שיתוף
תגובות
לאישה » מתגברות ביחד: עשרות אלמנות חרדיות בנופשון מיוחד בכפר חב"ד
להתמודד עם השכול
תקופת החופש הגדול היא באופן טבעי זמן של חופשות ונסיעות. כל משפחה בוחרת לעצמה את המיקום, האטרקציות ומשך הנסיעה בהתאם לרצונה, ויוצאת "להיטען באנרגיה חדשה"
ארגון 'נפלאות מתגברות' | צילום: דוברות

 ישנם מקרים רבים בהם מישהי שנותרת מאחור… זוהי הסבתא שחיה לבדה, שנאלצת לבלות את הקיץ הארוך בביתה. על רקע זה, בארגון 'נפלאות מתגברות' הפועל למען אלמנות חרדיות בגיל השלישי לאורך כל השנה, זיהו את הצורך ויזמו במיוחד עבור ה"מתגברות" נופשון מיוחד שהתקיים במדרשת מעיינותיך בכפר חב"ד ונמשך לאורך כל סוף השבוע. במשך 3 ימים נהנו יותר מ-80 המשתתפות ממבחר ענק של פעילויות לגוף ולנפש, בהפקה מושלמת שעליה ניצח הצוות המורחב של נפלאות מתגברות, בהובלת רכזות הסניפים והמנכ"לית המסורה הגב' מירי שניאורסון, שלפני כמה ימים נבחרה כזכור לקחת חלק בתכנית היוקרתית של משרד רה"מ לסיוע לבני הגיל השלישי.

הנשים נהנו והחכימו במפגשים מעצימים עם דמויות מרתקות, שיעורים וסדנאות מושקעות, סיור שקיעה בחוף הים בשילוב פעילות מהנה, ביקורים באתרים שונים, תפילות באווירה מרוממת במיוחד וכמובן סעודות שבת משותפות, מלאות ברגש וברוח. מחנה קיץ שלם ועשיר שזוקק והוגש ב"קפסולה" מהודקת של 60 שעות. את הכל ליווה אירוח ברמה של 5 כוכבים, עם שפע פינוקים והמון תשומת לב מצווות האירוח. ארוחות ברמה גבוהה, חדרים נוחים ונעימים שבכל אחד מהם חיכו גם מתנות אישיות למשתתפות, ותחושה שכל אחת היא "מיוחדת".

עוד מבחזית החדשות

מאז שהסתיים הנופשון הנופשות לא מפסיקות לשלוח תודות נרגשות למשרדי "נפלאות מתגברות". הן מברכות על ההזדמנות לצאת ולהכיר חברות חדשות, לקחת הפוגה מהבדידות ומהשגרה האפורה ולחוות אור פנימי ושמחה. אחת המשתתפות שיתפה שברגע אחד היא פתאום עברה ממצב של קושי וכאב למקום בו היא חשה מנהיגה ומשפיעה, אחת מנבחרת של מובילות: "בהרצאה על דמויות נשיות פורצות דרך חשתי כל כך חשובה… פשוט אמא יהודיה גאה!" אחרת סיפרה שכאשר הגיעה אל הים הרגישה שכל דאגותיה נשטפות עם הגלים". משתתפת נוספת הוסיפה: "יש לכן כל כך הרבה זכויות, זה לא מובן מאליו לארח קהל כזה מגוון. הרצון שכולם ירגישו בנוח יישארו במצב רוח מרומם כל השבת מורגש בכל פרט קטן". עוד מבין התגובות: "זה נתן תחושה של התרוממות והתעלות שביום יום אין לנו אותה… כשאנחנו מגיעות לנופשון שחלמנו עליו זה איפה שאנחנו מרגישות ׳מיוחדות׳ ולא ׳יוצאות דופן׳ והמיוחדות הזאת היא מה שמרוממת אותנו".

"האווירה המשוחררת והמעצימה באירועים שלנו היא לא רק כדי שיהיה נעים להשתתף" מסכמת הגב' שניאורסון – "המטרה היא ליצור מרחב שבו כל אחת יכולה לבטא את עצמה ולהביא לקדמת הבמה את החוזקות שלה. כשכל אחת מעניקה לאחרות היא מתחזקת מכך שבעתיים. בעצם יש לנו כאן מכפיל כוח אדיר – כי כל מה שכל אחת מקבלת מועצם פי כמה ומגיע למעגלים רחבים מאוד. זו הזכות האמיתית שלנו וזו רוח 'נפלאות מתגברות'!".

הצטרפו ועקבו אחר
עדכני
פופולרי
ויראלי
מטבע
שער יציג
שינוי
עדכון אחרון:
איננו רואים דברים כפי שהם אלא כפי שאנו

התקינו את האפליקציה החדשה שלנו!
ותישארו מעודכנים