שיתוף
תגובות
חדשות » פלילים ומשטרה » המחבלים יידו אבנים – בחורי ישיבה נעצרו
אבסורד
ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן הלין על הרדיפה כלפי תלמידי הישיבה: "היחס לתלמידי ישיבת חומש הפך לאובססיה. במקום לטפל בזורקי אבנים. מחפשים תלמידי ישיבות"
מעצר. אזיקים. אילוסטרציה | צילום: FOTOKITA, שאטרסטוק

במהלך הלילה פנו תלמידי ישיבת חומש ומנכ"ל הישיבה שמואל וונדי למשטרה וכוחות הבטחון ודיווחו על זריקת אבנים ובקבוקי תבערה לעברם, ומטען בכניסה למקום. כוחות הצבא והמשטרה סירבו להגיע במהלך הלילה. רק בשעות הבוקר הגיעו חבלני המשטרה לפרק את המטען שהתברר כמטען דמה.

במהלך תמוה מייד לאחר מכן, כוחות משטרה גדולים פשטו הבוקר (ראשון) על ישיבת חומש. ועצרו מספר בחורים באלימות.

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן הלין על הרדיפה כלפי תלמידי הישיבה: "היחס לתלמידי ישיבת חומש הפך לאובססיה. אם נמצא זמן פנוי לרדוף אחרי כמה תלמידי ישיבה שכל פשעם הוא לימוד תורה על אדמת ארץ ישראל, אולי אפשר היה להשקיע את אותו זמן בעצירת השתלטות הרשות הפלסטינית על שטחי C, ואובדן חמור של שטח בשליטה ישראלית מלאה".

"במקום לטפל בזורקי אבנים. מחפשים תלמידי ישיבות. אני קורא לממשלה להורות לעצור את ההתנהלות הזו שיש לה ריח של שנאת כל מה שיש בו קצת תורה וקדושה. ישיבת חומש המתחדשת פועלת מתוך הישוב חומש שנעקר מתושביו אולם הוא נשאר כולו בשליטה ישראלית מלאה. אין שום הצדקה לעצירת בחורים מלעלות למקום וללמוד תורה".

בישיבה מייחסים את הפשיטה לעובדה שלאחרונה התגברו אירועי הטרור באיזור "במקום לטפל באלימות הערבית, בוחרים לטפל במותקף" אומרים בישיבה.

בשבועות האחרונים חוו תלמידי הישיבה עלייה משמעותית במקרי הטרור כלפי העולים לחומש: זריקות אבנים ובקבוקי תבערה כלפי רכבי הישיבה והמבקרים הרבים ואף מטען דמה שהונח בכניסה לחומש וגרם לחסימת הציר למשך שעות ממושכות. לאור ההתגברות האירועים, הובילה הישיבה פניה לצבא בדרישה לטפל בהתארגנויות המסוכנות.

הפניה נעשתה בערוצים ישירים וכן באמצעות אישי ציבור שונים בהתיישבות. אך כאמור, מעל פני השטח הדרישה לא נענתה וכעת, חוששים בישיבה כי ביצוע המעצרים נועד להרחיק אותם מאזור הסכנה במקום לטפל בתאי הטרור ההולכים ומתגבשים באיזור.

הרב אלישמע כהן, ראש ישיבת חומש מסר: "הישיבה היא פרויקט התיישבותי חלוצי אשר מקיים כבר 15 שנים, דרישה לשוב לריבונות ולשליטה בארץ ולתקן את חטא הגירוש. מעצר בחורי הישיבה, כתגובה לאירועי הטרור, מהווה רוח גבית לטרור ואנחנו חוששים בצורה רצינית להתגברות התקיפות ולסיכון חיי אדם. בימים שכבר ברור שפשע הגירוש שכלל התקפלות מול אויבים, הביא לתקיפות נוספות, מן הראוי שהמשטרה לא תמשיך את הקו השגוי והמסוכן ותפעל לתפיסת התוקפים ולא למעצר המותקפים".

הצטרפו ועקבו אחר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

עדכני
פופולרי
ויראלי
מטבע
שער יציג
שינוי
עדכון אחרון:
אם אתה נראה היום כפי שהיית נראה אתמול, בשביל מה לך המחר?

התקינו את האפליקציה החדשה שלנו!
ותישארו מעודכנים