שיתוף
תגובות
חדשות » פוליטי » מדיני » ביקור רשמי של שר חוץ ישראלי במרוקו
בקרוב
לפיד: "בסוף השבוע האחרון סיכמתי עם שר החוץ של מרוקו, נאסר בוריטה, על ביקור רשמי ראשון של שר חוץ ישראלי במרוקו, במסגרת חידוש היחסים הדיפלומטיים המלאים"
יאיר לפיד | צילום: משרד החוץ

שר החוץ יאיר לפיד בפתח ישיבת הסיעה: "בסוף השבוע האחרון סיכמתי עם שר החוץ של מרוקו, נאסר בוריטה, על ביקור רשמי ראשון של שר חוץ ישראלי במרוקו, במסגרת חידוש היחסים הדיפלומטיים המלאים".

"הביקור ייערך לאחר פתיחת קו הטיסות הישירות למרוקו בסוף החודש הנוכחי. זה אירוע היסטורי. אני רוצה להודות מפה למלך מרוקו, הוד מעלתו מוחמד השישי, על המנהיגות שגילה בקידום הביקור וחידוש היחסים. הביקור הזה יהיה נקודת הפתיחה של הסכמי תיירות וסחר, ושל שיתוף פעולה כלכלי ומדיני מקיף בין שתי המדינות. לאחר הביקור שלי במרוקו, השר בוריטה יבוא לבקר בישראל כדי לפתוח פה נציגות".

"במדינת ישראל חיים מאות אלפי יהודים יוצאי מרוקו. בשבילם ההסכם הזה משמעותי במיוחד. רק פה בחדר יש שלושה שרים ממוצא מרוקאי. השר מאיר כהן, שנולד במוגדור, יצטרף אלי לביקור ההיסטורי במרוקו. יחסי החוץ של ישראל משתנים. כבר עכשיו, 5 שבועות בלבד אחרי הקמת הממשלה, ניכר שיפור היחסים עם המפלגה הדמוקרטית, עם יהדות ארה"ב, עם האיחוד האירופי ועם ירדן".

"אנחנו לא נוותר לאף אחד אפילו בסנטימטר על הבטחון הלאומי, אבל יחד עם ראש הממשלה נפתלי בנט ושר הבטחון בני גנץ אנחנו מקיימים דיאלוג שונה לגמרי עם הקהיליה הבינלאומית. זה שיח פתוח, מכבד ויעיל. הוא כבר שיפר באופן דרמטי את יחסי החוץ שלנו, תורם לבטחון הישראלי ופותח בלי סוף הזדמנויות חדשות לכלכלה הישראלית", דברי לפיד.

בתוך כך, שר החוץ, יאיר לפיד נפגש היום במשרד החוץ בירושלים עם קבוצה של עשרה שגרירות ושגרירים זרים המשרתים את מדינותיהם באו"ם ובארצות הברית. המשלחת נפגשה עם בכירים במשרד החוץ וצפויה לבקר בימים הקרובים בגבול הצפון ובעוטף עזה.

במפגש הציג שר החוץ לפיד את ההתפתחויות האזוריות במזרח התיכון, האיום האיראני ושאיפת ישראל ליחס הוגן בארגונים הבינ"ל ואמר. "בעוד מדינות רבות במזרח התיכון מקדמות נורמליזציה ושלום עם ישראל, המשטר האיראני ממשיך לפתח נשק גרעיני וטילים ארוכי טווח ולממן ולהכווין טרור במזרח התיכון כולו. איראן מהווה איום על היציבות והשלום בעולם כולו ויש לפעול במשותף על מנת למנוע מאיראן להגיע לכדי יכולות גרעיניות".

משלחת השגרירים הוזמנה ע"י שגריר ישראל לאו"ם ולארצות הברית, גלעד ארדן והתנועה הציונית-האמריקאית (AZM) וארגון מצעד החיים והיא כוללת שגרירים מאוסטרליה, ארגנטינה, בהוטן, אוקראינה, קניה, גואטמלה, צ'כיה, הונגריה, הרפובליקה הדומיניקנית וטונגה.

שגריר ישראל בארה״ב ובאו״ם גלעד ארדן: ״הגעתה של משלחת השגרירים לישראל היא חלק חשוב במאבק הדיפלומטי המתמיד על שמה הטוב של ישראל. השגרירים שמעו מקרוב על האתגרים המדיניים אך גם על ההזדמנויות האזוריות שעומדות בפנינו, ואני בטוח שזה יסייע למאמץ ההסברתי שלנו במוסדות הבינלאומיים ובבירות העולם״.

הצטרפו ועקבו אחר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

עדכני
פופולרי
ויראלי
מטבע
שער יציג
שינוי
עדכון אחרון:
גם מסע בן אלף קילומטרים מתחיל בצעד אחד קטן

התקינו את האפליקציה החדשה שלנו!
ותישארו מעודכנים