שיתוף
תגובות
חדשות » חדשות חרדים » 30 אלף איש זעקו "המקום ינחם" למרן הגרמ"צ ברגמן שליט"א | תיעוד
מעמד 'אדירי התורה'
מאורע היסטורי של 30 אלף איש באמירת "המקום ינחם אתכם" למרן ראש הישיבה הגרמ"צ ברגמן שליט"א, חבר מועצת גדולי התורה שהגיע במיוחד לכנס האדיר של ישיבת לייקווד

מרן ראש הישיבה הגאון רבי מאיר צבי ברגמן שליט"א שרוי באבל על בנו יקירו וההמונים ניחמו את ראש הישיבה.

30 אלף איש באמירת המקום ינחם אתכם לראש הישיבה

אירוע היסטורי שארה"ב החרדית טרם ראתה נערך הלילה שבין ראשון לשני באצטדיון Wells Fargo בפילדלפיה, מעמד 'אדירי התורה' שעל ידי ישיבת 'בית מדרש גבוה' לייקווד, להוקיר את עמלי התורה ואת הבעלי בתים המחזיקים את התורה. 

המעמד נערך בהשתתפותם של ראשי ישיבת לייקווד וגדולי הדור בארה"ב, מי ששימש כאורח הכבוד מארץ ישראל שנשא את המשא המרכזי היה מרן ראש הישיבה הגאון רבי מאיר צבי ברגמן שיצא לכינוס באופן מיוחד וביום שהגיע לארה"ב נפטר עליו בנו באופן פתאומי, ראש הישיבה קיבל את פסק הדין של פוסקי לייקווד שיחד עם הפוסק הגאון רבי בן ציון הכהן קוק ערכו תשובה מפורטת ובה הוראות מיוחדות על סדרי הגעתו והשתתפותו של ראש הישיבה במעמד.

כמו כן בכינוס השתתף מרן ראש ישיבת סלבודקה הגאון רבי דב לנדו שליט"א שהגיע למסע חיזוק בארה"ב אך לא נשא דברים במעמד, מרן הגר"ד לנדו הגיע לנחם את ראש הישיבה הגרמ"צ ברגמן במקומו בשעת הכינוס.

במרכז המעמד הוזמן מרן ראש הישיבה הגאון רבי מאיר צבי ברגמן על ידי המנחה: "בחרדת קודש ובהדרת כבוד התורה וחכמיה אנו זוכים בזכיה הגדולה והעצומה להקביל את פני הוד כבוד שר התורה והיראה רבן ומאורן של ישראל ראש הישיבה מרן הגאון רבי מאיר צבי ברגמן שליט"א שהגיע באופן מיוחד ובמסירות נפש לשאת המשא המרכזי בכינוס הגדול של 'אדירי התורה' כשהוא מלווה על ידי בנו הגדול שעומד לימינו בראשות הישיבה הגאון רבי בן ציון ברגמן שליט"א ויד ימינו ידידנו הגדול ידיד ה' רבי שלמה זלמן הכהן לעסין שליט"א, בעת הזו שמרן שליט"א שרוי באבלו כפי הוראת פוסקי הלכה לא נקבלו בשירה וזמרה כנהוג אלא כל הקהל יקום ויאמרו 'המקום ינחם' ביחד".

וכך, 30 אלף איש נעמדו על רגליהם ואמרו 'המקום ינחם אתכם בתוך שאר אבלי ציון וירושלים ולא תוסיפו לדאבה עוד'.

דממה מוחלטת השתררה באולם כשמרן ראש הישיבה שליט"א פתח את דבריו: "אי אפשר שלא להזכיר שאנחנו עומדים בתוך השבעה לראש ישיבת פוניבז' זצוק"ל שהיה מרביץ תורה גדול, והעמיד תלמידים לאלפים, וזו אבידה גדולה לכלל ישראל. וגם אי אפשר שלא להזכיר שאני נמצא באבילות על בני הרב ר' עזריאל זכרונו לברכה, שלא היה לו בעולמו אלא תורה וזה מה שיש בעולם, אבל הורו לי הרבנים שליט"א, שאני יבוא אפילו בתוך ימי השבעה לדבר שיהיה לחיזוק התורה ולומדיה".

ראש הישיבה הרחיב במשאו שנשמע בקשב רב בגודל מעלתם של לומדי התורה, כשבסיום דבריו הוסיף בדברים שהפכו לשיחת היום באמריקה:  "אני רוצה לעורר כאן על הצרה הגדולה שזה מקיף ומדאיג את כל אמריקה, בענין שיש הרבה בחורים ובחורות שלא מוצאים את זיווגם. ועל כן אני רוצה למסור מה שרבינו הגדול מורי חמי מרן הרב שך זצ"ל היה מייעץ, שיקבלו על עצמם לומר ברכת המזון מתוך הסידור וזה מועט המחזיק את המרובה, ושיהי' בקביעות, וזה עצה וסגולה להסיר את הצרה הזאת".

בצאתו של מרן ראש הישיבה שליט"א קמו כל הקהל על רגליהם בשירה אדירה וללא תזמורת, וליוו את ראש הישיבה בצאתו מן המעמד הגדול.

השירה האדירה בצאתו של מרן ראש הישיבה מהמעמד

לאחר מכן נערך מעמד סיום הש"ס של כל בני אברכי הישיבה בלייקווד שלמדו את הש"ס כולו לע"נ אמו של הנגיד ר' לואי שיינר לאות הוקרה והערכה על שמוסיף והולך בהחזקת תורה לאלפי האברכים. 

הצטרפו ועקבו אחר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

עדכני
פופולרי
ויראלי
מטבע
שער יציג
שינוי
עדכון אחרון:
אושר הוא האומנות לקלוע זר פרחים, מהפרחים שבתחום השגותינו

התקינו את האפליקציה החדשה שלנו!
ותישארו מעודכנים