שיתוף
תגובות
חדשות » פוליטי » "שנאת חסידי ברסלב זו אנטישמיות"
אייכלר תוקף
ח"כ אייכלר: "שנאת חסידי ברסלב ושנאת חרדים לפי מה שהם, זאת אנטישמיות. לא תמיד אנטישמי היה גוי. אני דורש משר הבריאות אל תעשו אפליות בנושא הקורונה נגד יהודים"
ישראל אייכלר | צילום: אתר הכנסת

ח"כ ישראל אייכלר נאם במליאת הכנסת ואמר: "שוב עולה חוק הקורונה: כולם מזכירים מה שאמר יאיר לפיד שאנטישמיות זה שנאת הזר בלבד. "מי ששונא אחרים, בגלל מה שהם, הוא אנטישמי". אנחנו יודעים שאנטישמיות היא שנאת יהודים. שנאת עולם לעם עולם. לא יעזור לנו שום דבר. מחבל שעולה לאוטובוס לפוצץ ילדים, זה בגלל שהם יהודים ולא בגלל שנאת זרים".

"גם במאבק בנגיף הקורונה, ראינו שיש שנאה ליהדות וליהודים לא רק בתפוצות אלא גם ובעיקר בארץ. בכל הגלים הראשונים, הייתה הסתה אנטישמית נוראה נגד החרדים, שהם "מפיצי מחלה" ועשו סגרים סלקטיביים, בגלל מה שהם. שלחו עיתונאים לבדוק את "ועדת החריגים" בנתב"ג והציגו את החרדים כחיידקים הפולשים לארץ".

"מפלגה אנטישמית הראתה תמונות של חרדים נוהרים לארץ תחת הכיתוב, "החריגים באים". היום אף אחד לא הולך לבדוק מי הם החריגים שנוסעים למדינות האדומות בהם רוסיה ומקסיקו ואחרים. לא בודקים מי כן מקבל אישור ולמה ומי לא. לפני חצי שנה סגרו את ועדת החריגים. עכשיו פתחו אותה, בלי ביקורת. קיימת ממש רדיפה נוראה של יהודים שרצו לבוא לארץ, בשם סכנת הקורונה".

"בתשעה באב ראו עשרות אלפי אנשים יוצאים בנתב"ג למדינות מסוכנות ומה אמר שר האוצר היום: יש חשש שיסעו לאומן בעוד חודש וכבר צריך לתת את הדעת נגד זה. שנאת חסידי ברסלב ושנאת חרדים לפי מה שהם, זאת אנטישמיות. לא תמיד אנטישמי היה גוי. אני דורש משר הבריאות אל תעשו אפליות בנושא הקורונה נגד יהודים, "על פי מה שהם""

בנאום נוסף שנשא בכנסתאמר ח"כ אייכלר: "אתמול התאבלו מיליוני יהודים בארץ ובעולם על חורבן בית המקדש בירושלים. כבר נאמר בחז"ל 'כל המתאבל על ירושלים זוכה ורואה בנחמתה. ומי שאינו מתאבל על ירושלים אינו רואה בנחמתה'".

"כבר בשנת תרפ"ט היה ויכוח לא רק בין יהודים לערבים, על קדושת הכותל המערבי, אלא גם בתוך העיר. בליל תשעה באב, בני ציון היקרים, הלכו שחוחים לכותל המערבי לבכות, בלי נעלים כהלכה. הם ישבו לקונן קינות, כל העדות לפני ניסוחיהן. היתה קבוצה ציונית מורדת שהחליטה ללבוש נעליים ולצאת ל"מצעד הכותל" על חומות ירושלים. במקום: "שמע ישראל ה' אלוקינו ה' אחד", הם דגלו בסיסמא: 'שמע ישראל הכותל כותלינו הכותל אחד'. הם ארגנו את מצעד הכותל, בתגובה ל"ועדת הכותל" הבריטית שדנה בויכוח בין המוסלמים ליהודים למי שייך הכותל. המופתי חאג' אמין אל-חוסייני, ניצל את "מצעד הכותל" לאזעקה שקרית: "הנה היהודים באים להחריב את אל-אקצה ולבנות את בית המקדש".

"כאילו לא עברו כמעט 100 שנים, אותן טענות ואותם טיעונים. באותו חודש אב תרפ"ט התחוללו הפוגרומים הנוראים בחברון ובכל רחבי הארץ. אציין כי רבה של ירושלים הרב רבי חיים זוננפלד זצ"ל, שלא היה במחנה הולכי הנעלים ו"מצעד הכותל" סירב לחתום על הסכמה שהכותל שייך לערבים, בתמורה שיאפשרו ליהודים להתפלל שם. "תיבש ידי אם אחתום חתימה כזאת". ידענו שהכותל המערבי הוא מקום תפילה וקדושה. מעולם לא זזה שכינה מהכותל המערבי".

"אני מתבייש כל פעם מחדש, שדווקא בכותל המערבי מגיעים יהודים להתריס נגד קדושתו. הם מצהירים שאינם רוצים את הכותל הקדוש אלא רוצים להפוך אותו לאתר של חולין ולא לאתר של מקום קדוש בקדושת המקדש" סיים ח"כ הרב אייכלר בכאב.

הצטרפו ועקבו אחר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

עדכני
פופולרי
ויראלי
מטבע
שער יציג
שינוי
עדכון אחרון:
אושר הוא האומנות לקלוע זר פרחים, מהפרחים שבתחום השגותינו

התקינו את האפליקציה החדשה שלנו!
ותישארו מעודכנים