומך.

  4. עד לאן יכול להגיע הטירלול .פרימיטביות בעיצומה בסך הכל פרה בצבע חום.להעניק תכונות קדושות לפרה זה טימטום ועוד עליה לרגל בשביל לצפות בתופעה.פנאטים דתיים שחיים בחשכת ימי הבנים עם רמת אינטילקט מעליבה.

  5. תתעוררו. אנחנו כבר במאה ה21. תבינו שאלוהים הוא ההמצאה הטובה ביותר של האדם.

    1. אני הגעתי למסקנה הערב שמיטה עם מזרון טוב וכמה כריות לשקוע בהן עם שמיכה מצויינת בחדר ממוזג. זוה ההמצאה האנושית הכי נהדרת ונחוצה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

עדכני
פופולרי
ויראלי
מטבע
שער יציג
שינוי
עדכון אחרון:
צחוק משכח כאבים

התקינו את האפליקציה החדשה שלנו!
ותישארו מעודכנים