שיתוף
תגובות
חדשות » פלילים ומשטרה » המפכ"ל שבתאי: "עד כה לא נמצאו חריגות"
באגרת לשוטרים
שבתאי: "מבדיקה ראשונית שנערכה ע"י אגף החקירות והמודיעין ביממה החולפת לגבי הטענות, עולה כי שורבבו בפרסום שמות שמעולם לא נחשדו ע"י המשטרה ולא טופלו בשום צורה"
קובי שבתאי | צילום: דוברות המשטרה

מפכ"ל המשטרה, רב ניצב יעקב שבתאי מקצר היום (ג') את ביקורו הרשמי באיחוד האמירויות וישוב ארצה בהקדם, זאת בעקבות הסערה סביב הפרסומים על פרשת הריגול במשטרה.

בנוסף פנה המפכ"ל הבוקר לכל שוטרי משטרת ישראל באיגרת מיוחדת לאור המצב שם הוסיף להכחיש כי היו חריגות: "עד כה לא נמצאה כל אינדיקציה לפעולה שנעשתה שלא כדין".

עוד הוסיף שבתאי כי מבדיקה ראשונית עולה כי שורבבו בפרסום שמות שמעולם לא נחשדו בידי המשטרה.

אתמול, עם פרסום הטענות הנוגעות לשימוש ביכולות טכנולוגיות בניגוד לחוק, ביקש המפכ"ל להקים ועדת בדיקה חיצונית ובלתי תלויה בראשות שופט, שתבחן את הדברים והודיע כי למשטרת ישראל אין מה להסתיר בפני הציבור.

במקביל, ובתיאום עם הצוות הבודק ממשרד המשפטים, הנחה המפכ"ל את ראש אגף החקירות והמודיעין לבחון את כל המקרים שפורסמו ביממה האחרונה. על פי המשטרה מהבדיקה לא עלתה, עד כה, כל חריגה מהוראות הדין. בדיקות נוספות תערכנה בתיאום עם צוות הבדיקה או ועדה, ככל שתוקם אחת כזו, בהמשך.

באיגרת ששלח שבתאי לשוטרים כתב המפכ"ל: "בעקבות התחקיר העיתונאי שפורסם לפני כשלושה שבועות, מתנהל שיח ציבורי ער שבו עולות טענות נגד המשטרה על שימוש פסול לכאורה בכלים טכנולוגיים. לאור כך, נפתחה בדיקה של צוות משפטי שמונה על-ידי היועמ"ש היוצא. הצוות החל בעבודתו בימים אלה".

"אתמול, פורסמה ידיעה נוספת על שימוש לכאורה בכלים טכנולוגיים שלא על-פי החוק כלפי עשרות אנשי ציבור ובעלי תפקידים בישראל. מבדיקה ראשונית שנערכה ע"י אגף החקירות והמודיעין ביממה החולפת לגבי טענות אלה, עולה כי שורבבו בפרסום שמות שמעולם לא נחשדו ע"י המשטרה ולא טופלו בשום צורה ובשום כלי טכנולוגי לצד שמות שנחשדו ע"י המשטרה בעבר וטופלו באמצעים שונים ומגוונים. עד כה לא נמצאה כל אינדיקציה לפעולה שנעשתה שלא על פי דין והבדיקה נמשכת".

"יש לי אמון מלא ביושרתם של שוטרי משטרת ישראל ובכלל זה באנשי אגף החקירות והמודיעין: בפיקוד האגף, בשוטרי וקציני החטיבות המקצועיות ובמערך הפרוס בשטח. משטרת ישראל תשתף פעולה ככל הנדרש עם כל ועדת בדיקה שתקום, על מנת להגיע לחקר האמת ולהעמיד את העובדות על דיוקן. במדינה דמוקרטית, חיוני לתת למערכת אכיפת החוק כלים מתקדמים שתכליתם לחימה בפשיעה והצלת חיים על מנת לממש את אחריותה – שמירה על ביטחון הציבור. חובה עלינו להשתמש בכלים אלה על-פי דין בלבד. חריגה מנורמות אלו, אם תמצא, תטופל במלוא חומרת הדין", הוסיף שבתאי.

"עבודה על פי החוק, תוך שמירה על כבוד האדם ופרטיותו הינה ערך עליון בעבודת המשטרה. כך נהגנו וכך ננהג גם בעתיד. נמשיך לבצע את תפקידנו מתוך תחושת אחריות ושליחות למען שמירה על ערכי הדמוקרטיה וחוסנה הלאומי של מדינת ישראל", חתם שבתאי את האגרת.

הצטרפו ועקבו אחר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

עדכני
פופולרי
ויראלי
מטבע
שער יציג
שינוי
עדכון אחרון:
התקשורת, כמו אש, היא משרת נהדר, אך אדון נורא
(ג'יימס פנימור קופר)

התקינו את האפליקציה החדשה שלנו!
ותישארו מעודכנים