שיתוף
תגובות
חדשות » חדשות חרדים » פוסק הדור הגר"מ שטרנבוך שליט"א בשיחת חיזוק בהיכל ישיבת חברון
תיעוד
אלפי תלמידי ישיבת חברון במשא החיזוק ההיסטורי של מרן פוסק הדור גאב"ד ירושלים הגר"מ שטרנבוך שליט"א בהיכל הישיבה לקראת יום כיפור | צילום: שוקי לרר

התרגשות בישיבת חברון: מרן פוסק הדור הגר"מ שטרנבוך שליט"א הופיע אמש בהיכל הישיבה לדרשת חיזוק מרכזית בפני אלפי הבחורים כהכנה ליום כיפור.

מרן פוסק הדור הגר"מ שטרנבוך שליט"א נשא דברים בהיכל ישיבת חברון | צילום: רפאל שוורץ

מרן פוסק הדור הגר"מ שטרנבוך שליט"א | צילום: רפאל שוורץ

במרכז דבריו נגע בשאלה כואבת מהי הסיבה לכך שלאחר יום כיפור אנחנו שוכחים פעמים רבות מהקבלות שקיבלנו ביום כיפור ולא מיישמים אותם בפועל.

את דבריו פתח בהסבר מהותי על עבודת יום הכיפורים: "כל חטא מלכלך את הנשמה ופוגם אותה, ובכל השנה כולה הקב"ה רק 'מוחל' לאדם, אבל ביום כיפור הוא לא רק מוחל אלא גם מטהר את הנשמה שלנו".

לאחר מכן נגע בשאלה כואבת שמעסיקה רבים בימים אלו, מהו הטעם שרוב בני אדם שוכחים לאחר יום כיפור מכל ה'קבלות' שקיבלו על עצמם ביום כיפור, והביא בשם החתם סופר דברים מבהילים: "אנשים עושים טעות גדולה, שמקבלים על עצמם קבלות רק על עשה טוב ולא על סור מרע, וכיון שאינם עוזבים את העבירות והחטאים וכגון ביטול תורה ולשון הרע, לכן הם מוקפים ברוח טומאה ואין להם סייעתא דשמיא להצליח ב"עשה טוב", ולכן הדרך המובחרת היא לפתוח ב'סור מרע' ורק לאחר מכן ב'עשה טוב".

לאחר מכן סיפר לראשונה סיפור מרטיט ששמע בצעירותו מפיו של הגה"צ ר' אליהו לופיאן זצ"ל: "בצעירותי שמעתי מפי הגה"צ רבי אליהו לופיאן זצ"ל, שפעם אחת בליל שבת קרא החפץ חיים הקדוש לכל תלמידי הישיבה, ופתח ואמר להם "היום בבוקר כשבירכתי ברכת אלוקי נשמה, התעוררתי מהלשון "ואתה עתיד ולהחזירהּ" בי, שהלשון ולהחזירהּ במפיק ה"א, משמע שהקב"ה יחזיר לכל אחד לעתיד לבוא את נשמתו בדיוק כפי איך שהוא השאיר את נשמתו כשעזב את העולם הזה, שכן צורת הנשמה משתנית אצל כל יהודי לפי התורה שלמד ולפי העבירות שחטא רח"ל, ובאותו מצב שהאדם החזיר את נשמתו לאחר שנותיו בעולם הזה, כן תשאר נשמתו לעד ולנצח נצחים ללא שום שינוי, ואוי לו לאדם שנשמתו תישאר לנצח בעלת מום.

עוד סיפר לתלמידים שהוא זוכר מצעירותו בשעה שערכו מעמד 'הנחת אבן הפינה' לבניין ישיבת חברון, שראש הישיבה הגאון ר' יחזקאל סרנא זצ"ל נעמד ואמר "רואה אני בעיני רוחי אלף בחורים", והנה היו שם כאלו שלעגו וחשבו שלא יתכן כדבר הזה, שהלא היו אז בישיבה רק כמה מאות בחורים, אבל האמת שהוא היה "חכם הרואה את הנולד", וכפי שרואים אנו היום שלא אלף בחורים לומדים בישיבה, אלא קרוב לאלפיים בחורים לומדים בישיבה.

את דבריו חתם בברכת שנה טובה ושנת גאולה וישועה, "יהי רצון שנזכה להיחתם לחיים טובים ונזכה לשנת גאולה וישועה".

לאחר השיעור יצאו המוני תלמידי הישיבה בראשות ראשי הישיבה הגאון רבי משה מרדכי פרבשטיין שליט"א והגאון רבי יוסף חברוני שליט"א ללוות את מרן פוסק הדור לעבר רכבו.

אמת מה נהדר היה מראה כהן גדול בצאתו.

1 פוסק הדור הגר"מ שטרנבוך שליט"א מגיע לישיבת חברון
צילום: שוקי לרר
2
צילום:
3
צילום:
4
צילום:
5
צילום:
6
צילום:
7
צילום:
8
צילום:
9
צילום:
10
צילום:
11
צילום:
12
צילום:
13
צילום:
14
צילום:
15
צילום:
16
צילום:
17
צילום:
18
צילום:
19
צילום:
20
צילום:
21
צילום:
22
צילום:
23
צילום:
24
צילום:
25
צילום:
26
צילום:
27
צילום:
28
צילום:
29
צילום:
30
צילום:
31
צילום:
32
צילום:
33
צילום:
34
צילום:
35
צילום:
36
צילום:
37
צילום:
38
צילום:
39
צילום:
40
צילום:
הצטרפו ועקבו אחר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

עדכני
פופולרי
ויראלי
מטבע
שער יציג
שינוי
עדכון אחרון:
אמונה זה לעלות במדרגה הראשונה, למרות שלא רואים את כל גרם המדרגות

התקינו את האפליקציה החדשה שלנו!
ותישארו מעודכנים