שיתוף
תגובות
חדשות » חדשות בארץ » עשרות אלפים ישתתפו בהילולת רחל אמנו
מצאת השבת
לא תותר כניסה רגלית או ברכב פרטי למתחם קבר רחל במהלך ימי ההילולה, אלא רק באמצעות היסעים מאורגנים שיצאו במרוכז ממתחם אצטדיון טדי
קבר רחל | צילום: Simon Edge, שאטרסטוק

משטרת ישראל השלימה את היערכותה לקראת אירוע 'הילולת רחל אימנו' שיתקיים בקבר רחל, זאת בתום אישור תכניות שנערך אתמול בראשות מפקד מחוז ירושלים ניצב דורון תורג׳מן. ההילולה תחל במוצאי שבת הקרוב ותמשך עד ליום ראשון.

מאות שוטרים ולוחמי מג"ב בסיוע סדרנים, יתפרסו באזור ובמתחם הקבר עצמו, לשמירה על הסדר הציבורי והביטחון, ולהסדרה והכוונת התנועה, תוך פגיעה מינימלית בשגרת החיים ובמטרה לאפשר הגעה ועזיבה בטוחה של הציבור הצפוי לבקר במתחם קבר רחל במהלך ימי ההילולה.

כמו"כ, באיחוד הצלה יאבטחו השנה את שלומם של רבבות המתפללים בהילולא במתחם קבר רחל אמנו בבית לחם. מרפאת איחוד הצלה למענה ראשוני ע"י רופאים פרמדיקים וחובשים הוקמה במתחם קבר רחל אמנו.

לאור האירועים הטראגיים שהתרחשו במהלך השנה האחרונה ובהם רבים קיפחו את חייהם יוצא הרב הראשי של משטרת ישראל נצ"מ הרב רמי ברכיהו בקריאת קודש לעולים לציונה של רחל אמנו. "אני קורא לכלל הציבור להישמע להנחיות המשטרה והסדרנים בכל הנוגע לבטיחות והשהיה במתחם הקבר ובשמירה על הנחיות 'התו הירוק'".

"כידוע עקב אילוצי התקופה ישנה מגבלת כניסה בעת ובעונה אחת של עד 800 אנשים בכל רגע נתון באזור הציון. לכן חלה חובה לא לנסות ולהידחק לשאטלים שיסיעו את ההמונים ולהיאזר בסבלנות רבה על להגעת התור של כל אחד ואחד. למרות שישנה חשיבות גדולה מאוד בעליה לציונה של רחל אמנו יש לשמור מכל משמר על חיי המגיעים למקום".

רב מחוז ירושלים מפקח הרב שמעון שוקרון שמלווה את כל האירוע מציין כי מחוז ירושלים של משטרת ישראל מכבד מאוד את המנהג לעלות לקבר רחל, ועושה את הכל כדי לאפשר הגעה למתחם בבטחה ושיתוף הפעולה של העולים עם המשטרה חיוני ביותר לשמירת הסדר והבטיחות. יהי רצון שזכות רחל אמנו ע"ה תעמוד לכלל ישראל ויתקבלו התפילות ברצון.

הנחיות המשטרה לציבור: לא תותר כניסה רגלית או ברכב פרטי למתחם קבר רחל במהלך ימי ההילולה, אלא רק באמצעות היסעים מאורגנים שיצאו במרוכז ממתחם אצטדיון טדי. נוכח מגבלת הבטיחות ותפוסת קהל הקיימת במקום, יוגבל מספר השוהים בתוך מתחם הקבר בכל זמן נתון. לרשות הציבור יופעלו חניונים במתחם איצטדיון טדי, וממנו יופעל מערך היסעים (בתשלום) למתחם קבר רחל.

החל משעה 21:00 במוצאי שבת ועד חצות ביום ראשון: ההגעה למתחם הציון תהיה באמצעות קו 663 בלבד שיעמוד לרשות הציבור בתדירות גבוהה, בחניון טדי בלבד. ההגעה לחניון טדי תתאפשר לרכבים פרטיים או באמצעות תחבורה ציבורית (קווים: 5, 6, 9, 14, 18, 31, 33, 77/77א'). כמו כן, יופעל קו 31א' מבנייני האומה ישירות לחניון טדי וחזרה. (יש לשים לב כי קו 163 לא יפעל כלל).

הסדרי מערך היסעים:
אוטובוסים פרטיים יופנו לאצטדיון טדי, משם הנוסעים יוסעו באמצעות מערך היסעים (שאטלים).
כניסה למתחם קבר רחל תותר להיסעים המאורגנים שנקבעו ונכים הנעזרים בכיסא גלגלים.
לא תותר תנועת הולכי רגל לאורך ציר נסיעת האוטובוסים, בין צומת הרוזמרין לקבר רחל.

הסדרי תנועה:
בשל עומסי תנועה הצפויים במהלך ימי ההילולה , מומלץ לנוסעים לאזור גילה לנסוע בציר 50 ,בגין דרום.
צומת דרך חברון – רוזמרין יחסם.
לנוסעים להר חומה, מומלץ לנסוע בכביש דרך חברון.
לא תותר תנועת כלי רכב מצומת הרוזמרין לכיוון מתחם קבר רחל.
לא תותר חניית כלי רכב ברחוב הרוזמרין ודרך חברון ובמקום תבוצע אכיפת תנועה.
כלי רכב שיחנו במקומות אסורים/יפריעו לתנועה – יגררו.
צומת הרוזמרין מצומת המנהרות וצומת טנטור צפויים להיסגר לסירוגין , זאת בהתאם לעומסי התנועה במקום.

המשטרה מדגישה לכל באי ההילולה: יש להגיע רק באמצעות מערך ההיסעים המאורגן שהוקצה לטובת הגעה מסודרת למתחם הקבר. יש להישמע להוראות השוטרים והסדרנים במקום ולא לללכת או לעמוד בצירי תנועת כלי רכב באזור.

הצטרפו ועקבו אחר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

עדכני
פופולרי
ויראלי
מטבע
שער יציג
שינוי
עדכון אחרון:
מצליחנים הם אנשים שהופכים להרגל, לעשות דברים, שהמפסידנים חשים שלא בנחת לעשות...

התקינו את האפליקציה החדשה שלנו!
ותישארו מעודכנים