שיתוף
תגובות
כלכלה » תיירות » נחתם הסכם 'מסדרון ירוק' לאיחוד האמירויות
בפגישת השרים
ההסכם יאפשר תנועה חופשית, פשוטה ובטוחה של אזרחים ישראלים ואמירתים בין המדינות, באמצעות תעודות התחסנות או מחלים ממדינת המוצא
איחוד האמירוית, ישראל | צילום: Novikov Aleksey, שאטרסטוק

שר הבריאות ניצן הורוביץ ומקבילו האמירתי עבדול רחמן בן מוחמד אלאוואיס חתמו הבוקר (א') על הסכם הכרה הדדית בתעודת החיסון והתו הירוק של שתי המדינות.

ברקע אישור מתווה כניסת התיירים לישראל, שיכנס לתוקף ב-1 בנובמבר, חתמו השרים על הסכם "המסדרון הירוק" שיאפשר תנועה חופשית, פשוטה ובטוחה של אזרחים ישראלים ואמירתים בין המדינות, באמצעות תעודות התחסנות או מחלים ממדינת המוצא.

בפגישת "הזום" ברכו היום השרים זה את זה והדגישו את שיתוף הפעולה הנרקם ומתחזק בין המדינות, בתחומים רבים, ובתחום הבריאות בפרט. השרים הורוביץ ואלאוואיס סיכמו על המשך שיתופי הפעולה בשורה של נושאים, ובהם רפואת חירום, בריאות דיגיטלית, רפואה מותאמת אישית והתמודדות עם מגפות.

כמו כן, סיכמו השרים להפגש בהקדם לטובת קידום מהלכים משותפים בתחום הבריאות ולהידוק הקשר בין המדינות.

שר הבריאות ניצן הורוביץ: "הסכם המסדרון הירוק בנינו לאיחוד האמירויות יאפשר תנועה חופשית בין המדינות בצורה פשוטה ללא בידודים וללא בירוקרטיה מיותרת.

בנינו את התשתית כדי לחיות לצד הקורונה כאן בארץ, וכדי לאפשר שגרת חיים מלאה בתוך ישראל. בחתימה על הסכם המסדרון הירוק אנחנו בונים גם את הגשר שיאפשר לחזק את קשרי החוץ, המסחר, העסקים והתיירות בין ישראל לאמירויות, ואנו נרחיב בקרוב את מהלך לעוד ועוד מדינות.

תודה גדולה לשר הבריאות של איחוד האמירויות, עבדול רחמן בן מוחמד אלאוואיס, לצוותי משרד הבריאות והחוץ ולשגרירויות ישראל ואיחוד האמירויות ולכל מי שידו בהצלחת הצעד החשוב הזה".

שר הבריאות ניצן הורוביץ חותם על ההסכם | צילום: דוברות
הצטרפו ועקבו אחר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

עדכני
פופולרי
ויראלי
מטבע
שער יציג
שינוי
עדכון אחרון:
מי שלא מרוצה מהיחס שהוא מקבל, שיבדוק איזה יחס הוא נותן

התקינו את האפליקציה החדשה שלנו!
ותישארו מעודכנים