שיתוף
תגובות
חדשות » צבא וביטחון » "קיבלנו תזכורת שאיראן פועלת נגד אזרחים"
כוכבי מתייחס
הרמטכ"ל על הפגיעה בספינה במפרץ עומאן: "רק בסוף השבוע החולף קיבלנו תזכורת שאיראן לא רק מהווה איום גרעיני, אלא שהיא מפיצה ומבצעת טרור נגד מטרות אזרחיות"
אביב כוכבי | צילום: דובר צה"ל

הרמטכ"ל אביב כוכבי היום היום (ראשון) לתקיפת הספינה בבעלות ישראלית בפרץ עומאן: "רק בסוף השבוע החולף קיבלנו תזכורת באחת הזירות האלה מאחד האיומים הגדולים ביותר באזור, איראן, וקיבלנו תזכורת שאיראן לא רק מהווה איום גרעיני, אלא שהיא מפיצה טרור ומבצעת טרור ופעולות נגד מטרות אזרחיות".

בטקס של 8200 הוסיף כי "זה המקום לחזור ולהדגיש שצה"ל פועל ויפעל מול האיומים המסכנים אותו במעגל הקרוב ובמעגל הרחוק, וכרגיל הוא יעשה זאת באמצעות המודיעין המשובח שאגף המודיעין מספק לו, ומאחת הרגליים המרכזיות ביותר שלו שהיא כמובן יחידה 8200".

"על העבודה יוצאת הדופן הזו, 8200 מקבלת הבעת הערכה ברורה. על ביצועיה וגם על השותפות עם כל המפקדות במטה הכללי וארגוני הביטחון במדינת ישראל. כולנו נהנים מאיכות מודיעין מעולה שמבוססת על פריצות דרך חסרות תקדים".

הרמטכ"ל הוסיף כי "מדינת ישראל מתמודדת עם איומים רבים באופן קבוע. כל הזירות פעילות וכל הזירות מצריכות מודיעין מעודכן לזמן אמת – נגד רקטה, נגד חדירה, נגד פעילות בסייבר, נגד ספינה ונגד איום על מטוס. המודיעין שזור בכל הזירות האלה, באופן הדוק ושלא ניתן בלעדיו".

תת-אלוף י׳ נכנס לתפקידו כמפקד יחידה 8200 באגף המודיעין במקומו של תת-אלוף א׳ שמסיים היום ארבע שנות כהונה בתפקיד. במסגרת הטקס העניק ראש המטה הכללי, רב-אלוף אביב כוכבי, אות הערכה ליחידה 8200.

מדובר צה"ל נמסר כע "האות הוענק לאור פריצות דרך מודיעיניות בזירות ובממדי הפעולה השונים – תוך הפגנת חדשנות, יצירתיות, מצוינות ותעוזה, ובזכות שותפות בפעילות מבצעית רחבת היקף אשר הביאה הישגים רבים, בעלי חשיבות גבוהה לביטחון המדינה".

טקס החילופים נערך בבסיס גלילות במתכונת מצומצמת, בהתאם למגבלות הקורונה. הטקס נערך בראשות הרמטכ״ל, ובנוכחות ראש אגף המודיעין, אלוף תמיר הימן ומשפחותיהם של תא״ל י׳ ותא״ל א׳.

ראש אמ״ן אמר בטקס: "א׳, בתקופתך חלו פריצות דרך דרמטיות ביכולות היחידה. הישגים חסרי תקדים אלו המשיכו למצב את יחידה 8200 כמעצמת סייבר עולמית, כארגון שאין דבר שלא יכול להשיג, שאין מכשול שהוא לא יכול לצלוח. מיצבת את מימד הסייבר כמימד לוחמה מרכזי – באיסוף, בהגנה ובהשפעה".

"א׳, השתמשת בנסיונך ממערך המבצעים-המיוחדים על מנת להפוך אותה מיחידה מודיענית-טכנולוגית, ליחידה מודיעינית-טכנולוגית-מבצעית. י׳, בכל תפקיד שביצעת ערכת שינויים וחוללת מהפכות. כמו כל מפקדי 8200 לפניך, האתגר הוא לקחת ארגון הטוב ביותר בתחומו ולהפוך אותו לטוב אף יותר. מדינת ישראל זקוקה לכך".

הצטרפו ועקבו אחר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

עדכני
פופולרי
ויראלי
מטבע
שער יציג
שינוי
עדכון אחרון:
אם אתה נראה היום כפי שהיית נראה אתמול, בשביל מה לך המחר?

התקינו את האפליקציה החדשה שלנו!
ותישארו מעודכנים