שיתוף
תגובות
מעניין » 6 הסיפורים המעניינים ביותר השבוע בעולם
מבט עולמי
תוכי הקקדו האוסטרליים שגילו יצירתיות, הסוד שישדרג לכם את הטיסה, הקופאי שעזר וגרר אחריו סערה ברשת והשדכן המוזר בעולם
תוכי הקקדו באוסטרליה נוברים בזבל | צילום: שימוש לפי סעיף 27א לחוק זכויות יוצרים

תפיסה חזותית

אחת מהתופעות המעניינות בקרב תוכי הקקדו נצפו בשנים האחרונות בסידני שבאוסטרליה. צוות חוקרים גילה, כי התוכים שהינם מיוחדים ביופיים, החלו לפתוח את מכסי פחי הזבל מתוך ידיעה שימצאו שם שאריות של מזון.

זה הישג די נדיר אומרים צוות החוקרים יחסית לגודלו של התוכי שביכולתו לתפוס את מכסה הפח במקורו, ואז ללכת על שולי המכסה עד אשר מכסה הפח נופל אחורנית, ואז נחשפים בפניו האוצרות. 

אולם מה שהדהים יותר את החוקרים היא לא עצם הפתיחה כמו התפשטות התופעה. הפעם הראשונה שבה נצפה התופעה הייתה כבר לפני כמה שנים על ידי החוקר ריצ'רד מייג'ור, אולם זוג חוקרים מגרמניה שהתרשמו מהיכולת של התוכים החליט לבחון כמה מהם כבר משתמשים בה.

הצוות שייצא למסע תיעוד החל לתעד את התופעה בשלושה פרברים בסידני בתחילת 2018, וגילה כי היא התפשטה ל -44 פרברים עד סוף שנת 2019. אולם לאחר ניתוח וצפייה של כ-160 קטעי וידאו הסיק הצוות כי רובם של הציפורים למדו זאת על ידי צפייה בציפורים אחרים שכבר עשו זאת.

לעבוד גם בחופש?

כשאתה נשאר בבית של מישהו אחר, באופן טבעי אתה מצפה שיהיו כמה כללים, ואפילו לעיתים זה די סטנדרטי שלבעלים יש כללים כמו לדוגמא את הנעליים ליד הדלת, או להסיר את המיטות לפני היציאה, לעיתים הבקשה אומנם מטרידה מעט אבל סבירה, אך לעיתים לא.

משפחה בריטית אחת יצאה לה לנופש בקוטג' לשבוע, אך כשהגיע למקום גילתה על השולחן פתק ובו מבקשת הבעלים כי תשקה את 10 סלי הפרחים התלויים פעמיים ביום. המשפחה ההמומה שיתפה את השאלה ברשתות החברתיות ושאלה, האם היא נוהגת כשורה בכך שלא עשתה זאת, מכיוון שיש להם בחופשה לוח זמנים עמוס.

בפוסט שהעלתה כתבה עוד, כי השהות עולה המון כסף לשבוע ובפרט שיוצאים מוקדם ושבים מאוחר,  מה גם שהבעלים גרים ממש ליד ונמצאים במקום ואף מטפלים בסוסים שנמצאים ממש לא רחוק, ובכדי להשקות את הסלים התלויים על הקירות עלינו להוציא את הצינור מהמוסך.   

רוב התגובות היו נגד ההשקייה, מיעוטם בעד, אך לאחר שיקול דעת המשפחה המתארחת הודיעה בעדינות לבעלי הקוטג' שהם לא מתכוונים להשקות, ושעליהם לעשות זאת בעצמם בכדי שהפרחים לא ימותו.

הגולשים התנגדו להשקיה | צילום: שאטרסטוק

השדכן הכמעט מושלם

עולם השידוכים מאז ומעולם היה קשה, לא לחינם נאמר על כך כי קשה זיווגו של אדם כקריעת ים סוף, אך על מה שקרה לרוזי הולט בהחלט ניתן לומר כי המחשב הוא בעצם פשוט גולם.

רוזי שנרשמה לאחת מהאפליקציות הידועות לשידוכים נחרדה לגלות כי האלגוריתם חשב ובדק על פי תכונות האופי שמילאה כי מי שמתאים ביותר עבורה הוא לא אחר מאשר… צ'רלי הולט שהוא בעצם אחיה!

מאוחר יותר אף גילתה כי גם אחיה, שנרשם כמובן לאותו המקום, גם כן קיבל את אותה הודעה, אולם רוזי כבר סירבה להצעה בנימוס, "הוא פשוט לא מתאים" אמרה…

אין ספק שזו ההצעה ה"מקורית" ביותר, מה שבטוח שאם זה היה אפשרי בעיות עם השוויגער והיכן להתארח בחג לא היו.

השידוך שחסך את כאב הראש של השוויגער | צילום: שאטרסטוק

התבלבלנו בהוראות?

אחד המכשירים הכי נפוצים כיום בבתים ובמשרדים הינו מכשיר המיקרוגל, אין ספק שהדבר עשה מהפכה של ממש, בתוך כמה דקות והאוכל מוכן. אולי לא ברמה של כוכב מישלן, אך בהחלט מספק. אולם אליה וקוץ בה. מכירים את התופעה שיוצא לא אחת כאשר אנו מחממים אוכל ויוצא לא אחת שבחלקו הוא חם ובחלקו הוא קר?

מתברר כי עד היום פשוט לא השתמשנו בצורה הנכונה. בהודעה באחת הרשתות החברתיות העלתה לאחרונה משתמשת העונה לשם איזבלה טענה כי במקום להניח את האוכל במרכז הצלחת, את האוכל יש להניח מסביב, וזאת בכדי שיוכל להסתובב ולהתחמם באופן אחיד.

עוד הוסיפה כי בעת חימום של פסטה או פיצה לדוגמה, מומלץ להוסיף כוס של מים וזאת בכדי שהדבר יוסיף מעט לחות בזמן החימום, אך יש לעצור אותו לפני שיהפוך ליותר מידי לעיס.

תתמקדו במסגרת הצלחת | צילום: שאטרסטוק

שדרוג חינמי

כמה פעמים יצא לכם לעלות על מטוס להיכנס למחלה רגילה ולחלום על שדרוג טוב יותר?

ובכן, בפוסט שעלה אצל סיירה מיסט שהציגה עצמה כדיילת במטוס סיפרה כי יש בהחלט כמה דרכים לעשות זאת ואפילו ללא כל עלות. ראשית כל, אם כבר בכניסה למטוס תתנהגו בנימוס לדייל בכניסה ותתפלאו כמה ניסים יכולה לחולל חפיסת שוקולד טובה. וזאת מהסיבה כי לעיתים הלחץ צפיפות לוח הטיסות יחד עם עומס העבודה במטוס הם גבוהים, ופשוט אין זמן ללכת לאכול.

עוד היא מוסיפה, כשאדם מקודם במטוס, לעיתים זה לא רק מהסיבה שהוא פשוט היה נחמד, אלא מהצורך שנובע לשמור על האיזון של המטוס, לעיתים קורה כי הטיסות לא מלאות במיוחד, ובדרך כלל העומס בזנב המטוס יותר גבוה מהחלקים האחרים, ובכדי לשמור על איזון פשוט מעבירים את חלקם למושבים קדמיים.

מילה טובה לדיילת עשויה לשדרג אתכם לביזנס | צילום: שאטרסטוק

ארזתם לבד?

מאז ומעולם ישנה מלחמה סמויה בין בעלי הסופרמרקטים לבין הלקוחות, אלו מעוניינים להעניק את חווית הקנייה הטובה ביותר בכדי שתשאירו אצלם את כספכם, ואילו אנו הלקוחות בהחלט מעוניינים לקנות אך שהכסף יישאר כמה שיותר בכיס.

ויכוח מעניין פרץ בין לקוח אמריקאי העונה לשם אידי לבין הגולשים, בצילום שהעלה לרשתות החברתיות, שיתף את חוויית הקניה שלו, וכיצד הוא נוהג, ולתדהמת כולם התברר שבמקום לקחת שקיות ולארוז בעצמו את הקניה לאחר התשלום, הוא פשוט מניח מס' קופסאות קטנות בתוך עגלת הקניות, ומבקש מהקופאי להניח ישירות בפנים.

מיותר לציין כי רובם של התגובות היו זועפות, בין אם לקוחות ובין אם כאלו העובדים כקופאים, לקוח אחד טען כי הוא פשוט מעכב את התור, משום שכאשר הקופאי נדרש גם להניח בקרטון לוקח הרבה יותר זמן מאשר רק לדחוף עם היד, קופאי טען שייתרה מזו, הוא גם גורם להפסד כספי לקופאי בגלל שחלק מהתמריצים הינם לסיים חשבון מהר וכאשר הוא מעקב הקופאי ללא מקבל את התמריץ הכל כך מצופה.

הקופאי עבד קשה והציבור לא נותר אדיש | צילום: שאטרסטוק
הצטרפו ועקבו אחר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

עדכני
פופולרי
ויראלי
מטבע
שער יציג
שינוי
עדכון אחרון:
מי שלא עשה טעות לא ניסה שום דבר חדש

התקינו את האפליקציה החדשה שלנו!
ותישארו מעודכנים