שיתוף
תגובות
חדשות » חדשות בארץ » צו איסור הדלקת מדורות למעט החרגות
בל"ג בעומר
נציב כבאות והצלה חתם על צו האוסר הדלקת מדורות מיום ג' ועד ליום א' 2, ויחול על כל אזורי הארץ למעט החרגות המצויות בצו • בפנים: כל הפרטים
תגיות:
מדורה בל"ג בעומר | צילום: Lerner Vadim, שאטרסטוק

נציב כבאות והצלה רב טפסר דדי שמחי חתם הבוקר (22.04.21) על צו האוסר הדלקת מדורות, לרבות הבערת אש בשטחים פתוחים. תוקף הצו: מיום ג' 27 באפריל, 2021 (08:00) ועד ליום א' 2 במאי,2021 (20:00) והוא יחול על כל אזורי הארץ למעט החרגות המצויות בצו.

בשנים האחרונות הוצאו צווים מגבילים שהתקבלו בברכה על ידי הרשויות המקומיות המתמודדות עם התוצאות ההרסניות של מדורות ל"ג בעומר ורבים מהם ביקשו להוציא צו דומה גם השנה. בכבאות והצלה לישראל מדגישים: ״החורפים האחרונים שהיו מבורכים במשקעים הביאו להתפשטות עשבוניים המהווים מטען אש מסוכן לאדם, לסביבה ולרכוש". בכל שנה מתלקחות בשטחים פתוחים עשרות אלפי שריפות הגורמות לנזק אקולוגי וכלכלי הנאמד במיליארדי שקלים.

הצו יחול על כל אזורי הארץ כמפורט למעט: א. באזור שמדרום לקו הגיאוגרפי של כביש 25 (כביש נחל עוז- צ. הערבה). ב. באזורים שהוכשרו למטרת הדלקת מדורות והבערת אש בשטח פתוח על ידי הרשויות המקומיות, וקיבלו אישור של הרשות הארצית לכבאות והצלה ובכפוף לתנאים המיוחדים המפורטים להלן.

במקומות בהם הותרה הדלקת מדורות כמפורט לעיל, ההדלקה תעשה בכפוף למפורט להלן:

  1. מדורה המצויה בתוך גומה באדמה- בהתאם לקבוע בתקנה 3(1) לתקנות אך בכל מקרה לא בשטח יער וחורש גם אם הוקצה לכך שטח ייעודי.
  2. מדורה שאינה בתוך גומה-
    א. המרחק בין מדורה ליער – יעלה על 300 מטר. ב. לא תודלק מדורה בכל שטח יער וחורש גם אם הוקצה לכך שטח ייעודי. ג. המרחק בין מדורה למתקני גז ודלק- יעלה על 40 מטרים. ד. המרחק בין מדורה לקווי חשמל וטלפון- יעלה על 20 מטרים. ה. המרחק בין מדורה למבנה- יעלה על 50 מטרים. ו. המרחק בין מדורה למדורה אחרת יעלה על 5 מטרים. ז. גודל בסיס מדורה לא יעלה על 3 מטרים. גובה מערום חומרי הבעירה המשמשים למדורה לא יעלה על 1.5 מטרים מגובה הקרקע.3( צו זה בא להוסיף על הוראות התקנות, ולא לגרוע מהן, ונדרש להקפיד על מילוין.
    3.לגבי אתר מירון, ייקבעו תנאים מיוחדים על ידי מפקד מחוז צפון.
  3. על מנת להסיר כל ספק, אין מניעה להדליק אש במתקן ייעודי להכנת אוכל )מנגל( ובמקומות המאושרים לכך.

נציב כבאות והצלה דדי שמחי הנחה את הגורמים המבצעיים להגביר את הדריכות המבצעית בשטח במהלך ימי החג. לוחמי האש ומפקחים למניעת דלקות יצאו למוקדי הערים לאכיפת ההנחיות ושמירה שהחג יעבור ללא אבדות ברכוש ובנפש.

הצטרפו ועקבו אחר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

עדכני
פופולרי
ויראלי
מטבע
שער יציג
שינוי
עדכון אחרון:
אם אתה נראה היום כפי שהיית נראה אתמול, בשביל מה לך המחר?

התקינו את האפליקציה החדשה שלנו!
ותישארו מעודכנים