שיתוף
תגובות
חדשות » חדשות בארץ » "מתווה מסוכן שעלול לגרום להרס הכשרות"
הגר"ד לאו נגד כהנא
לשכת הרב הראשי בתגובה לדיווח על דיל עם השר כהנא: "הרב הראשי הביע את התנגדותו לרפורמה מהרגע הראשון כשזה הוצג לו ע"י כהנא בפגישתם בשבוע שעבר"
הגר"ד לאו ומתן כהנא | צילום: דוברות

הרב הראשי לישראל הגאון רבי דוד לאו שב ומבהיר היום (שלישי) כי הוא מתנגד למתווה הכשרות של השר לשירותי דת מתן כהנא. מלשכתו נמסר כי הביע את התנגדותו "מהרגע הראשון כשזה הוצג לו בפגישתם בשבוע שעבר".

עוד נמסר כי "יתרה מזו לפני מספר ימים העביר הרב הראשי לשר מסמך מפורט עם כלל הבעיות אשר עולות מהמתווה המסוכן אשר עלול לגרום להרס הכשרות. נשיא בית הדין ימשיך לעשות ככל יכולתו בכדי להמשיך לשמור על מעמד הרבנות, הכשרות ובתי הדין".

בדיווח מגמתי שהתפרסם באתר ערוץ 7, התומכת במפלגת ימינה וברפורמה ההרסנית של השר כהנא, נטען כי יש "דיל" לפיו הרב לאו שיסיים את כהונתו בעוד כשנתיים ימונה לדיין בבית הדין הרבני הגדול, ובתמורה לא ישמיע התנגדות קולנית ונחרצת לרפורמה.

ע"פ הדיווח, השר כהנא ביקש מחבר הכנסת יום טוב כלפון (ימינה) להגיש הסתייגות לחוק הדיינים ולפיה כהונת הרבנים הראשיים כדיינים לא תסתיים. כך יוכל הרב לאו להמשיך לשמש כדיין. בנוסף ייקבע בחוק הדיינים שדיינים בבית הדין הגדול שסיימו את כהונתם יוכלו להמשיך לשמש כדיינים עמיתים, כפי שנעשה כיום רק בבתי דין אזוריים.

כאמור, הגר"ד לאו שב והבהיר היום את התנגדותו החריפה להצעת כהנא והכחיש מכל וכל את הפרסום שבלשכתו הגדירו כ"לא אחראים ולא נכונים".

מועצת הרבנות הראשית לישראל מסרה לאחר פרסום רפורמת כהנא כי "הרבנות הראשית לישראל דוחה מכל וכל את היוזמה המסוכנת של המשרד לשירותי דת להרס הכשרות בישראל, ה׳תכנית׳ שהוצגה היום לשינויים במערך הכשרות משמעותה היא ביטול הכשרות במדינת ישראל, פתיחת בזאר של גופים בעלי אינטרסים עסקיים שיעניקו כשרות ומתן אפשרות לכל מאכער להעניק כשרות כשהתוצאה היא אחת הרס וחורבן הכשרות".

"זוהי חלק ממגמה כללית של מלחמה בשירותי הדת שמטרתה הסופית היא ביטול זהותה היהודית של מדינת ישראל. הרבנות הראשית וכלל רבני ישראל יעמדו בפרץ ויפעלו לבלימת היוזמה המסוכנת, העם ישראל המקפיד ברובו על כשרות כהלכה מצביע ברגליים ונותן אמון מלא ברבנות הראשית, לפיכך יוזמות מסוכנות אלה דינן להתבטל".

הצטרפו ועקבו אחר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

עדכני
פופולרי
ויראלי
מטבע
שער יציג
שינוי
עדכון אחרון:
מי שלא מרוצה מהיחס שהוא מקבל, שיבדוק איזה יחס הוא נותן

התקינו את האפליקציה החדשה שלנו!
ותישארו מעודכנים