שיתוף
תגובות
חדשות » חדשות בארץ » אושרו התוכניות להקמת שגרירות ארה"ב
בעיריית י-ם
התוכניות מציעות שני מתחמים דיפלומטים: הרחבת המתחם הקיים היום בשכונת ארנונה. במתחם אלנבי, הממוקם בין הרחובות חנוך אלבלק, דניאל ינובסקי ודרך חברון
משה ליאון בדיון | צילום: עיריית ירושלים

עיריית ירושלים אישרה היום (רביעי) שתי מתחמים עבור השגרירות האמריקאית בבירה. העירייה אישרה שתי תכניות לשני מתחמים דיפלומטיים של ארה"ב בירושלים.

התוכניות מציעות שני מתחמים דיפלומטים: הרחבת המתחם הקיים היום בשכונת ארנונה לגודל של 50 אלף מ"ר. במתחם אלנבי, הממוקם בין הרחובות חנוך אלבלק, דניאל ינובסקי ודרך חברון בגודל של 60 אלף מ"ר.

כל אחד מהמתחמים כולל מבני משרדים, מגורים וביטחון לעובדים. בעירייה מציינים כי בכל הנוגע למלון דיפלומט, ובסיכום עם נציגי השגרירות, הוחלט כי המבנה לא יפונה עד למציאת פתרון ראוי לדיירי המבנה.

מספר הקומות מותאם למדיניות התכנון לשכונות הצמודות; 10 קומות כלפי דרך חברון ועד 5 קומות ביתר המתחמים.

בעיריית ירושלים אומרים כי "העברת המתחמים הדיפלומטים במלואם לירושלים, בירת ישראל, הנה מהלך חשוב ומשמעותי למדינת ישראל". בעירייה מקווים כי בעקבותיו יצטרפו למהלך מדינות נוספות.

ראש העיר ירושלים, משה ליאון: "זהו רגע היסטורי ומרגש המתרחש על רקע השינוי המדיני שאנו חווים בימים אלה עם הסכמי השלום המבורכים. אני סבור כי הצעד הנוסף של העצמת מתחמי השגרירות בירושלים, והמשך העברתה לבירה היא סנונית ראשונה לנציגויות נוספות שיעתיקו את מקומן לבירה. השגרירות במתחם אלנבי, צפויה להיבנות על ציר הרכבת הקלה ולהגביר את פיתוחה של העיר למען תושביה, וזאת בהמשך לתכנית האב בתלפיות שאושרה זה מכבר".

הצטרפו ועקבו אחר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

עדכני
פופולרי
ויראלי
מטבע
שער יציג
שינוי
עדכון אחרון:
גם מסע בן אלף קילומטרים מתחיל בצעד אחד קטן

התקינו את האפליקציה החדשה שלנו!
ותישארו מעודכנים