שיתוף
תגובות
חדשות » חדשות בעולם » רבה של רוסיה בקריאה ליהודים להתחסן
בחיסון ה'ספוטניק'
"כולם אומרים פה אחד, כי החיסון בטוח לחלוטין ומי שעדיין לא התחסן, עליו להזדרז לעשות זאת בהקדם"
הרב הראשי לרוסיה בכתיבת המכתב | צילום: לוי נאזרוב

עקב העלייה בגל הנדבקים בנגיף הקורונה, נאלצו הרשויות ברוסיה לצאת בשורה של הגבלות קורונה חדשות במוסקבה הבירה, ובין השאר נקבע, כי כל העובדים שבמסגרת תפקידם נותנים שירות לציבור באופן ישיר, יחויבו לקבל חיסון נגד קורונה. מדובר בצעדים החריפים שנקטו רשויות במדינה כלשהי בעולם, במטרה לגרום לאזרחים להתחסן, על-אף שרוסיה החלה להציע חיסונים לציבור כבר בשנה שעברה, אך שיעור המתחסנים בה נמוך, ורק כ-18 מיליון מתוך 144 מיליון תושבי רוסיה חוסנו.

רבה הראשי של רוסיה הגאון רבי בערל לאזאר שליט"א, יצא בקריאה נרגשת לכל יהודי המדינה להתחסן בחיסון ה'ספוטניק', הניתן חינם לכל אזרחי רוסיה.

באיגרת שהופצה במאות הקהילות היהודיות, נכתב בין השאר: "למרבה הצער, מגפת הקורונה עלתה לאחרונה שוב ורבים נדבקו במשפחות רבות. ראשית, אני רוצה לאחל להם החלמה מהירה ואנו מתפללים עליהם ומקווים באמת שכולם יצליחו להתגבר על המחלה. אני פונה אליך בבקשה חשובה ביותר – להתחסן נגד הקורונה, כפי שההלכה קובעת שחייבים לשמור על הבריאות בכל דרך שהיא". בהמשך נכתב: "יש לזכור, כי הנגיף מסוכן מאוד לא רק לקשישים, אלא גם לאנשים עם מחלות כרוניות. לרבים המחלה אומנם קלה וכמעט ללא תסמינים, אך רופאים מזהירים כי גם במקרה זה ייתכנו השלכות וסיבוכים שונים, והכי חשוב יש לזכור שחולים ללא תסמינים יכולים להדביק אחרים. ומי מאיתנו מוכן לקחת אחריות כזו על בריאות משפחתו וסביבתו? ברצוני להודיע, כי שדיברנו עם רופאים רבים ברוסיה ומחוצה לה – וכולם אומרים פה אחד, כי החיסון בטוח לחלוטין ומי שעדיין לא התחסן, עליו להזדרז לעשות זאת בהקדם…"

במקביל, הגבירו ארגוני החסד והעזרה במוסקבה את פעילותם, לאור ביקוש גובר לסיוע למאושפזים בבתי רפואה או בבתים. בנוסף למנות מזון טריות המחולקות מדי יום על-ידי ארגון 'ביקור חולים', כאשר היקף החלוקה גדל בתקופה זו, הזמינה מנהלת הארגון הגברת פערי דייטש, מחוללי חמצן נוספים, מכשירי אינהלציה וויטמינים מתאימים, לחיזוק מערכת החיסונית, לסיוע מיידי לכל נדבק חדש ובכדי לחסוך ממנו התאשפזות במקום ציבורי, כמו כן פועל הארגון באמצעות מתנדבים בכל רוסיה, לסייע במידע נצרך לטיפול בייתי ומשקיעים בפעילות הסברתית מקיפה ברוסית במדיה היהודית, לחסוך התאשפזות ובכך כבר ניצלו חייהם של רבים. הפעילות נעזרת בארגוני החסד הנודעים "חסדי עמרם", "גמ"ח רפואה ושלום בלגיה", וקוביד ASSIST הקשובים גם למצבם הרפואי של יהודי רוסיה.

צילומים: לוי נאזרוב

הצטרפו ועקבו אחר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

עדכני
פופולרי
ויראלי
מטבע
שער יציג
שינוי
עדכון אחרון:
אמור לי מי חבריך ואומר לך מי אתה

התקינו את האפליקציה החדשה שלנו!
ותישארו מעודכנים