שיתוף
תגובות
חדשות » משרד החקלאות: שפעת העופות התגלתה בעמק חפר
מקרה שני בשבוע
משרד החקלאות הטיל הסגר על כל הלולים בטווח של עד 10 ק"מ | משרד החקלאות שב ומדגיש כי יש לצרוך ביצים ובשר עוף רק לאחר הבישול
שפעת עופות התגלתה בחוות תרנגולי הודו ליד מושב בית חירות, בעמק חפר | צילום: משרד החקלאות

שפעת עופות התגלתה בחוות תרנגולי הודו ליד מושב בית חירות, שבעמק חפר. המחלה התגלתה במבנה אחד בחווה מתוך שבעה מבנים מאוכלסים במקום. החווה וכן כל הלולים בטווח של עד 10 ק"מ מהמוקד המדובר נמצאים בהסגר. מתוצאות הבדיקות עולה כי הזן שהתגלה הוא H5N1. 

על מנת למנוע את התפשטות המחלה, פועל משרד החקלאות בהתאם לנהלי העבודה הקבועים הנוגעים לטיפול בשפעת העופות. בנוסף, משרד החקלאות עדכן בנושא את משרד הבריאות ורשות הטבע והגנים, ונמצא עמם בקשר בכל הנוגע להגברת הערנות בדבר העברת המחלה באמצעות עופות בר. 


משרד החקלאות שב ומדגיש כי ניתן להמשיך ולצרוך בשר עוף וביצים, אך יש להקפיד ולרכוש ביצים אך ורק בנקודות מכירה ושיווק מסודרות. הביצים חייבות להיות מסומנות וארוזות בקרטון או בניילון מכל צד. בנוסף, מחדדים במשרד החקלאות כי יש לצרוך ביצים ובשר עוף רק לאחר שבושלו/ נאפו/ טוגנו היטב. 

כמו כן, משרד החקלאות קורא למגדלי ציפורי נוי ועופות חצר וכן לולי חופש, להחזיק את העופות בתוך מבנים, ולמנוע שוטטותם בשטח פתוח, ובכך להקטין את סכנת ההידבקות מעופות בר. יש לציין כי משרד החקלאות סיים את הטיפול במוקד שפעת העופות הקודם שהתגלה לפני כשבוע, בקיבוץ שלוחות שבעמק המעיינות, וכן לא נמצא קשר אפידמיולוגי בין שני המוקדים.

הצטרפו ועקבו אחר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

עדכני
פופולרי
ויראלי
מטבע
שער יציג
שינוי
עדכון אחרון:
התקשורת, כמו אש, היא משרת נהדר, אך אדון נורא
(ג'יימס פנימור קופר)

התקינו את האפליקציה החדשה שלנו!
ותישארו מעודכנים