שיתוף
תגובות
חדשות » פוליטי » אלפים הפגינו נגד נתניהו בבלפור
יותר משתתפים מהרגיל
אלפים הגיעו לרחובות הסמוכים למעונו של ראש הממשלה על מנת להביע מחאה, פחות משלושה ימים לפני פתיחת הקלפיות. לא נרשמו אירועים חריגים
הפגנה בבלפור | צילום: דוברות המשטרה

אלפי בני אדם הפגינו אמש (מוצאי שבת) נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו מול מעונו הרשמי בירושלים, במחאה הגדולה ביותר בשבועות האחרונים. בנוסף, מאות מחו גם בביתו בקיסריה, וכמה עשרות בצמתים וגשרים ברחבי הארץ.

מדובר באחת ההפגנות היותר גדולות במסגרת המחאות בבלפור לאחרונה, ולטענת אחדים אף הגדולה ביותר. לראשונה לא הוצבו שוטרים בין המפגינים, וגם המחסומים הקשיחים שמשטרת ירושלים נהגה להציב ברחובות שמוליכים ומובילים אל מתחם בלפור הוסרו.

בתנועת קריים מיניסטר אמרו מוקדם יותר: "רגע האמת מתקרב. נצא היום לגשרים ונעלה בהמונינו לבלפור לומר לנאשם שזמנו עבר. אזרחי ישראל אומרים 'כן' לתקווה ולשינוי ולא לברית עם כהניסטים. זה תלוי רק בנו. בשלישי יוצאים להצביע ולא משאירים אף אחד בבית. זה בידיים שלנו".

"ביום הבחירות אנחנו מציינים שנה למחאה עממית שהחלה בשיירת מכוניות ספונטנית ברחבי הארץ", אמרו מטעם הדגלים השחורים לפני ההפגנה. "היום אנו קוראים לחברה הישראלית – בואו נהפוך את השבת הזו לשבת האחרונה של המחאה. מגיעה לנו ארץ אחרת. צאו להצביע, יש תקווה. זה בידיים שלנו".

יו״ר התנועה לאיכות השלטון, ד"ר אליעד שרגא, אמר: "חדשות לבקרים אנו שומעים כיצד החלטות קריטיות מתקבלות ממניעים פוליטיים ולא ענייניים, ללא שקיפות ציבורית ומבלי לתת דין וחשבון לציבור. במקום לקחת אחריות אישית על ניהולו הכושל של משבר הקורונה, ולפעול לחלץ את ישראל מהמשבר הכלכלי, החברתי והחוקתי, נתניהו ממשיך לעסוק במאבק ההישרדות האישי שלו, כשמדינה שלמה מוחזקת כבת ערובה. הדמוקרטיה שלנו בסכנה אך בסוף ישראל תנצח – זה בידיים שלנו".

מוקדם יותר, מפגינות התפרצו לתדרוך המשטרתי לקראת המחאה בחניון ליד כיכר פריז. "השר אוחנה הסית לרצח אתמול קבל עם ועדה וכל מדינת ישראל ראתה את זה", צעקה אחת המפגינות. "אם היום מפגין אחד שלנו ייעצר – הדם יהיה על הידיים שלכם ושל השר אוחנה. אתם משטרה פוליטית", הוסיפה.

הצטרפו ועקבו אחר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

עדכני
פופולרי
ויראלי
מטבע
שער יציג
שינוי
עדכון אחרון:
היכולת החשובה בחיים היא היכולת להשתנות

התקינו את האפליקציה החדשה שלנו!
ותישארו מעודכנים