שיתוף
תגובות
חדשות » פוליטי » אוחנה: "המדינה צריכה להפקיע את מירון"
בראיון ברדיו
בראיון ל'קול חי' מספר ח"כ אוחנה כי אינו עוקב אחרי וועדת החקירה על מירון אך לדעתו יש להפקיע את השטח. אוחנה סונט בבר לב ואומר: "הוא אינו מגבה את השוטרים"
אמיר אוחנה | צילום: דוברות המשטרה

השר לביטחון פנים לשעבר ח"כ אמיר אוחנה התראיין הערב (א') ל'קול חי', בין דבריו התייחס לוועדת החקירה על מירון, לפגישה של בנט עם פוטין, לפריימריז בליכוד ולחוק סער שמטריד את הימין.

בתחילת דבריו הוא התייחס לבלגן בוועדות: "ענין הוועדות בכנסת עדיין לא הוסדר. ההצעה של הקואליציה היא בלתי חוקית, יש להם רוב של אצבע אחת בלבד. אין לנו סיבה להיכנס למגרש כשהתוצאות ידועות מראש, כן משתתפים אבל לא חברים רשמית. לדעתי, זה ייפתר בימים הקרובים".

על פגישת פוטין – בנט אמר: "מניח שהאווירה בפגישה בין בנט לפוטין אכן הייתה טובה. אך נתניהו השכיל לייצר ברית עם ארה"ב ועם רוסיה – בו זמנית. המדינה היחידה בעולם. יכולנו לפעול בחופשיות מול ההתעצמות האיראנית. כעת, רוסיה הודיעה כי תפעל לסכל פעולות תקיפה של ישראל בסוריה".

"ייקח שנים רבות להגיע לשלום. ממשלת נתניהו בנתה בהיקפים רבים ביו"ש, על אף דרישת אובמה, וזאת הדרך היחידה לשלום. לממשלה הנוכחית עם מרצ והעבודה – יהיה קשה לבנות ביו"ש. בביתר עילית אושרה יחידת דיור שלמה!, וייתכן שזה בגלל האמירות של לזרוק את החרדים למזבלה ולהגביל את כוחם".

גם לתככים בליכוד הוא התבקש להתייחס: "לא הזמנתי שום סקר פנימי בליכוד, ולא הזמנתי מעולם. אני לא מאמין בסקרים. מצער לראות את הסכסוכים הפנימיים בליכוד, זאת בדיוק הדרך להשאיר אותנו באופוזיציה. צריך להתלכד תחת מי שבחרנו בראשות התנועה".

ומה לגבי חוק סער: "חוק סער לא יפגע רק בנתניהו, אלא גם בכלל מצביעי המחנה הלאומי. זה שולל את יכולת הבחירה שלנו. אתמול התווכחתי עם פרקליט המדינה לשעבר משה לדור, שהשתמש באותו חוק נגד יעקב נאמן, שנאלץ להתפטר ובסוף זוכה. חוק סער זה רעיון של פשיסטים, כדי לשלול מהציבור לשלוט. אם נתניהו היה ממנה את סער לשר, ייתכן והוא היה חופר לו בור בזמן שהוא בממשלה. אילו היו בחירות בתקופה הזאת – תקווה חדשה תתרסק מתחת לאחוז החסימה, והליכוד רק יתגבר".

גם אסון מירון היה לו מה לומר: "אני לא עוקב אחרי הדיונים בוועדת החקירה לאסון מירון. לא חושב שהמשטרה צריכה להיות אחראית על כל אירוע, אבל כן חושב שהמדינה צריכה להפקיע את השטח ולעשות שם סדר, שח"ו לא נראה שוב כאלו מראות".

בסיום בראיון הוא סנט בבר לב ואמר: "במשטרה יש 30 אלף שוטרים, יש אמצעים להשתלט על הפשיעה הערבית. מה שחסר – זה גיבוי ורוח לחימה. בעזרת מח"ש, ביהמ"ש והפרקליטות, המשטרה לא מפחדת מהעבריינים אלא ממערכת המשפט. לכן הקפדתי לגבות את השוטרים, מול בר לב שכל הזמן קורא לחקור את שוטריו".

הצטרפו ועקבו אחר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

עדכני
פופולרי
ויראלי
מטבע
שער יציג
שינוי
עדכון אחרון:
הישג ענק הוא להגיב באותה צורה גם כאשר מנצחים וגם כאשר מפסידים

התקינו את האפליקציה החדשה שלנו!
ותישארו מעודכנים