שיתוף
תגובות
חדשות » פוליטי » שר הביטחון: "הכפלנו את קצב התקיפות נגד איראן בסוריה"
שר הביטחון אמר בתדרוך לכתבים כי איראן עומדת מאחורי ההסלמה בכל קווי העימות | "התלות הגוברת של ארגוני הטרור באיראן, גורמת להם למתוח את הגבולות ולהעז יותר"
שר הביטחון יואב גלנט | צילום: משרד הביטחון

שר הביטחון יואב גלנט הודה היום (חמישי) כי בחודשים האחרונים היקף התקיפות הישראליות בסוריה גדל במיוחד, במטרה למנוע מאיראן לתפוס שליטה במרחב האזורי. בתדרוך לכתבים אמר גלנט "ברבעון הראשון של 2023 הכפלנו את קצב התקיפות בסוריה. אנחנו פוגעים באופן שיטתי בנכסים וביכולות איראניות באזור, לא נאפשר לאיראן להקים צבא בסוריה ולהפוך את רמת הגולן ללבנון". לצד זאת, ניתן לכוחות צה"ל "אור ירוק" לפעול במקומות המסוכנים ביותר ללא הגבלה גיאוגרפית.

עוד אמר שר הביטחון "איראן קרובה מאי פעם ליכולת גרעינית, מול האיום הזה צריך לפעול באחת משתי הדרכים. פעולה צבאית או איום צבאי אמין". לטענת שר הביטחון "המשטר בטהרן חש ביטחון עצמי גובר. לתפיסתו המערב מורתע וחסר כלים אפקטיביים נגדו. בזמן שישראל עסוקה מול שלוחותיה, איראן מתעצמת כלכלית וצבאית, זה דבר שצריך להדיר שינה מעיניי העולם כולו".

עוד מבחזית החדשות

גלנט אף הסביר כי איראן היא זו שעומדת מאחורי ההסלמה בכל קווי העימות "אנו נמצאים בפני עידן ביטחוני חדש שבו ייתכן איום ממשי בכלל הגזרות בעת ובעונה אחת. פעלנו לאורך שנים תחת הנחה שניתן לקיים עימותים מוגבלים, אבל זו תופעה שהולכת ונעלמת", אמר. "איראן היא הכוח המניע בהתלכדות הזירות, היא מעבירה לשלוחותיה משאבים, אידיאולוגיה, ידע והכשרה. התלות הגוברת של ארגוני הטרור באיראן, גורמת להם למתוח מולנו את הגבולות ולהעז יותר".

בנוסף, רמז שר הביטחון כי צה"ל קרוב למבצע רחב היקף ביהודה שומרון, בדגש על ג'נין ממנה יוצאים רוב פיגועי הטרור "היחלשות הרשות והמנגנונים הפלסטיניים מעמידה אותנו בפני החלטות ביטחוניות משמעותיות. במקומות בהם הרשות לא פועלת, זה מחייב אותנו לפעולות ממושכות יותר". יש לציין כי מתחילת השנה נהרגו ביהודה ושומרון 91 פלסטינים כאשר 95% מתוכם מחבלים.

הצטרפו ועקבו אחר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

עדכני
פופולרי
ויראלי
מטבע
שער יציג
שינוי
עדכון אחרון:
אמור לי מי חבריך ואומר לך מי אתה

התקינו את האפליקציה החדשה שלנו!
ותישארו מעודכנים