שיתוף
תגובות
חדשות » חדשות חרדים » קהל חסידים » הנגיד שהרוויח מתרומה ל'איחוד' 50 מיליון דולר
המופת שמסעיר את גור
באורח פלא, דחק האדמו"ר מגור במנכ"ל ה'איחוד' להרחיק למדינה מוכת קורונה, שם נודע לו כי יקבל את "המיליון האחרון" • בעודו בדרך ארצה, הרוויח הנגיד 50 מיליון דולר
האדמו"ר מגור | צילום: שוקי לרר

ה"מופת" שמסעיר את גור: נגיד אמריקני שהבטיח לתרום מיליון דולר ל'איחוד מוסדות גור', הפסיד 25 מיליון דולר באחד מנכסיו, אותו נאלץ למכור בסכום נמוך משמעותית משוויו האמיתי. אלא שהתרומה שהוא הבטיח למוסדות, היא זו שהצילה אותו מההפסד הכספי הענק.

היה זה בתחילת חודש אלול האחרון. מנכ"ל 'איחוד מוסדות גור', יונתן בורנשטיין, קיבל הוראה ממורו ורבו, האדמו"ר מגור, לנסוע לארה"ב ולגייס את תומכי המוסדות של החסידות לסייע ולתרום לרשת המוסדות הענק של גור.

היה זה אחרי כחצי שנה שבורנשטיין לא יצא מהארץ עקב התפשטותו של נגיף הקורונה בעולם. טרם הנסיעה הלך המנכ"ל להיפרד ולקבל את ברכתו של הרבי, והתבקש לתת סקירה קצרה על הלו"ז ופרטי הנסיעה.

בורנשטיין גולל את תכנית מסעו ויעדיה, ובמהלך הסקירה הוא עדכן את רבו כי יש נגיד מסוים באחת המדינות הרחוקות בדרום ארה"ב שתורם למוסדות מדי פעם סכומים נכבדים, אך כעת הוא מעדיף להימנע מלבקר אותו, עקב התפשטות מאוד נרחבת של נגיף הקורונה במדינה ההיא. הרבי הפתיע אותו והורה לו, למרות החשש, לא להתעכב ולבקר אצל הנגיד ההוא בסוף הנסיעה.

המנכ"ל נהג כפקודת רבו ויצא לרחבי ארה"ב לגייס את תורמים ונגידים שיסייעו בהחזקת תורה, ולקראת שובו ארצה, הוא ערך ביקור גם אצל הנגיד.

בורנשטיין הופתע לשמוע מבן שיחו כי עקב מחלה שהוא סובל ממנה, הוא עומד לפרוש מעסקיו ולהעביר את כל נכסיו לבנו. עם זאת, הבטיח היהודי לתרום תרומה אחרונה למוסדות בטרם הפרישה בסך מיליון דולר.

העסקן הגוראי המריא משם ישירות לארץ. עם נחיתתו בישראל הוא קיבל הודעה מאותו נגיד כי הוא הפסיד 25 מיליון דולר – או לפחות כך הוא חשב.

לנגיד היה בניין שהוא ניסה למכור והוא היה עסוק במשך תקופה ממושכת לתור אחרי רוכש פוטנציאלי. באותם ימים הוא מצא מישהו שהיה מעוניין לרכוש את המבנה, אך רק תמורת סכום של 25 מיליון דולר, סכום זעום בהשוואה לשווי הנכס. בהעדר ברירה חילופית הוא הסכים לעסקה והשניים עמדו לפני חתימה על העברת הבעלות.

מספר שעות אחרי הבטחתו לתרום מיליון דולר, בעוד בורנשטיין עדיין היה על המטוס בדרך לישראל, הוא קיבל הודעה כי הוריקן 'לאורה' שהשתולל באותם ימים במדינות שבדרום ארה"ב וגרם להרס רב, הביא להתמוטטות המבנה.

לנגיד כאב מאוד שהבניין קרס ממש לפני החתימה על העברת הבעלות על הנכס. כך, בהינף יד הוא הפסיד 25 מיליון דולר.

אך אז התברר לו כי ערך הביטוח על הנכס היה 75 מיליון דולר (!), וכך הוא הרוויח 50 מיליון דולר שהוא לא היה מקבל במידה והמבנה היה קורס לאחר הרכישה. הנגיד סיים את שיחתו עם בורנשטיין במילים נרגשות: "אני בטוח שה-50 מיליון דולר שהרווחתי בצירוף מקרים, ברגע כזה גורלי, זה בזכות הבטחת התרומה לאיחוד מוסדות גור".

מה שהנגיד לא ידע, זה שבניגוד לזהירות היתירה שנקט הרבי מגור במהלך תקופת התפשטות הנגיף, הפעם הוא שינה ממנהגו ובכל זאת דחק במנכ"ל 'האיחוד' לצאת לנסיעה בכלל ולבקר אצל היהודי הזה בפרט.

ב'איחוד מוסדות גור' נמנעו מלפרסם את הסיפור עד כה והוא נשמר  בסוד בין עסקני ה'איחוד' לבין בית הרבי, מאחר ובחסידות לא נהוג לפרסם מקרים כאלה. יד ההשגחה הובילה לכך שיתרבה כבוד שמים והסיפור יתגלגל ויגיע אל מערכת 'בחזית'.

הצטרפו ועקבו אחר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

עדכני
פופולרי
ויראלי
מטבע
שער יציג
שינוי
עדכון אחרון:
אם אתה נראה היום כפי שהיית נראה אתמול, בשביל מה לך המחר?

התקינו את האפליקציה החדשה שלנו!
ותישארו מעודכנים