שיתוף
תגובות
חדשות » פוליטי » מדיני » שר הבטחון מתייחס לנושא NSO לראשונה
בביקור בצרפת
שר הביטחון, בני גנץ, סיים ביקור בזק של 10 שעות בצרפת, במסגרתו נפגש עם שרת הצבאות (ההגנה), פלורנס פארלי שלבקשתה התייחב לנושא פרשת האזנות
תגיות: , ,
שר הבטחון בני גנץ בצרפת | צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון

שר הביטחון, בני גנץ, סיים ביקור בזק של 10 שעות בצרפת, במסגרתו נפגש עם שרת הצבאות (ההגנה), פלורנס פארלי, עם ראש ה-DGSE ("המוסד הצרפתי"), ברנארד אמי האמון על טיפול בסוגיות ביטחוניות מחוץ לצרפת וביניהן לבנון, וכן עם ראשי הקהילה היהודית בפריז.

שר הביטחון דן עם שרת הצבאות, ביחסי הביטחון האסטרטגיים בין המדינות, ובצורך להביא לשינוי בהתנהלות מול המשטר האיראני שמנצל את תקופת "הדשדוש" להאצת פרויקט הגרעין, תוך סכנה להאצת מרוץ חימוש אזורי. גנץ הדגיש, כי המשטר האיראני מהווה איום לעולם כולו, למזרח התיכון וגם לישראל, וכי ישראל תעשה כל שנדרש בכדי להגן על עצמה.

גנץ דן עם שרת הצבאות גם בנושא לבנון וההתדרדרות הפנימית במדינה ובצורך לקדם צעדים לחיזוק הרשות הפלסטינית ובדרכים לייצב את המצב ברצועת עזה. עוד אמר גנץ, כי ישראל מוטרדת מהעברת נשק מפר איזון ללבנון, וכי היא נכונה להציע כל עזרה הומניטרית או סיוע למדינות המבקשות להגיש סיוע הומניטארי ובפרט שהדבר יהיה כרוך במניעת התעצמות וערעור על היציבות האזורית.

לבקשת השרה, התייחס שר הביטחון לנושא NSO, ואמר לה כי ישראל מתייחסת לטענות ברצינות, וכי ישראל נותנת רישיונות סייבר אך ורק למדינות ואך ורק לשימוש לצורכי התמודדות עם טרור ועם פשיעה. גנץ עידכן את פארלי, כי היום הגיעו נציגים הבוחנים את הנושא לחברת NSO, וכי ישראל בודקת את הנושא ברצינות המירבית.

הצטרפו ועקבו אחר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

עדכני
פופולרי
ויראלי
מטבע
שער יציג
שינוי
עדכון אחרון:
מי שלא עשה טעות לא ניסה שום דבר חדש

התקינו את האפליקציה החדשה שלנו!
ותישארו מעודכנים