שיתוף
תגובות
בריאות » חדשות הבריאות » עבר טיפול שיניים ברש"פ – מצבו קשה
מורדם ומונשם
המטופל מאושפז במצב קשה, מורדם ומונשם. מנהל מחלקת פה ולסת: "טיפולי שיניים במסגרת לא סטרילית ולא מספיק מקצועית עלולים להביא לסכנת חיים ואף למוות"
הצוות הרפואי במהלך הטיפול | צילום: המרכז הרפואי לגליל

גבר בן 38, תושב אחד הכפרים בגליל המערבי, שהגיע לטיפול שיניים וביצוע שתלים דנטליים באחד היישובים ברשות הפלסטינית, כמעט מצא את מותו בעקבות זיהום שנוצר בחלל הפה ובצוואר. הוא הגיע למרכז הרפואי לגליל בנהריה, שם ניצלו חייו ברגע האחרון. המטופל מאושפז במחלקה לטיפול נמרץ נשימתי במצב קשה, מורדם ומונשם.

הגבר הגיע בתחילת השבוע לחדר המיון של המרכז הרפואי לגליל, עם תלונה על נפיחות ניכרת בפניו, מלווה בכאבים חזקים באזור הפנים והלסת התחתונה. לאחר שעבר תישאול מהיר, התברר כי עבר טיפול שיניים באחד היישובים ברשות הפלסטינית.

בחדר המיון נבדק המטופל ע"י כירורג פה ולסת, שאיבחן כי הוא סובל מזיהום רב-מערכתי חמור, שהתפתח באזור חלל הפה והצוואר. ההידרדרות במצבו היתה מהירה מאוד והוא הוכנס בדחיפות לחדר הלם, בסיוע צוות ההרדמה, שם הכניסו הרופאים לגופו צינור הנשמה, ובכך מנעו מצב של חנק ומוות מיידי.

הודות לתושייתם של הרופאים ד"ר דניאל אורן וד"ר אמיר תותרי, שזיהו בזמן את המצוקה ופעלו במהירות תוך הפעלת נוהל חירום, ניצלו חייו של המטופל, שהוכנס בדחיפות לחדר ניתוח, שם עבר ניקוז של החללים המזוהמים בצוואר ובחלל הפה. בתום הניתוח הועבר לאישפוז במחלקה לטיפול נמרץ כשהוא במצב קשה ויציב, מורדם ומונשם.

מנהל המרכז לניתוחי פנים, לסתות, רפואת הפה והשיניים, פרופ' סאמר סרוג'י: "בזכות תושייתו של הצוות הרפואי ניצלו חייו של המטופל בדקה ה-90. ההידרדרות היתה מאוד מהירה כתוצאה מהזיהום ממנו סבל. יש כאן מסר מאוד חשוב: טיפולי שיניים במסגרת לא סטרילית ולא מספיק מקצועית עלולים להביא לסכנת חיים ואף למוות, ללא קשר למקום בו ניתן הטיפול הרפואי".

מנהל המרכז הרפואי, פרופ' מסעד ברהום, שיבח את הצוות הרפואי על העבודה המקצועית והמהירה, תוך שהדגיש כי חשוב מאוד להקפיד להגיע אך ורק למקומות ומוסדות רפואיים שהינם מורשים ומאושרים ע"י משרדי הבריאות.

הצטרפו ועקבו אחר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

עדכני
פופולרי
ויראלי
מטבע
שער יציג
שינוי
עדכון אחרון:
חכמה אמיתית היא לדעת שאתה לא יודע כלום...

התקינו את האפליקציה החדשה שלנו!
ותישארו מעודכנים