שיתוף
תגובות
חדשות » פוליטי » ההסכם המסתמן עם הליכוד: גולדקנופף יהיה חבר בקבינט
במידה ואכן יתממש ההסכם, זו תהיה הפעם הראשונה שחבר במפלגת יהדות התורה יכהן בקבינט המקבל החלטות לגבי פעולות ביטחוניות
יו״ר יהדות התורה ושר השיכון ח״כ יצחק גולדקנופף | צילום: פישל רוזנפלד

על פי ההסכמות המסתמנות בין הליכוד למפלגת יהדות התורה, יו"ר מפלגת יהדות התורה, ח"כ יצחק גולדקנופף, יהיה חבר בקבינט המדיני-ביטחוני. אם כן יתממש הצעד הזה, זו תהיה פעם ראשונה שחבר במפלגת יהדות התורה יישב בקבינט, שמקבל החלטות לגבי פעולות ביטחוניות.

לאורך הלילה (רביעי) התקיימו שיחות בין מנהל צוות המשא ומתן מטעם הליכוד, עו"ד מיכאל ראבילו, ונציגי יהדות התורה, ונראה שההסכם ייחתם בקרוב. בין ההסכמות של ראש הממשלה המיועד בנימין נתניהו ליהדות התורה, סוכם על העלאה משמעותית בתקציב מוסדות החינוך החרדיים, שאינם מלמדים מקצועות ליבה, מתקציב משרד החינוך ומתקציב הרשויות המקומיות. כמו כן, נענה הליכוד לבקשת יהדות התורה, לסגור את המכון לרפואה משפטית באבו כביר בשבת.

עוד מבחזית החדשות

על פי ההסכם בין המפלגות התפקידים שתקבל סיעת יהדות התורה בממשלה ובכנסת, הם יו"ר ועדת הכספים ושר השיכון. ובנוסף, שני תפקידי שר, שלושה תפקידי סגני שרים וראשות של ארבע ועדות בכנסת.

על פי ההסכם, תפקיד השר הנוסף שתקבל יהדות התורה הוא השר לענייני ירושלים ומסורת. מלבד ראשות ועדת הכספים תקבל הסיעה את ראשות ועדת הפנים והגנת הסביבה, ועדת העבודה והרווחה והוועדה לפניות הציבור. תפקידי סגני השר שהוסכמו בין הצדדים הם סגן שר התחבורה, סגן שר במשרד ראש הממשלה וסגן שר נוסף במשרד הרווחה או במשרד אחר שיסוכם בהמשך.

הצטרפו ועקבו אחר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

עדכני
פופולרי
ויראלי
מטבע
שער יציג
שינוי
עדכון אחרון:
מצליחנים הם אנשים שהופכים להרגל, לעשות דברים, שהמפסידנים חשים שלא בנחת לעשות...

התקינו את האפליקציה החדשה שלנו!
ותישארו מעודכנים