שיתוף
תגובות
חדשות » חדשות חרדים » מאות ניצולים ממיסיון קיבלו משלוח מנות
שִׂמְחָה וְשָׂשׂוֹן לַיְּהוּדִים
אירועי הפורים המסורתיים לניצולי הארגון מכתות המיסיון הנוצרי ומכפרים ערביים הוחלפו בערב החג בביקורי בית שהביאו את השמחה לביתם של מאות ניצולים בכל הארץ
תגיות:
הרב חנוך גכטמן, מנהל המחלקה למאבק במיסיון בפתח דלתה של משפחה יהודית | צילום: יד לאחים

250 משלוחי מנות יוקרתיים חולקו בשבוע שעבר בידי פעילי יד לאחים בפריסה ארצית ליהודים שהוצאו ממלתעות כתות המיסיון הנוצרי וכן ליהודיות שחולצו מהשבי בכפרים ערביים בשנה האחרונה.

בשל המצב המורכב השנה לא יכלו 'המחלקה למאבק במיסיון' ו'המחלקה להצלה מטמיעה' לערוך את סעודות הפורים המסורתיות לאותם יהודים שבהם הן מטפלות, ולכן הוחלט כי אנשי הארגון יגיעו אל ביתם, ישוחחו עימם על החג ומשמעותו ויעניקו להם אישית את משלוח המנות.

סך הכול חולקו 250 משלוחי מנות, כשברוב המקרים הבאת המשלוחים למשפחות שפתחו בחיים חדשים וחזרו לעם ישראל ע"י אנשי יד לאחים, הפכו למפגש מרתק שנמשך שעה ארוכה, בו ישבו עימם אנשי הארגון והסבירו להם באריכות על החג ועל ניצחון עם ישראל על המבקשים להשמידו בכל דור ודור.

התגובות הנרגשות מפיהם של הניצולים העידו כי מעז יצא מתוק והמפגשים האישיים האלו העניקו להם ממד עמוק ומיוחד על חג הפורים, שימחו אותם ותמכו בהם בדרכם החדש.

"כל אחד בתורו סיפר כמה זה חשוב שהגענו אליהם הביתה. חלק מהאנשים בכו מהתרגשות והודו לנו על כך שגם בתקופה המתעתעת הזו אנו זוכרים אותם ומגיעים אישית כדי להעניק להם את שמחת החג. הם העידו עד כמה הביקורים האלו יקרים להם ואמרו שהם העניקו להם רבות" מעידים אנשי 'המחלקה למאבק במיסיון'.

"המשפטים 'תודה למשפחת יד לאחים', 'אתם המשפחה שלי', ו'זה מעיד שוב על המסירות והמחויבות שלכם כלפינו' חזרו על עצמם שוב ושוב והעידו עד כמה המאמץ להגיע לכל פינה בארץ" אומרים ב'מחלקה למאבק בטמיעה'.

יצוין כי במקביל, כבר לפני כחודש החלו ביד לאחים לשקוד במרץ על ארגון ומשלוח מצות שמורות, יינות ומצרכים בסיסיים נוספים לפסח, לצד תלושי מזון בשווי מאות אלפי שקלים לניצולי הארגון, במטרה להקל כמה שיותר על חייהם החדשים.

הצטרפו ועקבו אחר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

עדכני
פופולרי
ויראלי
מטבע
שער יציג
שינוי
עדכון אחרון:
היכולת החשובה בחיים היא היכולת להשתנות

התקינו את האפליקציה החדשה שלנו!
ותישארו מעודכנים