שיתוף
תגובות
חדשות » סביבה » רעיית הנשיא אירחה את נציגי מועצת הדבש
לקראת ראש השנה
הדבוראים סיפרו למיכל על אהבתם למקצוע מינקות, ועל הקשיים הכרוכים בו. רבים מהם דור שלישי ואף רביעי למקצוע, סיפרו לה על העבודה בתחום מגיל כה צעיר
דבש | צילום: Subbotina Anna, שאטרסטוק

לרגל ראש השנה, רעיית הנשיא מיכל הרצוג, אירחה היום (חמישי) מפגש עם הדבוראים ונציגי מועצת הדבש שהוזמנו על ידה ועל ידי נשיא המדינה יצחק הרצוג. השנה הוקדש המפגש לתופעת היעלמות הדבורים עקב משבר האקלים. בפגישה השתתפו מנכ"ל מועצת הדבש אופי רייך ודבוראים מרחבי הארץ.

הדבוראים סיפרו למיכל על אהבתם למקצוע מינקות, ועל הקשיים הכרוכים בו. רבים מהם דור שלישי ואף רביעי למקצוע, סיפרו לה על העבודה בתחום מגיל כה צעיר. חלקם אף הביאו למפגש את ילדיהם, דור שני ושלישי לענף הדבוראות.

רעיית הנשיא האזינה לדבריהם ולאחר מכן אמרה: "אמנם אני לא חקלאית אבל החקלאות זורמת בעורקיי. המשפחה של אמי הייתה מראשוני עפולה וזיכרונות הילדות שלי הם עם סבא על הטרקטור. גם אחרי שכבר עברה העירה, אמא שלי תמיד הייתה מודאגת מהגשם. זה כנראה משהו שעובר בגנים, כמו שהדבוראות היא עסק משפחתי".

רעיית הנשיא העמיקה עם הדבוראים גם בהשפעות משבר האקלים על עבודתם ועל הדרכים לסייע בשימור הדבורים והדבוראות, ולאחר מכן סיכמה את דבריה: "אני רוצה לברך אתכם ולהגיד שלמדתי מכם רבות. אני מאחלת לכם ולכולנו שנמשיך להיות ארץ זבת חלב ודבש".

מנכ"ל מועצת הדבש אופי רייך הדגיש את חשיבות הענף ואמר: "צריך לציין שהדבורה איננה רק יצרנית דבש וחשיבותה איננה מסתכמת ביצור דבש, אלא גם ובעיקר בפעולת ההאבקה שהיא מבצעת. הדבורים מאביקות חלק ניכר מצמחי ארץ ישראל ובכך מאפשרות חקלאות יציבה, יצור מזון ובטיחות מזון לכל תושבי העולם בכלל ולמדינת ישראל בפרט".

במהלך האירוע הצטרף הנשיא יצחק הרצוג, בירך את הדבוראים, שמע מכל אחד על עבודתו והשתתף בצילום הקבוצתי עמם לצידה של מיכל.

הצטרפו ועקבו אחר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

עדכני
פופולרי
ויראלי
מטבע
שער יציג
שינוי
עדכון אחרון:
האדם העשיר ביותר הוא לא זה שיש לו הכי הרבה, אלא זה שצריך הכי פחות

התקינו את האפליקציה החדשה שלנו!
ותישארו מעודכנים