שיתוף
תגובות
חדשות » הותר לפרסום: פעילות מבצעית בין שייטת 13 לאריות הים
הפעילות נערכה מעבר למרחבי מצר באב אל מנדב, המפריד בין תימן לאפריקה | מפקד פיקוד המרכז של צבא ארה"ב, גנרל מייקל קורילה ביקר יחד עם הרמטכ"ל בשייטת 13
יואב גלנט, מייקל קורילה | צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון

צה"ל התיר לפרסם הערב (חמישי) כי בחודש שעבר ערכו חילות הים של צה"ל והצבא האמריקאי פעילות מבצעית משותפת מעבר למרחבי מצר באב אל מנדב, המפריד בין תימן לאפריקה ומקשר בין הים האדום למפרץ עדן שבאוקיינוס ההודי.

פעילות צה"ל וצבא ארצות הברית | צילום: דובר צה"ל

עוד מבחזית החדשות

מפקד פיקוד המרכז של צבא ארה"ב (CENTCOM), גנרל מייקל קורילה, ביקר היום בצה"ל. מרכז הביקור הוא פיתוח שיתוף הפעולה וחיזוק היחסים עם כוחות סנטקום בים, באוויר וביבשה. כאורח של הרמטכ"ל, רב-אלוף הרצי הלוי, הגנרל ביקר ביחידת הקומנדו הימי של זרוע הים, שייטת 13.

מפקד שייטת 13 סקר את הפעילות המבצעית הנרחבת של היחידה בשנים האחרונות במגוון זירות. כמו כן, הציג בפני האורח את העשייה המשותפת של השייטת ומקביליה מצבא ארצות הברית (אריות הים) הכוללת אימונים ותרגילים במתווים שונים, חילופי ידע ופעילויות נוספות. בנוסף, התקיימה הערכת מצב מודיעינית מבצעית ושיח על שיתוף הפעולה בראשות הרמטכ"ל ומפקד סנטקום ובהשתתפות חברי פורום מטכ"ל.

בסוף הביקור, נערכה פגישת עבודה בין שני המפקדים במהלכה דנו על המשך הרחבת שיתופי הפעולה ושיתוף היכולות המבצעיות בין הצבאות. בשבועות הקרובים עתידים להתקיים פגישות נוספות של סגן הרמטכ"ל וסגן מפקד סנטקום בשילוב המטות המבצעיים להמשך התכנון המבצעי בין הצבאות.

רב-אלוף הרצי הלוי אמר בפגישה: "אנו עוקבים אחר השינויים באזור, בדגש על התגברות התוקפנות והטרור האיראני. דווקא בתקופה רגישה זו, ישנה חשיבות גדולה לקשר ההדוק בין הצבאות. נמשיך בשיתוף הפעולה והמחויבות המשותפת לביטחון במזרח התיכון".

מפקד סנטקום, גנרל מייקל קורילה, אמר כי: "כמו בכל ביקור בצה"ל, גם בביקור הזה התרשמתי ביסודיות מהמוכנות ללחימה שראיתי כאן. מערכת היחסים הצבאית שלנו עם ישראל איתנה".

שר הביטחון, יואב גלנט, אירח הערב את הגנרל קורילה בלשכתו בקריה. בשיחתם, דנו השניים בהתפתחויות האזוריות השונות, תוך התמקדות בתוקפנות האיראנית במזרח התיכון, לרבות המתקפות במרחב הימי והעברת אמצעי הלחימה לארגוני הטרור בסוריה, לבנון, עיראק ותימן.

בשיחתם, דנו השניים בהתפתחויות האזוריות השונות, תוך התמקדות בתוקפנות האיראנית במזרח התיכון, לרבות המתקפות במרחב הימי והעברת אמצעי הלחימה לארגוני הטרור בסוריה, לבנון, עיראק ותימן. השניים סיכמו להעמיק את שיתופי הפעולה המיוחדים ואת העברת המידע בין מערכות הביטחון של ישראל וארה״ב, ולהרחיב את הפעילות האזורית בהובלת פיקוד המרכז של צבא ארה״ב.

הצטרפו ועקבו אחר

5 Responses

 1. United States Navy SEALs.
  זה השם שפירושו
  *כלבי ים*
  אז למה בישראל לכל הרוחות כולם קוראים להם
  אריות הים
  למה לשבש אידיוטים…
  כי זה יותר מרשים ?

  1. Seal
   זה כלב ים, אבל בהקשר הזה מדובר בראשי תיבות
   SEa Air Land.
   אז תכלס יכלו להדביק כל שם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

עדכני
פופולרי
ויראלי
מטבע
שער יציג
שינוי
עדכון אחרון:
האדם העשיר ביותר הוא לא זה שיש לו הכי הרבה, אלא זה שצריך הכי פחות

התקינו את האפליקציה החדשה שלנו!
ותישארו מעודכנים