שיתוף
תגובות
חדשות » חדשות בעולם » גוועים למוות: רודן צפון קוריאה הוציא התאבדויות מחוץ לחוק
בעקבות הרעב הכבד במדינה, חלה עלייה משמעותית בכמות ההתאבדויות במדינה, שנתפסות כבגידה כלפי השלטונות | "ההתאבדויות הן תוצאה של עוני קיצוני ומחסור באוכל"
נשיא צפון קוריאה קים ג'ונג און | צילום: Alexander Khitrov, שאטרסטוק

מקורות בקוריאה הצפונית דיווחו כי הרודן קים ג'ונג און הוציא את ההתאבדויות מחוץ לחוק במדינה הטוטליטרית. תושב מקומי שהסכים להתראיין בעילום שם אמר בשיחה לסוכנות הידיעות RFA שהרודן הגדיר את התופעה בתור "בגידה בערכי הסוציאליזם והמדינה" והורה לפקידי הממשל לנקוט בצעדים כדי לצמצם אותה.

שירות הביון הלאומי של קוריאה הדרומית, פרסם כי בתקופה האחרונה חלה עלייה של 40% לפחות בכמות ההתאבדויות בקרב תושבי קוריאה הצפונית. "יש חוסר יציבות במדינה בגלל הקושי של האזרחים". על פי דיווחים יש רעב כבד במדינה ותושבים רבים מתקשים להאכיל את בני משפחותיהם.

עוד מבחזית החדשות

בדו"ח של שירות הביון הלאומי נכתב כי בעיר צ'ונגג'ין סיטי, בצפון-מזרח המדינה, היו 35 מקרי התאבדות מאז תחילת השנה, רובם כללו משפחות שלמות. תושב קוריאה הצפונית סיפר ל-RFA שבמקרה אחד בעיר הייסאן, ששוכנת סמוך לגבול עם סין, היה מקרה שבו ילד בן 10 וסבתו שמו קץ לחייהם לאחר שהוריו של הילד מתו מרעב. במקרה נוסף דווח על משפחה של ארבעה שהתאבדו זמן קצר אחרי שסיימו את הארוחה האחרונה שלהם.

הסברה הרווחת היא שגל ההתאבדויות קשור לרעב הכבד ששורר במדינה ובמקרים רבים, אנשים מעדיפים לשים קץ לחייהם מאשר לגווע ברעב. "ההתאבדויות הן תוצאה של עוני קיצוני ומחסור באוכל", סיפר התושב ל-RFA. לדבריו, הרודן סבור שתופעת ההתאבדויות גורמת נזק גדול יותר לחברה מאשר הרעב.

על פי הדיווח ב-RFA, קים ג'ונג-און הטיל על ראשי רשויות המחוזות בקוריאה הצפונית את האחריות למניעת התאבדויות, שנתפסות בעיני המנהיג כאקט של התנגדות כלפי המשטר. אחד התושבים אמר כי "התאבדויות של משפחות שלמות היא הדרך האחרונה של הציבור למחות נגד השיטה שהותירה רבים ללא תקווה".

לא ברור כרגע כיצד הממשל בפיונגיאנג מתכוון לצמצם את ההתאבדויות במדינה, אך ייתכן שמערכת החוק במדינה תבחר להעניש את בני משפחותיהם של הקורבנות. לפני שבוע פורסם מקרה בקוריאה הצפונית שבו נידון פעוט בן שנתיים למאסר עולם, אחרי שהרשויות תפסו את הוריו עם ספר תנ"ך.

מערכת החוק בקוריאה הצפונית מתירה להטיל עונש מאסר עולם על שלושה דורות של נאשם, במידה והוא הורשע בפשע מסוים. משמעות הדבר שהנאשם ירצה מאסר עולם, וכך גם ילדיו ונכדיו משום שלפי לשון החוק "הדם שלהם טמא". הפרקטיקה הוצאה לפועל לראשונה בשנות ה-50 במטרה להילחם בפעילים פוליטיים מתקופת קום המדינה שהתנגדו למשטרו של קים איל-סונג – סבו של קים ג'ונג-און. מהבחינה הזאת, אם מערכת החוק תגדיר את קורבנות ההתאבדות כבוגדים, ייתכן שבני משפחותיהם ייענשו על מעשיהם.

הצטרפו ועקבו אחר

תגובה אחת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

עדכני
פופולרי
ויראלי
מטבע
שער יציג
שינוי
עדכון אחרון:
אמור לי מי חבריך ואומר לך מי אתה

התקינו את האפליקציה החדשה שלנו!
ותישארו מעודכנים