שיתוף
תגובות
חדשות » 15 שנות מאסר לכתבת שהפגינה נגד פוטין?
מחיר הדמוקרטיה
העיתונאית שהסעירה את העולם כשפרצה לערוץ הרשמי של הממשל הרוסי, והניפה שלטים בגנות המלחמה זוכה להערצה בעולם, אך יתכן שתשלם על פעולתה בשנות מאסר ארוכות

עם הפלישה לאוקראינה פרסמה רוסיה כי מי שיפיץ "מידע שקרי" על המלחמה שמכונה במוסקבה "מבצע", יהיה עשוי להשלח ל 15 שנות מאסר. במערב מעריכים כי לעיתונאית הרוסית, מחכה גורל דומה. אלא אם כן הקבילה הבינלאומית תפעיל לחץ חסר תקדים על פוטין, וגם אז לא בטוח שהעיתונאים האמיצה תקבל חנינה.

מרינה אובסייניקובה, עובדת ערוץ הטלוויזיה הממלכתי הרוסי "רוסיה 1", שהתפרצה אמש לשידור החי של תוכנית החדשות המרכזית בערוץ והניפה שלט בגנות המלחמה נעצרה מיד על ידי המשטרה הרוסית ומאז לא נעלמה, כמקובל על פי מסורת הקג"ב.

מאז פרסום הסרטון המתעד את המעשה משאירים מיליוני אזרחים בעולם הודעות הערצה בעמוד הפייסבוק של אובסייניקובה, מכריזים עליה כגיבורה – ומודים לה על המעשה האמיץ.

אובסייניקובה, עורכת בערוץ הטלוויזיה הרוסי, הדהימה אמש את עמיתיה ואת העולם כשבמהלך משדר החדשות רצה לתוך האולפן, ומאחורי המגישה הניפה שלט שעליו נכתב: "עצרו את המלחמה! אל תאמינו לתעמולה! הם משקרים לכם כאן! רוסים נגד המלחמה".

מיד אחרי הפלישה לאוקראינה אישר הפרלמנט הרוסי חוק שלפיו מי שיפיץ "פייק ניוז" על כוחות הביטחון של רוסיה ומעשיהם באוקראינה יוכל להישלח ל-15 שנות מאסר, ובעקבות החוק הזה, שאוסר למעשה כל דיווח שאינו מתיישב עם טענות הקרמלין.

הצטרפו ועקבו אחר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

עדכני
פופולרי
ויראלי
מטבע
שער יציג
שינוי
עדכון אחרון:
אושר הוא האומנות לקלוע זר פרחים, מהפרחים שבתחום השגותינו

התקינו את האפליקציה החדשה שלנו!
ותישארו מעודכנים