שיתוף
תגובות
חדשות » חדשות בארץ » 1,400 מאומתים חדשים אתמול
הקורונה מתפשטת
נכון להיום, 63 חולים שמצבם מוגדר קשה, 12 מונשמים. 6,452 נפטרים במצטבר מפרוץ המגפה. 5,749,420 מתחסנים מנה ראשונה, 5,257,265 מתחסנים מנה שנייה
תגיות:
בדיקת קורונה | צילום: Fusionstudio, שאטרסטוק

הקורונה בישראל: 1,400 מאומתים חדשים אתמול, מתוך 80,038 נבדקים לגילוי הנגיף אתמול. נכון להיום, 63 חולים שמצבם מוגדר קשה, 12 מונשמים. 6,452 נפטרים במצטבר מפרוץ המגפה. 5,749,420 מתחסנים מנה ראשונה, 5,257,265 מתחסנים מנה שנייה.

בדו"ח אמ"ן שפורסם הבוקר נכתב כי "בשבועות האחרונים, בשל התפשטות וריאנט דלתא בישראל, חלה עלייה ברורה בכל מדדי התחלואה – מספר המאומתים היומי (סביב אלף בממוצע שבועי), שיעור הבדיקות החיוביות ובעיקר – מספר החולים במצב קשה. הגם שלפי שעה מספר החולים במצב קשה קטן יחסית, העלייה במספרם ביחס לשבועות הקודמים משקפת באופן ברור ואובייקטיבי (ללא תלות במספר הבדיקות, למשל) את התפשטות המגפה בארץ".

על האצת החיסונים נכתב כי "נוכח גל התחלואה הצפוי בעקבות התפשטות זן דלתא של נגיף הקורונה, האצת ההתחסנות הינה הפתרון המרכזי לצמצום הסיכון מפיתוח מחלה קשה ומתופעות ארוכות טווח אצל הנדבקים. ככל שרבים יותר באוכלוסיה יתחסנו, כך יידבקו פחות אנשים עד להגעה לאיזון מחודש מול זן זה של הנגיף. מומלץ לאוכלוסיות הסיכון להתחסן בהקדם, וגם לאחרים – כולל בני נוער בגילאי 15-12 – על מנת לצמצם את הסבירות להתפתחות תופעות ארוכות טווח בעקבות הקורונה".

לגבי בלימת העלייה בהיקף ההדבקה נכתב כי "הפעולות הננקטות בימים אלו לקטיעת שרשראות ההדבקה נועדו להאט את קצב התפשטות המגיפה, ולאפשר למעוניינים בכך להתחסן טרם התפשטות הנגיף, כך שיוכלו להימנע מהסיכון שבהידבקות. על הציבור להמשיך לעטות מסכות בחללים סגורים (גם מחוסנים ומחלימים) ולשתף פעולה בבדיקות ובחקירות האפידמיולוגיות, לשיפור האחיזה בהתפרצות. מקדם ההדבקה עודנו גבוה וערכו קרוב ל-4.1 ומשקף הכפלה של מספר המאומתים והחולים מתוכם כל שבוע בקירוב".

בעולם, ממשיכה התפשטותו של וריאנט דלתא של נגיף הקורונה: "נראה כי הוא מידבק מאוד – ככל הנראה ב-%50 יותר מהוריאנט הבריטי. עדויות ראשוניות מעלות שוריאנט זה אף אלים יותר (מצריך יותר אשפוזים) פי 2 ביחס לוריאנט הבריטי, עבור לא מחוסנים. מסתמן כי חיסוני פייזר יעילים (%93%-96 (במניעת מחלה קשה מוריאנט זה, אך נדרשת קבלת שתי המנות להגנה מקסימלית, שכן בקרב מחוסנים במנה אחת בלבד, מועילות החיסון פוחתת משמעותית. יש להבהיר כי גם מחוסנים עלולים להידבק בוריאנט זה ולהדביק אחרים, בשיעור לא ידוע. השפעת החיסון ניכרת במדינות המחוסנות, כגון בריטניה וארה"ב, כאשר היקפי התמותה בהתפרצויות כעת נמוכים בהשוואה להתפרצויות קודמות".

הצטרפו ועקבו אחר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

עדכני
פופולרי
ויראלי
מטבע
שער יציג
שינוי
עדכון אחרון:
היה אסיר תודה על כל האנשים הקשים בחייך, ותלמד מהם. הם מראים לך בדיוק מי אתה לא רוצה להיות

התקינו את האפליקציה החדשה שלנו!
ותישארו מעודכנים