שיתוף
תגובות
חדשות » פלילים ומשטרה » מפקד מחוז מרכז במשטרה פורש במפתיע
מחדל הפרעות
ניצב ברקת אמר למפכ״ל שלאחר שירות ציבורי מגוון ותובעני במשטרת ישראל, הוא חש כי מיצה מסלול חיים חשוב ומרתק זה, וכעת הוא בוחר לצאת לדרך חדשה
משה ברקת | צילום: דוברות המשטרה

לאחר 30 שנות שירות במשטרת ישראל, שש מהן בדרגת ניצב בתפקיד מפקד מחוז, הודיע היום מפקד מחוז מרכז, ניצב משה ברקת, למפכ"ל המשטרה רב ניצב יעקב שבתאי, על החלטתו לפרוש ממשטרת ישראל בחודשים הקרובים.

ניצב ברקת אמר למפכ״ל שלאחר שירות ציבורי מגוון ותובעני במשטרת ישראל, הוא חש כי מיצה מסלול חיים חשוב ומרתק זה, וכעת הוא בוחר לצאת לדרך חדשה.

ניצב ברקת סיכם עם המפכ"ל שימשיך בתפקידו ככל שיידרש, ופרישתו תתבצע רק לאחר איתור מפקד מחוז, ולאחר השלמת הליך העברת מקל מוקפד לשם שמירת הרצף הפיקודי ויציבות שגרת הפעילות של המחוז.

ברקת פיקד על מחוז מרכז בזמן התפרעויות הערבים במהלך מבצע שומר החומות, כאשר תחת פיקודו מצויות לוד ורמלה, שבה התרחשו מרבית ההתפרעויות.

ניצב ברקת, בן 54, תושב מודיעין, מילא שורה של תפקידים בליבת העשיה של משטרת ישראל, לרבות עוזר מפכ"ל, מפקד מרחב דוד במחוז ירושלים, ראש חטיבת השיטור באג"ם, המזכיר הביטחוני לשר לביטחון הפנים ומפקד מחוז שומרון ויהודה.

חה"כ שמחה רוטמן בתגובה לפרישתו של ניצב מחוז מרכז במשטרה: "הכשל שהתגלה בתפקוד המשטרה בזמן פרעות תשפ"א מצדיק גל של התפטרויות, אולם אין די בכך. האירועים בערים המעורבות חשפו כשל משמעותי בשיטת ההפעלה של משטרת ישראל ובקריאת המציאות המורכבת של ערביי ישראל שחלקם מסרבים להכיר במדינת ישראל כביתו של העם היהודי".

הצטרפו ועקבו אחר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

עדכני
פופולרי
ויראלי
מטבע
שער יציג
שינוי
עדכון אחרון:
מצליחנים הם אנשים שהופכים להרגל, לעשות דברים, שהמפסידנים חשים שלא בנחת לעשות...

התקינו את האפליקציה החדשה שלנו!
ותישארו מעודכנים