שיתוף
תגובות
חדשות » חדשות בארץ » רה"מ בנט שוחח עם מנכ"ל חברת יוניליוור
סערת בן & ג'ריס
ראש הממשלה ערך שיחה עם אלן ז'ופ בעקבות הודעת "בן אנד ג'ריס" כי לא תמכור את מוצריה בהתנחלויות, והדגיש כי מדובר במעשה שיש לו השלכות חמורות וחוקיות
נפתלי בנט | צילום: פישל רוזנפלד

ראש הממשלה, נפתלי בנט, שוחח הבוקר (ג')  עם מנכ"ל חברת יוניליוור, אלן ז’ופ, המחזיקה בבעלות על בן אנד ג’ריס. רה"מ הבהיר, כי הוא רואה בחומרה רבה את ההחלטה של בן אנד ג׳ריס להחרים את ישראל, והוסיף כי בסופו של דבר מדובר בחברת בת של יוניליוור שנקטה בצעד אנטי ישראלי מובהק.

ראש הממשלה הדגיש, כי מבחינתה של מדינת ישראל מדובר במעשה שיש לו "השלכות חמורות, חוקיות ואחרות, והיא תפעל באופן תקיף כנגד כל פעולה של חרם המופנה כנגד אזרחיה".

כזכור, חברת הגלידות המפורסמת בן אנד ג'ריס הודיעה אתמול כי היא תפסיק למכור את מוצריה ב"שטחים הפלסטיניים הכבושים", טרם ברור באילו אזורים מדובר. בתוך כך, בחברה הדגישו כי למרות שבן אנד ג'ריס כבר לא יימכרו ב"שטחים הכבושים", הם ימשיכו את המכירות בישראל באמצעות הסדר אחר שיעודכן בהמשך.

בהודעה שפורסמה אחר הצהריים באתר האינטרנט שלה נכתב: "אנו מאמינים כי מכירת הגלידה בשטחים הפלסטיניים הכבושים לא תואמת את ערכינו, וקיבלנו פניות גם מהלקוחות והשותפים שלנו. אנו גם שומעים ומכירים בחששות שמעלים אוהדי החברה ושותפינו".

"יש לנו שותפות ארוכת שנים עם בעל רישיון ההפצה בישראל, מיר שמייצר את גלידות בן אנד ג'ריס בישראל ומפיץ אותן באזור", ציינו בחברה. "אנחנו עובדים כדי לשנות זאת והודענו למחזיק הרישיון כי אנו לא נחדש את הסכם הרישיון כשיפוג תוקפו בסוף השנה".

מחברת בן אנד ג'ריס ישראל נמסר כי "בן אנד ג'ריס העולמית החליטו לשלא לחדש את ההסכם איתנו בעוד כשנה וחצי מכיוון שאנו סירבנו לדרישתם להפסיק למכור בכל רחבי ישראל. אנו קוראים לממשלת ישראל ולציבור הצרכנים – לא לאפשר להחרים את ישראל – זוהי פעולה חסרת תקדים מצד יונילבר, הבעלים של בן אנד ג'ריס העולמית. גלידה היא לא חלק מהפוליטיקה. אנו קוראים לישראלים להמשיך לקנות את התוצרת הישראלית המפרנסת מאות עובדים באיזור הדרום".

זמן קצר לאחר מכן פורסמה הבהרה: "אנו ממשיכים למכור בכל רחבי ישראל. לא מקבלים את הדרישה של 'יוניליוור' ו'בן אנד ג'ריס' העולמית – ולכן הם לא רוצים להאריך לנו את הזיכיון בעוד שנה וחצי. אסור שהצרכן הישראלי יעניש את המפעל הישראלי שהוא עצמאי ומעסיק מאות אנשים בדרום הארץ. המאבק הוא נגד ההחלטה של בן אנד ג'ריס העולמית והבעלים שלהם, תאגיד 'יוניליוור'".

מיוניליוור ישראל נמסר בתגובה: "אנו מודעים להחלטת בן אנד ג'ריס ומבקשים להבהיר: ליוניליוור ישראל אין כל קשר למותג בן אנד ג'ריס בישראל, המנוהל על ידי זכיין ומתחרה של יוניליוור בשוק הגלידות המקומי. ההחלטה של בן אנד ג'ריס התקבלה על ידי הדירקטוריון העצמאי של בן אנד ג'ריס העולמית".

הצטרפו ועקבו אחר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

עדכני
פופולרי
ויראלי
מטבע
שער יציג
שינוי
עדכון אחרון:
נעריך את הרגע הזה, לפני שהוא הופך לזיכרון

התקינו את האפליקציה החדשה שלנו!
ותישארו מעודכנים