[the_ad_placement id="head"]
שיתוף
תגובות
חדשות » פוליטי » אושרה במליאת הכנסת הצעת חוק הדיינים
בקריאה ראשונה
החוק קובע כי לפחות אחד מנציגי הממשלה בוועדה, לפחות אחד מנציגי הכנסת בוועדה ולפחות אחד מנציגי לשכת עורכי הדין בוועדה יהיו נשים
הח"כים החרדים במליאת הכנסת | צילום: דוברות הכנסת

מליאת הכנסת אישרה בקריאה ראשונה את הצעת חוק הדיינים (תיקון מס' 29), התשפ"א-2021 ברוב של 56 תומכים מול 44 מתנגדים. ההצעה תועבר לוועדה המסדרת. מוצע לקבוע כי מתוך נציגי הממשלה והכנסת יחדיו לוועדה לבחירת דיינים יהיו שתי נשים לפחות.

בדברי ההסבר להצעה נכתב: "הוועדה למינוי דיינים תכלול 11 חברים בהרכב הזה: שני הרבנים הראשיים לישראל, שני דיינים של בית הדין הרבני הגדול, השר וחבר אחר של הממשלה, שני חברי כנסת, שני עורכי דין וטוענת רבנית. החוק קובע כי לפחות אחד מנציגי הממשלה בוועדה, לפחות אחד מנציגי הכנסת בוועדה ולפחות אחד מנציגי לשכת עורכי הדין בוועדה יהיו נשים".

"כדי לאפשר לממשלה יותר גמישות בבחירת נציגיה, לצד השמירה על ייצוג הולם לנשים, מוצע לתקן את הסעיף לחוק באופן שחובת הייצוג השווה בין המינים תחול על נציגי הכנסת והממשלה יחד ומתוך ארבעת הנציגים יהיו שתי נשים לפחות".

ח"כ יעקב ליצמן מחה על כך שהשר שהציג את ההצעה בשם שר הדתות היה השר עיסאווי פריג': "אני מאוד מכבר את השר פריג' אבל זו בושה וחרפה ששולחים אותו להציג את חוק הדיינים שזה לא נוגע אליו בכלל".

ח"כ אורי מקלב: "אני חושב שלקרוא לחוק הזה חוק הדיינים זו זילות, זה לא חוק הדיינים זה חוק של חזירות פוליטית, ושל צביעות פוליטית. כולנו יודעים למה החוק הזה בא לעולם בגלל דרישות פוליטיות בין מפלגות שמרכיבות את הקואליציה".

ח"כ חיים ביטון: "אני רוצה לקרוא פה מעל במת הכנסת לארגוני הנשים, שיראו השימוש הציני שעושים פה באותו הליך שכבר קורה רבות בשנים של אותו שוויון בין גברים לנשים. הדבר שלכאורה היה דבר מבורך בעיני הרבה אנשים נאורים, נהפך להיות כרגע כלי בידיים של כאלה שמנסים לסדר להם את ההסכמים הקואליציוניים, ובכדי להדיר את החרדים מהדבר הנורמטיבי ביותר".

ח"כ אריה דרעי: "יש עוד ועדה למינוי חוץ מהדיינים, יש את הוועדה למינוי שופטים שאותו חוק חל גם עליה. למה התיקון הוא רק על הוועדה למינוי דיינים ולא על הוועדה למינוי שופטים. אנחנו נגיש הסתייגות לחוק שאם הוא עובר הוא יחול גם על הוועדה למינוי שופטים ואני רוצה לבוא לראות שמישהו יסביר את ההבדל. החוק הזה מגלה את פרצופה האמיתי של הממשלה. החוק הזה יגרום לכך שהוועדה למינוי דיינים לא תתכנס גם בעוד שנתיים".

ח"כ פורוש: "החוק הזה בא רק לתאוות שלטון, אני לא יודע מי מהשרים רוצה את המקום בוועדה, אבל לעשות חוק של חרם על הנציגים החרדים, איך אדם כמו לפיד נופל בבור הזה?".

ח"כ אייכלר: "יש כאן הכרזת מלחמה על הייצוג החרדי כאשר שוללים את הזכות של הגברים בכנסת להיבחר. כי ידוע וכך יהיה ולא יעזור לכם, שהמפלגות החרדיות יהיו מורכבות מגברים. אם אתם רוצים לשלול את זכות הבחירה של החרדים, תגידו את זה בפירוש. היו מספיק מדינות לפני האמנציפציה שליהודים לא הייתה זכות בחירה."

ח"כ אבי מעוז: "ממשלת השמאל החדשה בהובלת שר הדתות החדש, מבקשת לערוך מהפכה בעולם הכשרות. הצעד הראשון הוא פתיחת אזורי הכשרות, כך שכל רבנות מקומית תוכל להעניק השגחה בכל מקום בארץ, כחלק מהמגמה המופיעה בהסכם שבין יש עתיד וימינה על "חקיקה בתחום הכשרות לטובת יצירת תחרות בין גופי כשרות שונים".

[the_ad_placement id="between-homepage"]
הצטרפו ועקבו אחר
[the_ad_placement id="medame-bolet-mobile"]

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

[the_ad_placement id="sidebar-banner"] [the_ad_group id="4341"]
[the_ad_placement id="sidebar-banner3"]
[the_ad_placement id="dice-sidebar"]
[the_ad_placement id="gemel"]
עדכני
פופולרי
ויראלי
[the_ad_placement id="sidebar-banner2"]
מטבע
שער יציג
שינוי
עדכון אחרון:
חכמה אמיתית היא לדעת שאתה לא יודע כלום...

התקינו את האפליקציה החדשה שלנו!
ותישארו מעודכנים