שיתוף
תגובות
חדשות » חדשות בארץ » אלקין חושף את תוכן 'השקית' בפגישה עם פוטין
אחרי הביקורות
אלקין: "מה שהיה צריך לחזור לארץ חזר, ומה שהיה צריך להישאר שם נשאר שם. שני הנושאים המרכזיים של השיחה היו בלימת תוכנית הגרעין האיראנית והמצב בסוריה"
זאב אלקין | צילום: דוברות הכנסת - דני שם טוב

השר זאב אלקין התייחס הבוקר (א') לפגישה בין ראש הממשלה, נפתלי בנט, לנשיא רוסיה, ולדימיר פוטין, שנערכה בשישי האחרון בסוצ'י. שר השיכון, ששימש כמתרגם בפגישה, חשף בראיון לרדיו-103fm מה היה בשקית שהכניס לפגישה עם פוטין.

כזכור, אלקין חטף ביקורות על השקית איתה בא לפגישה: "למה אלקין צריך להגיע עם שקית כשהוא מגיע לפגישת בנט ופוטין? אין לו תיק? צריך לממן תיק לחברי כנסת?".

"כרוסי אני צריך לבוא לפגישה עם שקית", אמר אלקין בפתח דבריו. "אבל אם נדבר ברצינות, בגלל מגבלות הקורונה אף אחד מחברי המשלחת חוץ ממני לא הורשה להיכנס לחדר, ובשקית היו תצלומי אוויר שחשובים ביטחונית ורצינו לדבר עליהם עם הנשיא הרוסי".

כשנשאל אם הצילומים הצליחו לשכנע את פוטין לפעול בצורה רחבה בסוריה, השיב: "הם עזרו, הצילומים עסקו בכל מיני נושאים. מה שהיה צריך לחזור לארץ חזר, ומה שהיה צריך להישאר שם נשאר שם. שני הנושאים המרכזיים של השיחה היו בלימת תוכנית הגרעין האיראנית והמצב בסוריה, שני הנושאים נדונו מאוד בהצלחה".

"אנחנו לא חושפים מה פוטין אמר בפגישה, כי זה מה שמאפשר לקיים את השיח הזה כבר הרבה שנים", המשיך אלקין. "אני לא חושב שהרוסים מבינים שונה מאיתנו את מה שקורה באיראן. האווירה בפגישה הייתה מיוחדת ובמקום שעתיים זה לקח חמש שעות. האווירה היה מאוד טובה, פוטין בסוף לקח את ראש הממשלה לסיבוב בתוך האחוזה הנשיאותית ולביתו הפרטי. הייתה כימיה מאוד טובה בין בנט לפוטין וזה שזה קרה בפגישה הראשונה זה מאוד מיוחד".

הצטרפו ועקבו אחר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

עדכני
פופולרי
ויראלי
מטבע
שער יציג
שינוי
עדכון אחרון:
מי שלא עשה טעות לא ניסה שום דבר חדש

התקינו את האפליקציה החדשה שלנו!
ותישארו מעודכנים