שיתוף
תגובות
חדשות » חדשות בעולם » ערוץ תקשורת סעודי: התקיפה באיראן בוצעה על ידי ארה"ב ומדינה נוספת
הערוץ הסעודי "אל-חדת'" מדווח כי חילות האוויר של ארה"ב ושל מדינה נוספת, אחראים לתקיפה אמש על מחסן טילים בליסטיים בעיר איספהאן באמצעות מל"טים
פיצוץ במתקן בעיר איספהאן באיראן | צילום: רשתות לפי סעיף 27א

ערוץ הטלוויזיה הסעודי אל-חדת' דיווח היום בצהריים (ראשון) כי הפיצוץ שאירע אמש במתקן צבאי בעיר איספהאן שבמרכז איראן נגרם כתוצאה מתקיפה שבוצעה על ידי חילות האוויר של ארה"ב ושל מדינה נוספת, ששמה לא הוזכר. על פי הדיווח מתקפת המל"טים כוונה למחסן של טילים בליסטיים איראניים. מקורות רשמיים באיראן טענו הלילה כי התקיפה סוכלה וכי במהלכה הופלו שניים משלושת המל"טים התוקפים. עוד טענו האיראנים כי למתקן נגרם נזק קל בלבד, ולא היו נפגעים.

על פי הודעת משרד ההגנה האיראני, התקיפה באיספהאן אירעה אמש ב-23:30 לפי השעון המקומי, ונזק קל נגרם לגג המבנה במקום. טהרן טוענת כי ההתקפה לא שיבשה את הפעילות במתחם, וגורם רשמי איראני אמר לתקשורת הממלכתית במדינה כי הפיצוץ היה במרכז לייצור תחמושת של משרד ההגנה.

עוד מבחזית החדשות

ב"ניו יורק טיימס" דיווחו הלילה כי כלי הטיס שתקפו את המתקן הם מל"טים מתאבדים מדגם קוואד-קופטר רחפנים בעלי ארבעה מדחפים. בעבר יוחסו לישראל תקיפות של מתקנים איראניים באמצעות מל"טים מסוג זה, כמו התקפה על מפעל הצנטריפוגות המרכזי בכראג' ביוני 2021 וההתקפה על המתקן הביטחוני בפרצ'ין במאי האחרון.

ברשתות החברתיות פורסם אמש סרטון המתעד את רגע הפיצוץ באיספהאן, ואחד מעדי הראייה נשמע בו טוען כי רגעים לפני הפיצוץ הבחין במל"ט מעל המתקן הצבאי. תושבים באיספהאן סיפרו לאתר "איראן אינטרנשיונל", המזוהה עם האופוזיציה האיראנית, כי הם שמעו "לפחות שלושה או ארבעה פיצוצים". סוכנות הידיעות האיראנית הרשמית למחצה "פארס" דיווחה על שריפה גדולה שפרצה בבית זיקוק באזור תעשייה ליד תבריז שבצפון-מערב איראן. הסיבה לשריפה אינה ברורה.

הצטרפו ועקבו אחר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

עדכני
פופולרי
ויראלי
מטבע
שער יציג
שינוי
עדכון אחרון:
האדם העשיר ביותר הוא לא זה שיש לו הכי הרבה, אלא זה שצריך הכי פחות

התקינו את האפליקציה החדשה שלנו!
ותישארו מעודכנים