שיתוף
תגובות
מוזיקה » סינגלים » תלמידי הישיבה שרים לזכר דוני מוריס
"בידך אפקיד רוחי"
תלמידי ישיבת ההסדר בשעלבים הלחינו והפיקו שיר חדש ומרגש לזכר חברם, נחמן דניאל (דוני) מוריס שנספה באסון הכבד בהר מירון
נחמן דניאל (דוני) מוריס ז"ל | צילום: באדיבות המצלם

למרות שיכול היה לבחור בחיי נוחות בארצות הברית בחר דוני מוריס ז"ל להגיע לארץ ישראל בגיל 19 ולהשקיע את ראשו ורובו בלימוד התורה בישיבת ההסדר שבקרית החינוך שעלבים. קרוביו של דוני מספרים על בחור שקדן ומתמיד, בעל שמחת חיים מתפרצת וחיוך גדול שתמיד היה נסוך על פניו. בל"ג בעומר האחרון ביקש דוני להגיע למירון ולהשתתף בחגיגות.

כעת, שלושה חודשים לאחר פטירתו מוציאים חבריו לישיבה, בן אנטוסופסקי, יעקב פוקס ודוד מנדל שיר חדש לזכרו, בידך אפקיד רוחי. 

אחד מחבריו לישיבה מספר: "חיוכו החם של דוני, צחוקו המדבק, אהבת התורה וצימאונו לצמוח ולהתקדם האירו את חייהם של הסובבים אותו. כשנודע לנו על פטירתו הטרגית של דוני, הרגשנו צורך להגיב מהנשמה, ביצירה מקורית לזכרו. הלחנו את השיר הזה בשבוע שלאחר הפטירה והקלטנו אותו כמה ימים לאחר מכן, אבל רק כעת אנו מסוגלים להוציא השיר לחלל העולם".

"מילות השיר מדברות על האופן בו אנו מפקידים את נשמתנו בידי ריבונו של עולם באמונה שלמה" מסבירים חבריו שהוציאו את השיר. "אנו מייחלים ליום בו תוחזר מלכות השם לנצח. אנו מתפללים ומקווים שזכרו של דוני יעורר אותנו להיות הגרסה הטובה ביותר של עצמנו, להמשיך לחתור לעשות טוב, לעוד שמחה, לעוד השקעה בלימוד התורה ולהשתדלות להרבות בטוב לעילוי נשמתו".

בקליפ מושקע ערכו חבריו עשרות תמונות של דוני ז"ל מרגעים שונים בחייו, את השיר הלחינו יעקב פוקס ודוד מנדל שכעת מקווים כי השיר יגיע לכל בית בישראל וינציח את זכרו של חברם ז"ל. את הסיוע הכלכלי בהפקת השיר קיבלו התלמידים מהנהלת הישיבה וממאיר רוזנפלד, הרב ארי וקסמן ואברהם פישמן, הידידים האמריקאים של ישיבת שעלבים.

הצטרפו ועקבו אחר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

עדכני
פופולרי
ויראלי
מטבע
שער יציג
שינוי
עדכון אחרון:
הדרך לחלומות רצופה בהשגת מטרות

התקינו את האפליקציה החדשה שלנו!
ותישארו מעודכנים