שיתוף
תגובות
חדשות » סוכן סמוי הוביל למעצר סוחרי אמל"ח באיו"ש: נתפסה כמות גדולה של כלי נשק
פעילותו של סוכן משטרתי סמוי הביאה למעצרם של 25 חשודים בסחר באמל"ח באיו"ש, מזרח ירושלים ומרכז הארץ | במהלך הפעילות נתפסו עשרות כלי נשק ותחמושת תואמת
מעצר החשודים הבוקר | צילום: דוברות המשטרה

פעילות של סוכן משטרתי סמוי, שכונה "שופל" בקרב סוחרי אמל"ח בלתי חוקיים ברחבי איו״ש, מזרח ירושלים ומרכז הארץ, הפכה הבוקר (שלישי) לגלויה, כאשר מאות שוטרים ולוחמי מג"ב עצרו 25 סוחרים פלסטינים ותושבי יו"ש, הצעיר ביותר בן 19 והמבוגר ביותר בשנות ה-50 לחייו. חלק מהחשודים הינם בעלי עבר ביטחוני.

מעצר החשודים

בנוסף לחשודים, שנלקחו לחקירה בימ"ר ירושלים, נעצרה אישה שניצלה את אזרחותה הישראלית על מנת להעביר חלק מהסוחרים במחסומים ולהבריח את אמצעי הלחימה ברכבה. פעילות הסוכן, החלה במחנה הפליטים שועפאט והמשיכה לאזורים במרכז הארץ. במהלך הפעילות שנמשכה כשמונה חודשים, ביצע הסוכן עשרות עסקאות נשק, כשהוא רוכש 31 כלי נשק ותחמושת תואמת, בהם: 22 אקדחים מסוגים שונים, תשעה רובי סער מסוג M-16 ושלושה רימוני רסס, שעל פי החשד חלקם הוברחו מחוץ לגבולות ישראל. כמו כן, חלק מרובי הסער הוסבו מנשק "אייר-סופט" לנשק תקני קטלני.

עוד מבחזית החדשות

העסקאות בוצעו ברחבי הארץ, והאמל"ח שנקנה ע"י הסוכן הועבר לחקירה ביחידה המרכזית של מחוז ירושלים למיצוי פורנזי במעבדות הזיהוי הפלילי של משטרת ישראל.

לפנות בוקר פשטו כ-400 שוטרים של מחוז ירושלים בסיוע לוחמי מג"ב, וכוחות תגבור משטרתיים נוספים, בהם יחידות מיוחדות של משטרת ישראל, כוחות צה"ל, כלבנים משטרתיים ועוד, על בתיהם של החשודים בסחר באמל"ח.

המעצרים בוצעו במקביל בלוד, במזרח ירושלים וביהודה ושומרון. היום, כאמור, עברה החקירה לשלבה הגלוי עם מעצרם של החשודים, והם יובאו להארכת מעצר במטרה למצות עמם את החקירה והדין.

מפכ"ל המשטרה, רנ"צ יעקב שבתאי אמר הבוקר: ״אני מברך את מחוז ירושלים והעומד בראשו ניצב דורון תורג׳מן, על הישג מרשים של הפעלת סוכן סמוי שהפליל עשרות חשודים בעבירות אמל״ח. חיי אדם רבים ניצלו בזכות פעולה זו, שכן אותם נשקים היו עלולים להגיע לידיים רעות. אנחנו נמשיך לפעול כנגד אותם עבריינים שעוסקים באמל״ח לא חוקי, אמל״ח שחלקו משמש לפשיעה חמורה וחלקו זולג ומשמש לפעילות טרור. רק אתמול חשפנו הפעלה של שני סוכנים בדרום והיום בירושלים. נמשיך לפעול לטיפול נחוש בעבירות הנשק, בכל הכוח ובכל האמצעים שברשותנו".

עוד מבחזית החדשות

מפקד מחוז ירושלים, ניצב דורון תורג'מן אמר: ״שמנו לעצמנו כיעד מהמעלה הראשונה להילחם מלחמת חורמה בנשק הבלתי חוקי ובמחוללי הפשיעה, בדגש על הסוחרים והמבריחים. אני מביע הערכה רבה לסוכן ולמפעיליו, וכמובן לכל השוטרים הרבים שלקחו חלק בהפעלת הסוכן ובמעצרים הרבים שבוצעו לפנות בוקר. פעילות זו של ימ״ר ירושלים היא תולדה של תכנון, השקעה, יצירתיות ויוזמה. הפעלת הסוכן אפשרה להרים מסך ולחשוף עשרות סוחרי אמל״ח, להפלילם, לעצור אותם ולהביאם לדין".

"חשוב מכך", הוסיף תורג'מן "היא הרחיקה נשקים מסוכנים מהרחוב, נשקים שיכלו להוביל לפגיעה משמעותית בחיי אדם. זהו עוד נדבך חשוב במאבק המתמשך שלנו נגד אותם עבריינים ונגד עבירות הנשק בחברה הערבית ובכלל. מאבק עיקש, נחוש ויום יומי, שמחייב אותנו לפעול בכל הכלים והאמצעים שברשותנו לשמירה על שלום הציבור ובטחונו".

הצטרפו ועקבו אחר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

עדכני
פופולרי
ויראלי
מטבע
שער יציג
שינוי
עדכון אחרון:
מצליחנים הם אנשים שהופכים להרגל, לעשות דברים, שהמפסידנים חשים שלא בנחת לעשות...

התקינו את האפליקציה החדשה שלנו!
ותישארו מעודכנים