שיתוף
תגובות
חדשות » פוליטי » מדיני » 90 חברי הכנסת נגד החלטת בן אנד ג'ריס
מנתניהו לגולן
על הפנייה שיזמה חברת הכנסת מרב בן ארי מיש עתיד חתם גם ראש הממשלה לשעבר נתניהו. נציגי הסיעות הערביות ומרצ סירבו לחתום, למעט יאיר גולן
תגיות:
בן אנד ג'ריס | צילום: Arne Beruldsen, שאטרסטוק

יוזמה של חברת הכנסת מירב בן ארי (יש עתיד) איגדה חתימות של רוב חברי הכנסת על מכתב פנייה ליו"ר יוניליוור העולמית נילס אנדרסן בדרישה לבטל את ההחלטה המקוממת שלא למכור את גלידת בן אנד ג'ריס בכל רחבי ישראל. על המכתב חתומים כמעט כל חברי הכנסת מכל סיעות הבית, שמאל וימין, קואליצייה ואופוזיציה, דתיים וחילוניים אשר ניצבים יחד נגד החרם על ישראל.

המכתב מגיע בתגובה להחלטה של חברת בן אנד ג'ריס העולמית שהתקבלה בשבוע שעבר להפר את החוזה עם אבי זינגר המנכ"ל והבעלים של החברה בישראל ולמנוע ממנו למכור את הגלידות בכל רחבי המדינה.

במכתב מופנית ביקורת קשה כלפי החברה: "החלטת בן אנד ג'ריס העולמית נוגעת בצביעות קשה, היא פוגעת במאות עובדים ישראלים המייצרים את הגלידה לכל רחבי המדינה. בנוסף ההחלטה עוברת על חוקי מדינת ישראל: חוק איסור אפליה במוצרים ואיסור החרמת שטחים שונים במדינה. בהחלטתם ישנה פגיעה חמורה בזכותם של כלל המתגוררים בשטחי יהודה ושומרון, כולל הפלסטינים, לאכול את הגלידה שהם אוהבים".

חברת הכנסת מירב בן ארי, יוזמת המכתב מסרה כי: "שיתוף הפעולה חוצה המפלגות בבית המחוקקים הישראלי הוא הוכחה לעיוות המוסרי שבהחלטת חברת יוניליוור העולמית. חברי הכנסת התאגדו יחד, קואליציה ואופוזיציה, ימין ושמאל, דתיים וחילוניים כנגד ההחלטה הבזויה בזו שהיא פשוט חרם על חלק מתושבי המדינה. לא נסכים להתערבות בחוקיה של המדינה אשר מהווה פגיעה במאות עובדים בתעשייה הישראלית ובמאות אלפים המתגוררים בישראל, יהודים וערבים. אנו דורשים לבטל את ההחלטה המבישה ומצפים מיו"ר יוניליוור העולמית מר נילס אנדרסן להתייחס ברצינות למכתבנו בנושא".

״90 חתימות", הוסיפה בפוסט בפייסבוק: "קואליציה ואופוזיציה, ימין ושמאל, דתיים וחילוניים, חרדים, דרוזים – חברי כנסת כמעט מכל סיעות הבית ניצבים יחד נגד החרם של בן אנד ג׳ריס על ישראל. הבוקר שלחתי מכתב אל יו״ר יוניליוור העולמית עליו חתומים כ-90 חברי כנסת שדורשים ממנו לבטל את ההחלטה המקוממת של בן אנד ג׳ריס העולמית שלא למכור את הגלידות שלה בכל רחבי ישראל. זוהי החלטה פוגענית ומבישה אשר פוגעת במאות עובדי תעשייה בישראל ובזכותם של מאות אלפים המתגוררים בשטחי יהודה ושומרון, כולל פלסטינים לאכול את הגלידה שהם אוהבים. אנו מפצירים בחברת יוניליוור לבטל את ההחלטה ולתקן את העוול שנגרם".

הצטרפו ועקבו אחר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

עדכני
פופולרי
ויראלי
מטבע
שער יציג
שינוי
עדכון אחרון:
איננו רואים דברים כפי שהם אלא כפי שאנו

התקינו את האפליקציה החדשה שלנו!
ותישארו מעודכנים