שיתוף
תגובות
חדשות » העסקה הגדולה בהיסטוריה: אושר סופית הסכם המכירה של "חץ 3" ב-14 מיליארד שקל
עסקת "חץ 3"
הממשל האמריקאי אישר את הסכם המכירה ההיסטורי של מערכת "חץ 3" לגרמניה| העסקה הביטחונית הגדולה בתולדות המדינה | טקס החתימה ייערך לקראת נובמבר הקרוב
תגיות: , ,
חץ 3 | צילום: יח"צ

מחלקת המדינה בארה"ב הודיעה הלילה (רביעי) למשרד הביטחון כי הממשל האמריקאי אישר את עסקת הענק עם גרמניה לרכישת מערכות הגנה של טילי "חץ 3". משרד הביטחון הישראלי, משרד ההגנה הגרמני והתעשייה האווירית יחתמו על התנעת העסקה הביטחונית הגדולה בתולדות המדינה: 3.5 מיליארד דולר – כ-14 מיליארד שקל.

דברי שר הביטחון והדגמה של "חץ 3" | צילום: דובר צה"ל

בכירי משרדי הביטחון של ישראל ושל גרמניה יתכנסו לטקס חתימה על מכתב התחייבות להתנעת העסקה. ההתחייבות, בהיקף של 600 מיליון דולר, תאפשר תחילת עבודה מידית על הפרויקט. כלל פרטי החוזה סוכמו בין משרד ההגנה הגרמני ומשרד הביטחון הישראלי ויוגשו לאישור סופי של הממשל הגרמני ובית המחוקקים. חתימה על החוזה המלא צפויה לקראת נובמבר 2023.

עוד מבחזית החדשות

מערכת "חץ 3", שמפותחת ומיוצרת על ידי מנהלת "חומה" במפא"ת והסוכנות האמריקאית להגנה מטילים בהובלת התעשייה האווירית, היא מערכת ההגנה אווירית המתקדמת מסוגה בעולם ליירוט טילים בליסטיים בחלל מחוץ לאטמוספירה. המיירט בעל יכולת יירוט ארוכת טווח בגובה רב, שהופכת אותו למיירט הטוב מסוגו בעולם.

שר הביטחון יואב גלנט מסר כי "האישור האמריקני שהתקבל הלילה, למכירת מערכת היירוט ״חץ 3״, מהווה הבעת אמון ביכולותיהן יוצאות הדופן של התעשיות הביטחוניות בישראל״. עוד אמר כי ״מדובר בהחלטה משמעותית שתסייע לבניין כוחה הטכנולוגי והכלכלי של ישראל. בעיניו של כל יהודי יש משמעות מיוחדת לכך שגרמניה מסתייעת להגנתה במדינת ישראל״.

״אנו גאים ביכולתנו לבצע את עסקת הנשק הגדולה ביותר בתולדות התעשיות הישראליות. זוהי הזדמנות להביע תודה והערכה לאנשי התעשייה הישראלית, המהנדסות והמהנדסים של התעשייה האווירית, אשר בזכות היצירתיות והכישרון שלהם, התעשייה האווירית ומערכת הביטחון שוברות שיאים נוספים״, הוסיף שר הביטחון. ״זו הוכחה נוספת לעוצמת הקשרים הביטחוניים בין ישראל וארה״ב״.

עוד מבחזית החדשות

בית הנבחרים הגרמני, הבונדסטאג, אישר בחודש יוני האחרון ״דמי רצינות״ בסך 560 מיליון אירו עבור רכישת מערכת ה"חץ 3" מישראל. הסכום שימש את התעשייה אווירית לרכישת חלקים מספקים שלישיים, תקציב חשוב במיוחד כדי שהתעשייה הביטחונית בישראל תוכל להתחיל בייצור המכ"ם של המערכת לטובת גרמניה.

גרמניה החלה לנהל משא ומתן רשמי מול ישראל כמה שבועות אחרי תחילת המלחמה באוקראינה, מתוך הבנה שגרמניה והשותפות שלה אינן מוגנות מפני טילים רוסיים. בברלין שואפים להציב את מערכת החץ הראשונה על אדמת גרמניה כבר בשנת 2025.

הצטרפו ועקבו אחר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

עדכני
פופולרי
ויראלי
מטבע
שער יציג
שינוי
עדכון אחרון:
חכמה אמיתית היא לדעת שאתה לא יודע כלום...

התקינו את האפליקציה החדשה שלנו!
ותישארו מעודכנים