שיתוף
תגובות
חדשות » חדשות בארץ » קבינט הקורונה יתכנס מחר בשעה 13:00
תו ירוק ונתב"ג
9 ימים מאז הפעם האחרונה בה כונס קבינט הקורונה – השרים החברים בו צפויים להתכנס מחר ב-13:00 בתל אביב • אלו ההחלטות שצפויות להתקבל
נפתלי בנט במצגת בנושא הקורונה | צילום: חיים צח / לע"מ

ועדת השרים להתמודדות עם נגיף הקורונה (קבינט הקורונה) תתכנס מחר (שחמישי) בשעה 13:00 בתל אביב. בדיון תובא בפני הקבינט תכנית פעולה סדורה ומקיפה שתיתן מענה להתפרצות זן הדלתא בישראל, הכוללת את מתווה התו הירוק וכן מתווה לסוגיית הכניסה והיציאה מן הארץ.

מלשכת רה"מ נמסר כי "ועדת השרים מתכנסת בתום שבוע של העמקה, למידת הנתונים ושיח עם מומחים בארץ ובעולם, שקיימו ראש הממשלה, שר הבריאות ובכירי מערכת הבריאות. במהלך השבוע האחרון נפגש ושוחח ראש הממשלה, נפתלי בנט, עם נציגי ענף התרבות וענף האירועים, מנכ"לי קופות החולים, מומחים אפידמיולוגיים ועוד".

מוקדם יותר היום (רביעי), מנכ"ל משרד הבריאות פרופ' נחמן אש וממונה הקורונה פרופ' סלמן זרקא ביקשו מאיימן סייף לפתוח מחדש את דסק הקורונה בחברה הערבית ולעמוד בראשו. בריאיון לכאן רשת ב אמר סייף, שעזב את התפקיד רק לפני חודש ימים, כי הפניה אליו הגיעה בעקבות נתוני התחלואה העולים בחברה הערבית והחשש מעלייה נוספת בעקבות טיסות לחו"ל וחג הקורבן.

ממונה הקורונה לשעבר בחברה הערבית הוסיף כי המצב במגזר יציב כרגע, וכי אתמול אובחנו 64 חולים חדשים. עם זאת, ציין כי הנתונים הנמוכים נובעים בעיקר מפני שאין מספיק בדיקות. "מדובר במשימה מאתגרת, יכול להבין את האנשים שרוצים לטוס. היינו סגורים שנה, התחלנו להרגיש את הסוף ופתאום צריך לחזור אחורה". לבסוף אמר סייף כי הוא שוקל את ההצעה בכובד ראש, וכי אין ספק שחובה לפתוח שוב את הדסק הערבי.

מנכ"ל משרד הבריאות פרופ' אש אמר הבוקר כי התו השמח, שנכנס היום לתוקפו, לא יספיק לבלימת התחלואה. "צריך ללכת לתו הירוק, זה ברור", קרא בריאיון ל'ווינט'. אש אמר כי ככל הידוע לו, ישיבת קבינט הקורונה מתוכננת למחר בבוקר, ואנשי משרד הבריאות יציגו את המלצותיהם לשרים. "יש כמה אופציות שבסופו של דבר אמורות להפחית כניסה מנתב"ג. בימים האחרונים רואים 150 מאומתים להיום בבדיקות של החוזרים מחו"ל ואת המספרים האלה אנחנו רוצים להוריד".

מנכ"ל משרד הבריאות הדגיש כי הוא לא רוצה לחכות לעלייה במספר החולים במצב קשה, שהתייצב הבוקר על 61 – אלא לפעול כבר מעכשיו. "השאלה היא אם הולכים למעקב אחרי מספר חולים קשים ומחכים עם הצעדים עד שמספר החולים קשה עולה או שמסתכלים יותר על מקדם ההדבקה. העמדה המקצועית שלי היא לעשות צעדים מידיים. אנחנו חושבים שלא נכון לחכות כי יהיה קשה יותר לעצור כשנגיע למספרים יותר גדולים".

עו"ד רועי כהן נשיא להב בתגובה לאמירתו של פרופ' אש על חזרתו הבלתי נמנעת של התו הירוק וייתכן אף חזרה לקפסולות במערכת החינוך: "אין חכם כבעל נסיון. לצערי, השנה וחצי האחרונות לימדו אותנו שכך בדיוק זה מתחיל – תו ירוק, קפסולות ובהמשך מגבלות קשות יותר. אם באמת לשם נושבת הרוח, אסור שממשלת ישראל תיכנע למדרון החלקלק של "טלאי על טלאי" כמו בסבבי הקורונה הקודמים. הפעם, הממשלה חייבת להיערך למצב של מגבלות מבעוד מועד ולהכין מענה למגזר העסקי ותכנית שהמשק ממשיך לעבוד ולהיערך למודל של פיצויים ופתרונות למגזר העסקי שניתן יהיה להחיל ברגע האמת. לא בדיעבד, שילמנו מחיר יקר על מדיניות של קודם לעשות ואחר כך לחשוב. חייבים תכנית שכבר מחר בבוקר ניתן יהיה להחיל בשטח ולדאוג לאנשים שפרנסתם עלולה להיפגע. נלחמים ביחד — מנצחים ביחד".

הצטרפו ועקבו אחר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

עדכני
פופולרי
ויראלי
מטבע
שער יציג
שינוי
עדכון אחרון:
אם אתה נראה היום כפי שהיית נראה אתמול, בשביל מה לך המחר?

התקינו את האפליקציה החדשה שלנו!
ותישארו מעודכנים