שיתוף
תגובות
חדשות » חדשות בארץ » פצועים פונו מאוקראינה לבתי חולים בישראל
במבצע חילוץ
במבצע מורכב של ארגון זק"א, HatzolAir ומגן דוד אדום הובאו לישראל 13 פצועים במטוס חילוץ פרטי, בתוכם ניצולי שואה עם בעיות רפואיות מורכבות
המטוס הרפואי שנחת בישראל | צילום: דוברות זק״א
צילום: דוברות זק״א

מתנדבי זק"א אוקראינה, מגן דוד אדום והצלה אייר HatzolAir הצליחו במאמץ משותף ולאחר חמישה ימים של משימות חילוץ מורכבות תחת אש, בנחישות ובמסירות רבה לחלץ מאוקראינה המופגזת 13 פצועים בעלי בעיות רפואיות מורכבות בתוכם הפצועה היהודיה שנפצעה קשה מפגיעה ישירה של טיל בביתה בצרניגוב ומספר קשישים ניצולי שואה עם בעיות רפואיות מורכבות ולהביאם במטוס פרטי במימון של הרב משה פימה וארגון הצלה אייר HatzolAir לטיפול רפואי בישראל. במקביל נמשכים המאמצים של זק"א להשיג את המסמכים הנדרשים ולהטיס את התינוק בן השבוע עם הוריו לישראל.

מוקד זק"א בישראל קיבל לפני חמישה ימים בקשת חירום לסיוע בחילוץ קשישים ניצולי שואה כבני תשעים כשחלקם מרותקים למיטה וסובלים מבעיות רפואיות מורכבות ואין מי שיעניק להם טיפול רפואי ומספר פצועים נוספים כתוצאה מהלחימה באוקראינה, בנחישות ומסירות נפש חולצו הקשישים והפצועים מביתם ע"י אמבולנסים שהופעלו על ידי זק"א בסיוע הג'וינט לגבול ומשם לבית חולים במולדובה לייצוב מצבם הרפואי והמשך טיפול רפואי לקראת הטסתם ארצה. היום לאחר הסדרת האישורים המיוחדים בסיוע משרד החוץ ושגרירות ישראל במולדובה הועברו המחולצים באמבולנסים לשדה התעופה ומשם על המטוס המיוחד לישראל.

הטיסה הוגדרה כטיסת חירום בשל מצבה של הצעירה שביתה הופצץ מפגיעה ישירה וסבלה מפציעה מורכבת כשמצבה הרפואי התדרדר והייתה במצב של סכנת חיים מיידית ועל כן הוחלט על הפעלת טיסת החילוץ. אמבולנסים של מגן דוד אדום וזק"א פינו את הפצועים המחולצים מנתב״ג לבתי החולים.

חיים וינגרטן ראש אג"מ זק"א מפקד משלחת מטוס החילוץ: "במבצע מורכב הצלחנו לחלץ פצועים וקשישים מתוך התופת כשמצבם הרפואי ירוד ובסכנת חיים. בזכות שיתוף הפעולה עם מד״א ותרומתם של ארגון הצלה אייר HatzolAir והרב משה פימה ועזרתם המשלימה של הג'וינט משרד החוץ והשגרירות, הצלחנו לעמוד במשימה הקשה להביאם לישראל, אנו נעשה הכל כדי לסייע ולחלץ כל פונה ללא הבדל דת גזע או מין ככל האפשר ולהביאו למקום מבטחים".

נחמן דיקשטיין ס.מפקד זק"א אוקראינה, אמר: "למרות הקושי שיש לנו בשטח אנחנו לא מרימים ידיים וממשיכים לפעול באמצעים דלים מול משימות ענק, בכל בכוח ובנחישות רבה לעזור לכל ישראלי ויהודי שצריך עזרה. אנשי השגרירות ומשרד החוץ עושים מאמצים רבים ומסייעים לנו בשטח. מיקוד הפעילות שלנו היא לסייע לפצועים, קשישים ותינוקות לעבור את הגבול ולקבל טיפול רפואי בבית חולים מקומי כדי לייצב את מצבם ולאחר מכן להטיס אותם לטיפול בישראל. אני רוצה להודות למרק דובב קונסול נתיב במשרד רוה״מ שעומד לצידנו בכל הכוח ואף סייע בקבלת האישור והמסמכים הנדרשים בהטסת הפצועים לישראל".

אלי ראו נשיא HatzolAir, אמר: "מתחילת ימי הלחימה כבר הוצאנו מספר טיסות חילוץ מצילות חיים עם קשישים תינוקות ופצועים מלווים ברופאים ופראמדיקים של הצלה אייר לטיפול רפואי בישראל, החמ"ל של זק"א בקשר רציף עם נציג הארגון בישראל אהרון אדלר ופועלים יחד לסייע לפצועים וחולים במצבים רפואים קשים ומורכבים ולחלצם לטיפול רפואי בישראל".

הצטרפו ועקבו אחר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

עדכני
פופולרי
ויראלי
מטבע
שער יציג
שינוי
עדכון אחרון:
מי שלא מרוצה מהיחס שהוא מקבל, שיבדוק איזה יחס הוא נותן

התקינו את האפליקציה החדשה שלנו!
ותישארו מעודכנים