שיתוף
תגובות
חדשות » חדשות חרדים » מסע החיזוק ההיסטרי של מרן ראש הישיבה הגרמ"צ ברגמן שליט"א
גלרית סיכום
50 רגעים: מטרקלין פתאל ועד סיום המסע ההיסטורי של מרן ראש הישיבה הגאון רבי מאיר צבי ברגמן שליט"א לארה"ב | צילום: שוקי לרר, יוסי גולדברגר ודניאל ברנשטיין
| צילום: שוקי לרר, יוסי גולדברגר ודניאל ברנשטיין

מרן ראש הישיבה הגרמ"צ ברגמן שליט"א, שב בסוף שבוע שעבר (חמישי), לארה"ק, בתום מסע בן שבועיים ימים בארה"ב, במסגרתו השתתף במספר רב של כינוסי חיזוק והתעוררות, שהתקיימו בראשותו, כמו גם ביקר מרן שליט"א במוסדות התורה המרכזיים בעיר לייקווד ומחוצה לה, כשהוא נושא דברים נלהבים לרוממות שקידת התורה, לומדיה ועמליה.

מסע החיזוק ההיסטרי של מרן ראש הישיבה הגרמ"צ ברגמן שליט"א

במרכז המסע עמד מרן שליט"א בראשות מעמד "אדירי התורה" כאורח הכבוד ולשאת בו את המשא המרכזי. שעקב האבל הותר לו להופיע בעיצומם של ימי השבעה על בנו זצ"ל. לאחר הכינוס שב מרן שליט"א אל מעונו, להמשך השבעה על בנו זצ"ל. כשאת בית מרן שליט"א פוקדים אלפים רבים, בהם גדולי ישראל וראשי הישיבות, אדמורי"ם ורבני קהילות, שעברו על פניו לנחמו בתוך שאר אבלי ציון וירושלים.

כאמור בעקבות אבלו, נדחו כינוסי החיזוק והתעוררות בהיכלי ומוסדות התורה, שמרן שליט"א היה אמור להיות בראשם, כשמרן שליט"א הכריע לבני ביתו להאריך את שהותו בארה"ב בעוד כשבוע נוסף, על מנת לקיים ככל הניתן את משאות החיזוק שתוכננו. 

בשבתות שהה מרן שליט"א בבית מקורבו הגאון רבי שלמה לעסין ראש כולל "יד אפרים" בלייקווד, שם התקיימו התפילות והסעודות. המונים, בהם גדולי תורה ויראה, צבאו על פתח הבית להתברך בברכת השבת מפי מרן שליט"א. בעת רעווא דרעווין נשא מרן שליט"א דברי חיזוק והתעוררות לתורה ועמלה ומידות טובות.

תכף עם קומו מן השבעה, החל מרן שליט"א בנסיעות להיכלי ומוסדות התורה בעיר לייקווד וגלילותיה בפרט ובארה"ב בכלל. במרכזו יתקיים מעמד אלפים בהיכל ישיבת בית מדרש גבוה, בראשות ראשי הישיבה שליט"א שהתכנסו למשא חיזוק מפי מרן שליט"א, כשאלפים צובאים על דלתות ההיכל לשמוע את דבר ה' מציון. לאחר מכן נסע מרן שליט"א לכולל שמתקיים במרכז הסחר העולמי במנהטן, שם נשא שיחת חיזוק והתעוררות בפני מאות אברכי הכולל ובעלי העסקים. וכך במהלך כל השבוע, ביקר מרן שליט"א במספר מוסדות התורה בעיר לייקווד, ישיבות גדולות וקטנות, מתיבתות ותלמודי תורה. 

כינוס ענק, תחת הכותרת "נשות אדירי התורה" התקיים ביום שלישי, כשמרן שליט"א נושא דברים באורח נדיר, בפני אלפי בנות ישראל.

ביום רביעי בוקר, היום האחרון למסע החיזוק, לאחר תפילת שחרית במעונו של מרן שליט"א, שימש מרן שליט"א בסנדקאות בבריתות שנערכו במעונו. לאחר מכן עברו על פני מרן שליט"א במשך כשעה ארוכה אלפי אברכים ובחורים לברכת צאתכם לשלום.

ביום ד' בערב יצא מרן שליט"א מבית האכסניה בלייקווד כשהמונים המונים של בני תורה מלווים את רכבו בשירה ובזמרה. מפני קוצר הזמן והיום העמוס, אנשי המשטרה, שליוו את פמליית מרן שליט"א לאורך כל ימי המסע, פינו את הדרך שתעשה במהירות לעבר שדה התעופה. ובערב יום ה' נחת מרן שליט"א בשדה"ת בארה"ק.

1 מסע החיזוק ההיסטרי של מרן ראש הישיבה הגרמ"צ ברגמן שליט"א
צילום: שוקי לרר, יוסי גולדברגר ודניאל ברנשטיין
2
צילום:
3
צילום:
4
צילום:
5
צילום:
6
צילום:
7
צילום:
8
צילום:
9
צילום:
10
צילום:
11
צילום:
12
צילום:
13
צילום:
14
צילום:
15
צילום:
16
צילום:
17
צילום:
18
צילום:
19
צילום:
20
צילום:
21
צילום:
22
צילום:
23
צילום:
24
צילום:
25
צילום:
26
צילום:
27
צילום:
28
צילום:
29
צילום:
30
צילום:
31
צילום:
32
צילום:
33
צילום:
34
צילום:
35
צילום:
36
צילום:
37
צילום:
38
צילום:
39
צילום:
40
צילום:
41
צילום:
42
צילום:
43
צילום:
44
צילום:
45
צילום:
46
צילום:
47
צילום:
48
צילום:
49
צילום:
50
צילום:
51
צילום:
הצטרפו ועקבו אחר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

עדכני
פופולרי
ויראלי
מטבע
שער יציג
שינוי
עדכון אחרון:
מי שלא עשה טעות לא ניסה שום דבר חדש

התקינו את האפליקציה החדשה שלנו!
ותישארו מעודכנים