שיתוף
תגובות
חדשות » חדשות חרדים » ילדי תולדות אהרן הפתיעו את מרן פוסק הדור הגר"מ שטרנבוך שליט"א
תיעוד
קבוצה נבחרת מילדי החמד של קהילת תולדות אהרן, זכו לשמוע דברי חיזוק ממרן פוסק הדור הגר"מ שטרנבוך, וריגשו כשפצחו בשירה ייחודית ומרגשת של 'פרקי משניות בעל פה'
| צילום: שלום קרויס

קבוצה נבחרת מילדי החמד של קהילת 'תולדות אהרן', זכו להיכנס למעונו של מרן פוסק הדור הגר"מ שטרנבוך שליט"א, לרגל תחילת לימוד גמרא בכיתה ד' של התלמוד תורה. 

המעמד המרגש | צילום: שלום קרויס

עם כניסת הילדים למעונו, פתח מרן פוסק הדור בדברי חיזוק, והסביר לילדים שכל אחד יכול לצמוח גדול בתורה: "כבר עכשיו עליכם לשאוף להיות גדולים בתורה, שימי הילדות הם 'תחילת הגידול', ומי שמנצל את הזמן לחטוף ידיעות בעוד גמרא, הוא יהיה גדול בתורה.

עוד הוסיף ואמר לילדים: "אמנם לוקח זמן עד שרואים אצל כל אחד את התוצאות של ההשטייגען בתורה, אבל האמת היא שכל אחד שלומד הוא באמת צומח וגדל לאט לאט, וצריך להתמיד בלימוד יום אחר יום ובזה צומחים לבסוף גדולי תורה, וה' יעזור שכל אחד יקבל את הרצון החזק והאמיתי להיות גדול בתורה".

מיד לאחר מכן, מאות ילדי תשב"ר העטורים בכיפות הלבנות – 'יארמולקעס' כמיטב הלבוש המסורתי עם החן הירושלמי, הפתיעו ופצחו בשירה מרגשת של פרקי משניות בעל פה בניגונים מיוחדים בהטעמה מיוחדת מבית היוצר של 'תולדות אהרן', כאשר כל משנה מקבלת 'ניגון' אחר בפני עצמה, המשמשת כסיוע לזיכרון.

העסקן הירושלמי הנודע רבי שמעון שישא יו"ר מרכז עזרה וייעוץ, הכריז כי ניתן לבחון את הילדים על משניות מסכת סוכה. מרן פוסק הדור ביקש מהילדים להרצות את פרק א' ממסכת סוכה בעל פה, ומיד פתחו הילדים בשינון כל הפרק בעל פה, מילה אחרי מילה, כאשר כל משנה מקבלת מנגינה מיוחדת בפני עצמה. 

פוסק הדור הביע את שביעות רצונו מקהל צאן קדשים שהולכים וגדלים בדרך ישראל סבא ובירך את הילדים שיזכו להיות גדולי תורה.

צילום: שלום קרויס

1 ילדי תולדות אהרן עם מרן פוסק הדור הגר"מ שטרנבוך שליט"א
צילום: שלום קרויס
2
צילום:
3
צילום:
4
צילום:
5
צילום:
6
צילום:
7
צילום:
8
צילום:
9
צילום:
10
צילום:
11
צילום:
12
צילום:
הצטרפו ועקבו אחר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

עדכני
פופולרי
ויראלי
מטבע
שער יציג
שינוי
עדכון אחרון:
אמונה זה לעלות במדרגה הראשונה, למרות שלא רואים את כל גרם המדרגות

התקינו את האפליקציה החדשה שלנו!
ותישארו מעודכנים