שיתוף
תגובות
מוזיקה » חדשות המוזיקה » ארי פרייזר ויוסי בייליס: "אדרבה"
רגע לחייך
אין עיתוי טוב יותר, לדואט החדש: ארי פרייזר ויוסי בייליס ל"ג בעומר תשפ"ג הוא תקופה מצוינת לעידוד החיבור בין יהודים. את הסינגל חדש "אדרבה", כתב ארי

את הלחן הם הלחינו ארי ויוסי. "זה שיר שמדבר על מחשבות טובות וזריקת עידוד חזקה לצד השני" מסביר פרייזר. "המילים המוכרות של אדרבה, שכתב ר' אלימלך מליז'נסק ושמבצע אברהם פריד, הם שיר תפילה, לקחתי אותם כהשראה וכתבתי מילים בשפה עממית, בגובה העיניים, שכולם יוכלו להתחבר. זה שיר מאד חברי, שמתמקד בבן אדם לחברו. בעידן שלנו כמעט מתבקש לקחת את התפילה להווי היום יומי ולתרגם אותו גם לבן אדם לחברו". 

את השיר כתב ארי בימי הקורונה, בהם הרגיש שחסר לו "שלום לך יהודי" להכיר אנשים חדשים, לשבת עם משפחה וחברים בצוותא ולשתף חוויות. 

גם הבחירה ביוסי בייליס לדואט, כמעט מתבקשת: החיבור עם השכן קיים כבר שנים, "אני שר הרבה זמן בפלורידה עם יוסי, כשישבנו להלחין את השיר הוא מאד התחבר למילים, ובהיותו חזן וזמר ששר שירי תפילה וחזנות – הביצועים שלנו השתלבו בטבעיות בשיר".

חגי מזרחי שעיבד את "אדרבה" נחשב לאחד המעבדים הגדולים במיאמי, הוא עובד עם כוכבים בינלאומיים והתרגש ששמע לראשונה את הלחן. "לביצוע שלנו הוא נתן עיבוד שמדגיש את הווי החברי והמחבר"

את הדואט מלווה קליפ מרהיב ומרשים. לצורך הפקתו, מתי שריקי טס למיאמי "היה מגניב שמתי הגיע במיוחד, והרעיף עלינו רעיוניות מבריקים, משובבים ומקצועיים שהביאו לידי ביטוי את הצד של הפאן בקליפ". גם הרב חיים פרנקל המכונה הרבה של הישראלים במיאמי, וביתו פתוח ליהודים בחו"ל, השתתף בקליפ. "השחקנים ששיחקו בקליפ הם אנשים שביום יום שלהם עוסקים בחסד, אנשים שעוסקים בלהרים ולתת לאחרים, זה הרגיש לי כל כך מתאים שהם יהיו בקליפ". אומר פרייזר.


קרדיטים: מילים: ארי פרייזר | לחן: ארי פרייזר ויוסי בייליס | עיבוד והפקה מוזיקלית: חגי מזרחי

מילים

שלום לך יהודי
בוא והיכנס אחי
קח רגע תנשום עמוק
בוא שב לכוס קפה

ספר לי על היום
ספר לי על אתמול
קח רגע לחייך
ובוא ונזכר

אדרבה, אדרבה, אדרבה, תן בלבינו
אדרבה, אדרבה, אדרבה, תן בליבנו

פרנסה קשה ילדים והאשה
כול יום אותו דבר
יגון ואנחה

אבל אח יקר
אבא לנו רוקד ושר
כשאנחנו יחדיו יושבים
אז בוא ונזכר

אדרבה, אדרבה, אדרבה, תן בלבינו
אדרבה, אדרבה, אדרבה, תן בליבנו

הצטרפו ועקבו אחר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

עדכני
פופולרי
ויראלי
מטבע
שער יציג
שינוי
עדכון אחרון:
צחוק משכח כאבים

התקינו את האפליקציה החדשה שלנו!
ותישארו מעודכנים